Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy személyiségzavarosnak...

Egy személyiségzavarosnak lehet betegségtudata? Érezheti, hogy valami nincs vele rendben?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 11. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, mint a fehér holló. Nagyon felkészültnek és analitikus gondolkodásra képesnek kell lenni és nem kell elzárkózni ettől a lehetőségtől. Pár éve volt, ami meg is jelent újságokban, hogy egy amerikai pszichiáter felfedezte magán a skizofrénia jellegzetes jegyeit. Az ő számára ez releváció volt, miközben a környezete és a családja lényegében mindig is tudta róla.
2016. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elsőnek: a skizofrénia nem személyiségzavar.


Kérdezőnek: ez attól függ, hogy milyen személyiségzavarról van szó. Egy nárcisztikusnak például nincs belátása, hogy vele bármilyen probléma lehetne, éppen ezért az esetek túlnyomó részében nem kérnek segítséget, vagy ha el is jutnak terápiára, nem működnek együtt a terapeutával.

Ellenben azoknak, akiknek alacsony önértékeléssel és a törődés iránti vággyal jár a személyiségzavar, abszolút lehet belátásuk. Például a borderline személyiségzavarosok tipikusan ilyenek: a legtöbb általam ismert borderline tudja magáról, hogy személyiségzavaros.

2016. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

antiszociális személyiségzavar lehet talán, de én egyáltalán nem értek hozzá. velük mi lehet a helyzet?


köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 11. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz te az alatt, hogy antiszociális? Mert sokszor tévesen használják a kifejezést az introvertált személyekre. Az antiszociális személyiségzavar elég súlyos eset, és rokon a nárcizmussal, tehát nincsenek belátással.
2016. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen, a személyiségzavarnak erre a formájára gondoltam, nem az introvertáltságra.

köszi!

2016. ápr. 11. 21:12
 6/9 anonim ***** válasza:
én borderline vagyok és igen van betegségtudatom.
2016. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem diagnosztizáltak ezzel. Nagyjából már előtte is tudtam, hogy mi a helyzet, de nem gondoltam betegségnek, és azóta se gondolom annak. Hogyha a valami nincs rendben azt jelenti, hogy eltérek a normálistól, akkor ezt már nagyon régóta éreztem, de nem zavart, nem érdekelt.
2016. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!


utolsó, megkérdezhetem esetleg, hogy pontosan mivel diagnosztizáltak?

2016. ápr. 13. 09:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Antiszociális személyiségzavarral.
2016. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!