Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy introvertált személy...

Egy introvertált személy "szenved" attól hogy befele fordult?

Figyelt kérdés
Ilyen vagyok én is, szomorú, hogy lemaradok mindenről, nem ismerkedek, be vagyok zárkózva és csak így tellik az élet. Volt gyanúm az autizmusra de az meggyőződésem szerint nem.
2016. ápr. 8. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Inkább attól szenved s fárad, ha extrovertált módon kell élnie.

Nem vagyok biztos benne, hogy introvertált vagy...

2016. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Olvasd el Susan Cain: Csend című könyvét. Ott az introvertált személyiségjegyek előnyeiről és olyan híres emberekről olvashatsz, akik szintén ilyen típusba tartoznak, és mégis sikeresek lettek.

Valószínűleg nem létezik olyan ember aki vagy csak extrovertált, vagy olyan aki csak introvertált. Ezek a jellemzők keverednek az emberben. Fordulhatsz pszichológushoz is, aki tesztekkel ki tudja rólad deríteni melyik csoportba tartozol inkább. Ő segíthet abban is, hogy nyiss a világ felé.

2016. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem pszichés vagy egyéb probléma miatt él introveltált vonásokkal, akkor ő olyan, neki az a jó.


De, ha szorongás, fóbia depresszió, ptsd, miatt él így akkor eleve az állapota miatt is, meg amiatt is szenved mert kimarad ezek miatt dolgokból, amik érdekelnék.

2016. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Szenvedhet attól, hogy mindenki extrovertált magatartást vár tőle. Én is erősen introvertált ember vagyok, de jól érzem magam így, szeretek egyedül lenni és hosszabb távon nagyon lefáraszt az emberek közelsége, a folyamatos kommunikáció, a megfigyelésük, hogy folyton elvárják hogy minden apró dologra reagáljak és nem tartják tiszteletben, ha tartani szeretném a távolságot vagy csendben szeretnék lenni. Szenvedek a tömegtől, a zajtól, az érintéstől - de nem saját magamtól, nem az introvertált léttől.
2016. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen egyetértek az utolsóval, én is ilyen vagyok. Szeretek egyedül lenni. Néha Elmegyek találkozom a barátaimmal, de 1-2 óra után már várom, hogy hazamehessek. Én elvagyok így, teljesen jól érzem magam. Párom is ilyen, nagyon jól megértjük egymást :)
2016. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!