Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akinek volt már térdkalácsfica...

Akinek volt már térdkalácsficama, teljesen meggyógyult és tudott utána sportolni vagy abba kellett hagynia, van rá esély, hogy többet ne ugorjon ki? Kb mennyi idő után sportolhatok megint?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, 6 éve teniszezek, eddig nem volt semmilyen sérülésem, de tegnap kifordult a bal térdem. Sajnos nem ment vissza magától, és irtózatosan fájt, úgyhogy hívtuk a mentőket és ők rakták vissza kb 10 perc múlva. Begipszelték, azt mondta az orvos , egy hétig marad a gipsz, utána rögzítő, szalagszakadásom nincs.Van rá esély, hogy teljesen meggyógyuljon és folytathassam a teniszt? Akinek volt már térdkalácsficama, többször is előfordult?Ha netán mégegyszer előfordulna, visszarakjam magamnak vagy várjak orvosra, hogy ő rakja vissza? Ti visszaraktátok magatoknak, ha igen hogyan? Mit tegyek, hogy többet ne forduljon elő újra? Köszönöm a válaszokat előre is.

2014. aug. 31. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt már, de szerencsére magától visszaugrott. Viszont levált a porc, és megműtötték a térdem, plusz a belső szalag megnyúlt kicsit. Nekem utána gyógytorna következett, és fokozatosan kezdtem el újra sportolni. A doki majd megmondja, de jobb, ha használsz térdvédőt, főleg az elején, és kerülöd azokat a sportokat, ami a térdre túl nagy terhet ró pl. foci, síelés, intenzív (nagyon ugrálós) aerobic. Én ugyan nem teniszeztem, de lehet egy picit ott is vissza kell majd venned. Fontos, hogy utána jól megerősítsd a láb izmait, főleg a combizmokat.

Nekem egyébként azóta kattog a térdem, néha nagyot reccsen, állítólag olyankor kisebb ficam történik, szóval az enyém nem az igazi..., de járok edzeni továbbra is, és azokra a gyakorlatokra, ahol a térdet nagyobb terhelés érheti különösen figyelek pl. kitörés, guggolás.

Rendben fogsz jönni, csak tartsd be az orvos utasításait!

2014. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.:)
2014. szept. 5. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:
és nincs szalagszakadásod? hát ez így elég fura ... és ezt tuti profi traumás állapította meg? nekem kicsit sántít a dolog ...
2014. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát ajkán voltunk és röntgent csináltak meg megmozgatta a térdem és azt mondta az orvos hogy nincs mert hogy tartja a térdem
2014. dec. 4. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!