Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezt szorongás...

Szerintetek ezt szorongás okozza? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elég különös tünetem van, még senkinek nem mertem beszélni róla. Az a lényege, hogy félek egyes ételektől, mert rossz gondolataim vannak vele kapcsolatban. Olyan gondolatok, hogy megeszek valakit. Hiába tudatosítom magamban, hogy az étel nem élőlény, a rossz belső hang folyton az ellenkezőjét súgja. Ez 3-4 éves koromban jelentkezett először, mikor véletlenül ember formájúra haraptam a sajtot. Úgy megijedtem, hogy nem mertem többet enni. Pedig a józan eszemmel már akkor is tudtam, hogy nevetségesek a rossz gondolataim. Aztán ez évekig nem tért vissza, csak két éve. Egyre súlyosbodott, és a végére már odáig jutottam, hogy alig mertem megenni valamit, és evés közben elfordítottam a fejem az ételről. Szüleimnek gyakran azt hazudtam, hogy nem vagyok éhes, és nem mertem elmondani a panaszomat. Egyszer apukám mikor látta, hogy alig eszem, viccesen megjegyezte, hogy egyed az ételt, mert még a végén ő esz meg téged. És hiába a racionális eszem, a rossz gondolatok megakadályoztak abban, hogy tovább egyek.

Járok pszichiáterhez erős szorongás és depresszió miatt, és mostanában felírt nekem egy új szorongásoldót, és azóta sokat tompultak a rossz gondolataim, és már szinte mindent meg merek enni. (Úgy, hogy a pszichiáter nem tudja, hogy az általános szorongásom mellett mitől félek még).

Azt azért fontosnak tartom leírni, hogy nincs étkezési zavarom, imádok enni, és gyakran eszek egy nap több mint ötször. A testsúlyom teljesen normális. Tehát nem az étellel van a baj, hanem a rossz gondolatokkal. Most, hogy már minimálisra csökkent a tünetem, már névtelenül meg merem kérdezni, hogy szerintetek ezt a szorongás okozta? Vagy van/volt más bajom is? Előre is köszönöm szépen a válaszokat! 16/L



2016. ápr. 11. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szorongásra hajlamos a személyiséged, de ez az étel-gondolat önmagában nem szorongás, hanem inkább irracionális gondolattársítás. Kérdezd meg a kezelődet, ő ismer Téged igazából.
2016. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 succo77 válasza:

Szia.Szerintem a rossz gondolatok okozták a szorongásodat.A gyògyszer tüzoltásra jò de hosszú távon szerintem nem.

Keres fel egy pszichològust és konzultálj vele a legjobb terápia ha a gyògyszer melett pszichològushoz is eljársz.Megtanit hogy küzd le a negativ gondolataidat.

2016. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!