Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom kontrollálni...

Miért nem tudom kontrollálni magamat?

Figyelt kérdés
Mostanság gyakran van, hogy kis híján dühkitöréseim vannak, amit nagyon nem értek. Nem vagyok antiszociális, de az embereket nem viselem el túlzottan, jobban megvagyok egyedül. Lehet csúnyán fog hangzani, de inkább "használom őket", de csak azokat akikkel nap mint nap találkozok, ehhez példa amikor nem akarok egyedül menni valahova, mert egyébként azt sem viselem el, sokszor boltokban azt hiszik, hogy lopni megyek mert teljesen ideges vagyok, adrenalinszintem az egekben, pedig csak "félek". Régebben nagyon szépen tudtam ezeket kontrollálni, semmi problémám nem volt, de körülbelül csak 1 évig ment, sajnos. Azóta megint ideges vagyok, majdhogy nekimegyek embereknek. Ma például olyan történt, hogy leültek mellém a buszon, és ahogyan lett üres hely átült az illető, nekem valahogy akkor ez rosszul jött le. Tehát nem arra gondoltam, hogy biztos belül szeret ülni, hanem, hogy valami gond van velem, pedig anno még örültem is neki, hogy egyedül ülhetek. Kissé agresszív vagyok, de ezt is kiküszöböltem. Vannak kisebb mániáim is, azokat is próbáltam "javítani" most ott tartok, hogy kb. másfél éve megrekedtem egy szinten velük. Volt pár hét mikor azt éreztem, hogy "ma meg fogok halni". Próbálom magamat """kezelni""", mert ugye én egy idegennek szemtől szembe, elmondani bármit is, abból tuti, hogy hazudozás lenne. Nem tudom erre ki mit fog mondani, valószínűnek tartom, hogy szakemberhez küldenétek, de mint leírtam, attól tartok, természetesen nem azért mert jujj pszichomókus, mert ismerek pszichológust is, de hozzá meg aztán pláne nem... Igazából vannak titkaim is amiktől félek, hogy papírra kerülnek és ez a jövőmet befolyásolja. Sajnos nem sokáig tudtam magamat kordában tartani...

#félelem #dühkitörés #elmezavar #szociális zavarok
2016. ápr. 20. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben nincs sok olyasmi ami egy átlagos fiatalkori felnőtté válásban ne szokott volna benne lenni.


Kisebb nagyobb mértékben ezeken mindannyian keresztül megyünk. Az önnevelés az egy egész élet munkája, nem kell mindjárt a kezdeti kudarcoknál kétségbe esni. Ha majd hatvan évesen is az lenne a baj, hogy a dühkitöréseidet nem tudod kezelni, na akkor lehet majd azon is elgondolkodni, hogy mit rontottál el.


Addig is azért néha próbálj meg Isten felé fordulni, olvasgass könyveket (pld A Viskó - William P. Young) nagyon izgalmas, érdekes, és tanít is az ilyen problémák kezelésében.

2016. ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a tanácsot, az istenes téma nem éppen az esetem, sajnos nem szép emlékeim vannak a vallásosságról.
2016. ápr. 24. 10:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne is legyél vallásos, nem ezt javasoltam. Hiszen tényleg a vallásos emberek szoktak a legszeretettlenebbek lenni.


De, ha nem kezdesz el foglalkozni ezekkel a dolgokkal, és valamilyen hitere jutni, az önnevelésed, a jobbá, mit ne mondjak boldog emberré válni, esélytelen.

Az a könyv amit említettem, neked való. Tulajdonképpen egy krimi, de sok mindent meg fogsz érteni belőle, ha el olvasod.


Sok sikert kívánok, és kitartás! :)

2016. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!