Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stresszlevezetésként pelenkát...

Stresszlevezetésként pelenkát hordok és cumizok. Mivel tudnék túl lépni rajta? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A gyerekkorom elég nehéz volt, beteg voltam és ezért kiskoromtól kezdve is állandóan kötelességeim voltak. Mindenki kiközösített óvodában/iskolában, bárhol. 7-8 éves koromban kezdtem el azt érezni, hogy szeretnék újra pelust viselni mint a kisebb gyerekek, játszanék, szívesen a számba vennék egy cumit.. és szeretnék,hogy 2-3 éves kis tipegőként kezelnének újra. Aztán elmúlt,de később megint visszajött. Amikor először szereztem magamnak kellékeket akkor így beöltözve nagyon megnyugtató érzés volt. Később rájöttem,hogy már 10-11 éves koromtól fogva szociálisfóbiám volt/van és eléggé szorongtam. Ha nagyobb társaságban kellett beszélem akkor rendszerint elkezdett szorítani a mellkasom, dadogtam, alig bírtam levegőt venni. Egészen 16 éves koromig szinte nem is mertem telefonálni, ha egyedül kellett elmennem nagyon ritkán a boltba az is hatalmas nagy stressz volt. Szeretethiányos is vagyok, 16 évesen hatalmas nagy öröm volt amikor valaki megölelt először hosszú-hosszú évek óta. Amikor így bepelenkázom magam arra vágyok, hogy gondoskodjanak rólam és szeressenek, de általában már azzal,hogy magam csinálom enyhíteni tudom a stresszt és megnyugszom. Voltam 2 pszicháternél is az évek alatt, nagyon nem tudnak vele mit kezdeni, az a véleményük, hogy ezzel nem ártok senkinek, meg sokkal jobb végülis mintha drogoznék/piálnék/cigiznék.

16 éves koromtól kezdve volt 3 párkapcsolatom, az utolsó 2 évig tartott és maximális elfogadott a párom illetve támogatott benne, rengeteg szeretetet és gondoskodást kaptam/adhattam, amivel csökkentek azért a szeretethiányos/pelusos vágyaim, de még így se szűntek meg. Próbáltam elfojtani többször is, de nem ment.

Most nincs senkim, újra kínoz a szeretethiány, viszont így senki se tud gyakorlatilag elfogadni. Ha elnyomom akkor is gondolati szinten bennem marad ez, hazudni meg nem akarok senkinek. Mit tehetnék?



2016. ápr. 5. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Szivesen levezetném én is a stresszedet ;)
2016. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia:) írtam neked privátban:) (segítő szándék) ;)
2016. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ez sajnos így van!Én is hasonló helyzetben vagyok.Ezeket a köröket,màr én is lefutottam a pszihológusnál,pszihiàternél.

A fóbiàkat tudjàk kezelni,illetve tünetmentessé tenni.De eu sajnos örökké bennünk marad.

Gyógyszerrel lehet kezelni,de amíg nem vagy màsokra ,vagy magadra veszélyes,nem fognak letompítani.(pl mutogatni magad pelenkàba az utcàn stb.)

Én próbàlom nagyon keményen kordàba tartani.Éjjel lehet pelenka,de nappal semmi!Nem nehéz,legfõképp akkor,mikor negatív dolgok làncban érnek el.

2016. ápr. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Elirtam,nagyon nehezet akartam irni az utolsó mondatba!

2016. ápr. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!