Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akar lenni?

Maddii kérdése:

Öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
Az egyik osztálytársam angolórán körzővel belevesett a karjaba. Máskor fel akarta magát kötni. Nincs életcélja. Mar próbált kiugorni az ablakon, de visszarantpttuk. Hiaba mondjuk neki, h ennek semmi értelme ugyanugy folytatja. Nem akarom, h meghaljon.
2016. ápr. 3. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Amig nyilvánosan teszi, addig az csak figyelemfelhivas magára.
2016. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyszer 9(!) évesen is ki akart ugrani az ablakon, de az anyja pont akkor nem be a szobájába és visszahúzta.
2016. ápr. 3. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
9 evesen lehet azt hitte o supermen. Ketlem hogy ongyilkossagi szandek motivalhatta.
2016. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kilenc? Ki ő, József Attila?


Na jó, minden "viccet" félretéve, ha valóban próbálkozott, akkor szerintem igen.


Én is voltam már hasonló helyzetben, mint ő. Próbáljatok meg vele kedvesek lenni, de semmiképpen sem túl kedvesek, mert azzal csak bosszantanátok. Valamivel próbáld meg elterelni a gondolatait az öngyilkosságról, szomorúságról, például hívd el bulizni, sétálgatni, vásárolni, vagy bármilyen programra.


Nem tudom, mit mondott, amikor ilyeneket akart tenni. Ha értéktelennek gondolja magát, ne próbáljátok meggyőzni arról, hogy "De igen is, értékes vagy!", mert nem fogja elhinni, talán inkább felidegesíti magát.


A lényeg, hogy ne bántsátok, ne legyetek túl kedvesek, de beszélgessetek vele (pl. az iskoláról, hobbikról, könyvekről, stb.), valamilyen módon érezze, hogy ő is a közösség tagja. (Ha nem zárkózott, és sok barátja van, akkor ezzel nem lehet gond.)


Most én magamból próbálok kiindulni, nem tudom, ő milyen, miket szokott csinálni, mennyire közvetlen, vannak-e barátai.

2016. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azonnal jelezzétek az osztályfőnöknek! Ez nem "árulkodás", hanem ezzel tesztek jót neki, mert végre szakemberhez kerülhet!
2016. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindent ellenez ami ezzel kapcsolatos. Soha nem menne el szakemberhez.
2016. ápr. 9. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Még mindig kérdezem: szokott beszélgetni másokkal? Vagy nagyon visszahúzódó?

Szerintem menj oda hozzá, kérdezd meg: "Mi újság?" Kezdj vele beszélgetni, anélkül, hogy a problémáiról kérdeznéd, vagy felhoznád neki az öngyilkosságot. Beszéljetek csak úgy, mindenféléről, lássa, hogy benned megbízhat. Akkor lehet, hogy megosztja veled a gondjait, vagy legalább más színben látja a világot.

2016. ápr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!