Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha 22 évesen majdnem mindennap...

Ha 22 évesen majdnem mindennap szorongok, az egy idő után okozhat valamilyen szervi bajt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Például refluxot, ami meg nyelőcsőgyulladást, aztán fekélyt okoz ...
2010. ápr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hú sajnos igen,csomó mindent...hasmenést v épp szorulást,hányást,fejfájást,allergiát szinte sajnos bármit..és még sorolhatnánk...
2010. ápr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
A fentieken kívül pedig még a folyamatos szorongástól,stressztől alakul ki a pánikbetegség.(Nálam is sajnos.)
2010. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

17 éves vagyok, és én is napi szinten szorongok.

És igen okoz szervi bajt! állandó fejfájás, fülzúgás, hányinger, hasmenés, de nem tudsz semmit se ennyi mert nem megy le egy falat sem a torkodon, gyomorfekély

emellett ezek nem szervi bajok de nem kellemsek, sápadás, pirulás, fokozot izzadás, na és ezektől még jobban félsz h látják rajtad, és emiatt még jobban szorongsz ami előbb utóbb pánikbetegséggé alakul, majd jönnek a hirtelen fellép pánikrohamok, ami igaz h 1-2 perc de te úgy érzed, h azonnal megfulladsz/meghalsz, és még jobban jön és csak jön, és belebetegszel, ez egy ördögi kör, egyedüll nem tudsz kilábalni belőle. keress fel egy pszichológust, azt ő majd ír fel szorongásoldót, és ki is beszélheted a problémáidat magadból

én nem csinálok ellene semmit se, mrt még csak 17 vok, és nem merem elmondani a szüleimnek, így orvoshoz se járok, de nagyon megkeseríti az életem,, rettentően rossz, szal mielőbb az orvost tudom ajánlnai!

Jobbulást!:)

2010. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sok bajt okoz... Probald meg ujraertekelni az eletedet. Mondj koszonetet azert amiert halas lehetsz pl a szuleid, barataid. Talalj nyugtato hobbikat, rajzolas, festes, zene. Hallgass klasszikus zenet vagy meditacios dallamokat. Az is segit ha kiirod magadbol a problemakat. Aminek veget szeretnel vetni, egesd el a papirt. Vegyel eszre apro dolgokat, pl egy viragot, annak szirmait stb. Ird le mit gondolsz rola. Ha evek multan elolvasod, jobban megismerheted magadat. A szorongas szornyu allapot es csak te segithetsz magadon.
2010. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"A szorongas szornyu allapot es csak te segithetsz magadon."

Ekkora baromságot. Ha csak ő tudna magán segíteni akkor műr rég nem szorongana mert már megoldotta volna -.-"

2010. ápr. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A szorongas szornyu allapot es csak te segithetsz magadon."

Ez pedig így igaz, te vagy az aki elsősorban tud ezen változtatni. Kaphatsz hozzá segítséget, de mivel olyankor is egyedül vagy amikor rádjön a szorongás, csak magadra számíthatsz. De ennek oka van, amire valószínűleg egyedül nem fogsz rájönni, ehhez segítség kell, hogy meg tudjátok együtt szüntetni a szorongás okát. Egy szakember neked ebben csak tanácsokat tud adni, hogy mit hogy csinálj, de neked véghez vinni az egészet. Magadban kell letisztáznod.

Szorongásból bizony bármi lehet, ne hagyd, hogy testi tüneteke mutatkozzanak, mert akkor már sokkal nehezebb vissza fordítani a dolgokat. Menny el egy kineziológushoz, én is oda járok, de elsőre várj változást mert a gyógyuláshoz is idő kell.

Úgyhogy uzsgyi, nincs ebben semmi ciki, ha tudnád hányan küzdenek mentális problémákkal, csak még nagyon sokan maguknak sem vallják be...

2010. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

21:04-es vagyok ismét.

Igaza van az utolsó hozzászólónak, mert tényleg teljesen így van.

Felismerni csak te tudod, és megoldani is csak TE tudod.

Persze így van segítséget kaphatsz/kérhetsz de megoldani csak te tudod. Hisz csak TE érzed az állandó szorongást, csak te tudod mennyire rossz, csak te tudod hogy miért van ez és hogy miért alakult ki.

szóval csak te segíthetsz magadon, mások nem!

2010. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. ápr. 7. 21:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Ekkora baromságot. Ha csak ő tudna magán segíteni akkor már rég nem szorongana mert már megoldotta volna -.-" -alatt ezt értettem:


"De ennek oka van, amire valószínűleg egyedül nem fogsz rájönni, ehhez segítség kell, hogy meg tudjátok együtt szüntetni a szorongás okát. Egy szakember neked ebben csak tanácsokat tud adni, hogy mit hogy csinálj, de neked véghez vinni az egészet. Magadban kell letisztáznod. "


Magyarul a szorongásból kivezető utat neked kell megjárnod - de eme útra egy szakember/barát/könyv fog rávezetni.

2010. ápr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!