Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik-e időtől való félelem?

Létezik-e időtől való félelem?

Figyelt kérdés
Létezik-e időtől való félelem? Minden este elgondolkozok azon hogy ez a nap is pocsékba ment és elkezdek szorongani, remegek, nem merem kikapcsolni a TV-t sem pedig már 15 éves elmultam, a szüleim nem rég váltak el, és attól rettegek hogy ahogy a nap végén az órák végetérnek, pont olyan gyorsan fogok megregedni és meghalni, de ez álatlában csak akkor történik ha a barátom nincs melettem. Az időtől félek, vagy esetleg valami stressz hatás érhetett, nem tudtam mitől féltem és bemagyaráztam magamnak tudat alatt , hogy nem akarok megöregedni? Nagyon sokat segitene ha valaki tudna valami tippet adni hogy miért van ez...
2010. ápr. 6. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Létezik. Nekem egyik kolléganőmet 55 évesen érte utol ez a pánik, és elkezdett úgy öltözködni, mint egy 14 éves. Főnökeim engem kértek meg, hogy valahogy finoman szóljak már neki. Hát nem szóltam, nem az én dolgom, és én is csak egy beosztott voltam.
2010. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi :D...
2010. ápr. 6. 23:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hidd el, ez a gondolat sok embernek megfogan a fejébe, csak sokan nem merjük kimondani. Ha előjön, hessegesd el..Gondolj arra, hogy nagyon hosszú és talán szép is az élet...ne hagyd, hogy ez az agyrém befészkelje magát a fejedbe! Ha egyszer megszületünk, nyilván egyszer meg is halunk, de te ettől még nagyon messze vagy! Na és ha még semmittevéssel is mennek el azok az órák? Hát hadd menjenek...nem haszontalanul töltöd. Azok nem meddő órák, hanem percek, melyek az élet ajándékai, melyeket egészségesen töltesz el...nyugalomban...és írtad, hogy barátod is van. Tehát te este úgy fekhetsz le, hogy tudod, van neked valaki, aki szeret és bármikor megölel.

Hát igen, ha válnak a szülők, nagy stressz, én is így jártam, de hidd el, sokan kívánnák azt, hogy bár ne kéne nézni nap mint nap a veszekedéseket. Nagyon megviseli az embert tudom, lehet ez is hozzájárult ahhoz, hogy elkezdtél ettől a gondolattól tartani.

De nem fog örökre a fejedben maradni, mert majd rájössz, hogy messze nem ér annyit az a gondolat, hogy egyáltalán komolyan vegyed.

2010. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igazad van, ezek jó volt tudni, köszönöm.
2010. ápr. 7. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pl eléggé szoktam félni az időtől, hogy rossz lesz, amikor szabin leszek. :)
2010. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!