Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmagyarázná valaki a meditálá...

Elmagyarázná valaki a meditálás lényegét?

Figyelt kérdés

Mostanában annyira divatos lett, mindenhol olvasom, hogy mennyire jó, mennyire egészséges, feltölt...stb.


Aztán elkezdik magyarázni és ott elakadok, hogy kapcsoljam ki az agyam, ne gondoljak semmire és hogy ez milyen nehéz.

Most lehet (gondolom) rosszul csinálom, de nekem nem kell ehhez csendes szoba, meg becsukott szem meg ilyenek.

Én nagyon gyakran nem gondolok semmire. Akármikor kikapcsolom az agyam, viszont eddig még sose éreztem utána úgy, hogy annyira energikus lennék :D Egyszerűen nem gondolok semmire...


A meditálásnak tulajdonképpen mi a lényege?


2016. ápr. 8. 20:29
 1/2 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy nagyon jó alvó is vagyok ebből kifolyólag :D Leteszem a fejemet és mivel nem gondolok semmire ezért egyből alszok is.


Szóval, ha szóba kerül a meditálás, fogyatékosnak érzem magamat.

2016. ápr. 8. 20:34
 2/2 homo ludensz ***** válasza:

Aki készségszinten begyakorolja a meditatív állapotot az akár egy vasúti váróban vagy egy piactéren is képes ezt magában előidézni. A gyakorlati haszna talán ott szemmel látható hogy a jógi vagy afféle 1-2 óra alatt többet pihen és "regenerálódik" mint te 8-10 órai alvás után.

Azt szoktam mondani: ha van mondanivalód imádkozzál,ha nincs hallgasd a csendet. A csend néha többet mond mint napi szinten a locsogás. Semmit ne kapcsolj ki csak a kapucsengőt és a mobilodat. Jönnek a gondolatok és mennek is s te elengeded,ritkulnak majd elmaradnak. Ennyi és te már meditatív állapotba is vagy. Mikor ráérzel az ízére naponta fogod csinálni mert kellemesnek találod.

2016. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!