Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik antidepresszáns szedtek,...

Akik antidepresszáns szedtek, előfordult étvágytalanság, álmatlanság?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszíves! Most lesz lassan 4. hete hogy szedem a gyógyszert( Rexetin). De egy 3 hete alig van étvágyam (de ennek ellenére eszek), ami még zavaróbb, alig tudok éjszaka aludni, utóbbi 4 napban altató hatására sem. Már kezdek eléggé elfáradni. Elfognak ezek múlni idővel?

Köszi a válaszokat!



2016. ápr. 19. 07:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez lehet a gyógyszer mellékhatása. Egyebek mellett. Ha rendben szeded a gyógyszereidet előbb utóbb megszokja a szervezeted, és a mellékhatások egy része elmúlik majd.
2016. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Balogh Zsozsó ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző hozzászólóval, és tapasztaltam én is főleg az étvágytalanságot.
2016. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
nekem sok kellemetlen mellékhatásom volt a rexetintől (izomgyengeség,étvágytalanság,ájulás,hőhullámok,végtagremegések) 1hétig bírtam majd váltottam escitalopramra (scippa 10mg) amit lassan 4hete szedek és ez egyenlőre jobban bevált. kicsi fáradékonyság van még
2016. ápr. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

"Ha rendben szeded a gyógyszereidet előbb utóbb megszokja a szervezeted, és a mellékhatások egy része elmúlik majd."

Ha renben iszol(alkoholt) napi rendszerességgel, előbb utóbb megszokja a szervezeted, és a mellékhatások egy része elmúlik majd! Ennek fényében lehet szedni a pszichiátriai szereket!

2016. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

3 hét SSRI tönkretette az életemet.


A 2. napon a nemi szervem teljesen érzéketlenné vált, eltűnt a libidóm. Ezért is hagytam abba, ezután az érzelmeim is eltűntek és horribilis, hónapokig tartó elvonási tünetek kezdődtek, mindemellett a szexuális mellékhatások is fennmaradtak.


Több, mint egy éve hagytam abba, és a nemi szervem továbbra is érzéketlen, nem férek hozzá a saját érzelmeimhez, a munkámat elvesztettem, gyakorlatilag élőhalottá tett a szer.


És még mielőtt azt mondanád, ez nem igaz, vagy valami más bajom van, RENGETEG emberrel történt SZÓ SZERINT UGYANEZ, akár pár szem SSRI-től, mint az én esetemben. Valószínűleg ez egyéni érzékenységtől/genetikától függ.


A szindrómának neve is van, PSSD, vagyis Post-SSRI Szexual Dysfunction. Lásd itt:


[link]


Sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy maradandó károsodás nélkül megússza az SSRI ""kezelést"", így kérlek ne ajánlgassátok, vagy csak a magatok nevében beszéljetek. Attól még, hogy egyeseknek nem lesz tőle bajuk, mások maradandó károsodást szenvednek sajnos.


Üdv:

egy SSRI károsult

2016. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, azóta jártál orvosnál, hogy abba hagytad a gyógyszer szedést?
2016. ápr. 24. 15:32
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

Szia. Igen, jártam és még most is járok. Gyakorlatilag nem tud senki segíteni...eddig nem mutatott ki semmi különösen eltérőt sem vérvizsgálat, sem hormonok stb.


Az elváltozás valószínűleg az agyban ill. idegrendszerben van (ami nem meglepő mondjuk, mivel erre hatnak első sorban ezek a szerek). Az agy működéséről pedig nem sok fogalma van sem az orvosoknak, sem a tudomány mai állásának....


Ennek ellenére úgy adják ezeket a szereket, mintha tudnák, hogy az adott személynél mit fog kiváltani és nem tájékoztatnak a potenciálisan maradandó mellékhatásokról sem (a betegtájékoztatóban sincs).


Valójában a hatásról halvány lövésük nincs...gyakorlatilag kísérletezgetnek az agyaddal, s ha rosszul sül el, akkor csak a vállukat vonogatják vagy ráfogják az ""alapbetegségedre"", esetleg módosítanak a diagnózison valami súlyosabbra.(mindegyiket tapasztaltam, az a logikai bukfenc sem zavarja őket, hogy a szer előtt nem álltak fenn ilyen tünetek...)

2016. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Értelek é sajnálom. Viszont sokaknak segített. Nehéz téma...
2016. ápr. 24. 21:42
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

Az előző vagyok. Hát, hogy sokaknak segít-e, talán van akinek igen, de azért a PSSD-n kívül is elég sok probléma van velük, ha rákeresel az emberek valódi tapasztalataira (pl. survivingantidepressants.org). Sokaknak más, szintén tartós idegi károsodásuk lesz: tinnitus, tardiv dyskinesia, krónikus fáradtság, derealizáció, akathisia, elveszítik a munkahelyeiket, az otthonaikat a következményektől ésatöbbi...


És arról se feledkezzünk meg, hogy "véletlenül" a LEGTÖBB iskolai lövöldöző/tömeggyilkosról is kiderül hogy AD-t szedett, vagy hagyott abba épp...Aki tapasztalatból tudja, hogy ezek milyen borzalmas hatást képesek kiváltani, azok ezen nem lepődnek meg...

2016. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
A 14:49-es válaszolóval nagyon egyet értek. A mérget is megszokja a szervezet. Sajnos nem mindenkinek jó az antidepresszáns. Nekem is komoly tüneteket okozott, és abba kellett hagynom. Teljesen lefogytam, ment a hasam, remegtem, fülzúgást, idegrángást, 180-200ra felvitte a vérnyomásom. Van akit túlpörget. Ez az endokrin rendszertől függ. Nekem nyugtatóval sikerült meggyógyulnom. Olvasd el Szendi Gábor tudományos kísérletekkel alátámasztott cikkeit is.
2016. ápr. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!