Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire súlyos a betegségem?...

Mennyire súlyos a betegségem? Van még kiút a skizo-obszesszív zavarból?

Figyelt kérdés

Jó, lehet nem skizo-obsesszív, de sajnos én annak érzékelem, de ezt majd az orvos fogja megállapítani.

Az a gond, hogy rendkívül össze vagyok zavarodva... Apámmal van a baj.

A szüleim elválltak, és anyám egy materialista, nagyon anyagias asszony, akit többnyire csak a kinézet érdekel, és a komoly témákat képtelen felfogni, ezért az emberek körülötte ilyesmivel nem is próbálkoznak. Engem pedig csak kritizálni tud, nem igazán emlékszem szép szóra.

Apám pedig mániás, kényszerképzetei vannak, folyamatosan arról, hogy elraboltak engem, meghaltam, meggyilkoltak, bajban vagyok, ezért folyamatosan hívosgál, ha nem veszem, akkor képes 15x felhívni egymás után (érettségin is felhívott, illetve a telefonom rezgésre volt állítva és a tanár mellett csörgött 5x minimum, majd smst is írt, h azonnal vegyem fel). Mindig féltett, mászókákra sem engedett, és kiskorom óta ebben a félelemben, túlzott féltésben nevelkedek. Ami a lényeg, hogy pánik beteg voltam, a szüleim mivel már nincsenek együtt, rajtam vezették le a gondjaikat. Sokszor kaptam fizikai bántalmazást is anyámtól. Egy ideig eltűrtem, viszont pár hónapja már apámmal lakom.

Folyamatosan kényszert érzek, gondolatilag és ugyanakkor rituálékat végzek, néha mintha skizofrén tünetei is jelen volnának (ezért a feltételezés a skizo-obszesszív zavarra).

Az állapotom súlyossága olyan, hogy ha nem nyúlok pl. az ágy széléhez addig, amíg nem érzem elegendőnek, akkor átveszi rajtam az uralmam pl. a halott nagyapám. Vagy az is előfordult, apámat érzékelem mindenhol, nincsenek vizuális hallucinációim, de úgy érzem, mintha jelen lenne és fenyegetne. Nem tudok aludni, mert a paplant folyton letakarom, úgy érzem, mintha apám lenne az. A valóság az, hogy Minden mozdulatomat figyeli, ha megmozdulok, a feje rögtön rámirányul stb.

Nem tudom, már, mit tegyek de éjszakánként nem tudok ez miatt aludni. Nagyon félek. Mi lehet ez?


2016. ápr. 20. 02:12
 1/8 anonim válasza:
Nekem is hasonlóm van,de leszarom őket,már 2,5 napja nem aludtam a ,,halottaktól"
2016. ápr. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jól ismert tény, hogy a szülők és a társadalom lelkileg teszik tönkre a gyerekeket. Legtöbb esetben már korán kiirtják az emberből az önbizalmat, nem hagyják kibontakozni, elnyomják a lelkesedés legkisebb szikráját is. Nálad persze kicsit más a helyzet, de világos, hogy megmérgezték az elmédet, de olyan formában, ami nem mindennapi.


Én annyit tudok javasolni, amivel én magam is próbálkozom. Vizsgálni kezdtem a témát, könyveket olvasok a társadalom romboló hatásairól, kívülről kezdtem vizsgálni a helyzetemet, és megpróbálom megérteni azt a folyamatot, ami végbemegy az emberben. Ugyanakkor testileg is változnom kellett, mert pl. az alvás minőségét, az elme tisztaságát, meg úgy általában az élet minőségét az étrend is befolyásolja. Ezért mindenevőből nyers növényevő étrend felé haladok, és hosszú gyalogtúrákra megyek, ahova semmit sem viszek magammal. Igazából leginkább ez utóbbi szokott segíteni. A hosszú túrákon a fejem teljesen ki tud tisztulni, és olyankor szoktam rájönni sokmindenre.

2016. ápr. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Apádnak szüksége lenne pszichiáterre. Sürgősen. Egy 18 éves gyereket nem lehet ilyen függőségben tartani, ez bárkit tönkretenne pszichésen. Beszélj a háziorvosoddal a helyzetedről, talán tud segíteni. Bár baromi nehéz erre megoldást találni.
2016. ápr. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ami a legrosszabb...... Reggelenként állandóan kelt, de olyan rosszul, hogy az egész napom el van rontva. Attól fél, hogy elfogok aludni iskolából...de a rohadt életbe, 19 éves vagyok.
2016. ápr. 21. 07:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a szobában alszotok? Ha igen, akkor ezen sürgősen változtatni kéne.
2016. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem ugyanabban. 10 méteres távolságban sem bírom ki mellette, mert mindig figyel.
2016. ápr. 21. 12:34
 7/8 anonim válasza:

Nem vagytok olyan viszonyban, hogy beszélj vele erről? Az ébresztésről, a túlzott féltésről és ami még van... Szerintem mindkettőtöknek szüksége volna szakember segítségére, ha lehet, menjetek el együtt. De ha ő elzárkózik, mindenképpen kérj segítséget egyedül is. Legalább a felnőtt életed legyen kiegyensúlyozott.

A családban valaki, akire számíthatsz esetleg?

2016. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem igazán... Bolondnak nézne, és rákérdek, miért figyel, akkor rögtön dührohamot kap.
2016. ápr. 21. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!