Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? (bő kifejtés lent)

Mi van velem? (bő kifejtés lent)

Figyelt kérdés
Előre is elnézést ha a szöveg hosszú lesz, de most szeretnék mindent kiírni magamból, hátha valaki tud segíteni. 15 éves, egészséges kamasz lány vagyok, alapjáraton életvidám, humoros, optimista. Az utóbbi 1 hónapban iszonyatos hangulatingadozásaim vannak, napi szinten. Nem szomorú vagyok, inkább csak nyűgös, rosszkedvű. Ilyenkor nagyon sokat morfondírozok a dolgok értelmén és mivoltján ( pl. mi is a boldogság, mi az élet értelme, mit nevezünk "normálisnak") és egy idő után azon kapom magam hogy félek hogy normális vagyok-e, merthogy a normális emberek biztos nem gondolkodnak ilyeneken hanem bambulnak, tervezik a napjukat, megfigyelik a környezetüket, de én ilyen dolgokra nem tudok koncentrálni, mert mindig visszajönnek ezek a hülye kérdések. Szüleimmel beszéltem róla, anyukám azt mondja hogy csak a hormonok tombolnak bennem és majd magától elmúlik, apukám pedig hogy ez nem normális merthogy ennyi idősen nem ilyeneken kéne gondolkoznom. Egyszerűen bizonytalan vagyok dolgokban. Nem tudom hogy ki vagyok (nem dilis értelemben, csak hogy mi a célom az életbe), miért vagyok és hogy miket szeretnék elérni. A szüleim azt is mondják hogy "nincsen gondom, így csinálok magamnak gondot" merthogy a nagyim is ilyen. Mindig is voltak hülye félelmeim, (kiskoromban féltem az öngyilkosságtól úgy hogy eszem ágába se jutott megtenni, aztán betegségektől,világvégétől stb...) de ezek mellet ugyanúgy vidám voltam (kivétel az öngyilkosos, de azon már túl vagyok). Most előre félek attól hogy boldog pillanatok alatt is rossz kedvem lesz, és egyedül érzem magam, mert a barátnőim meg nem ilyenek :(. Én tényleg csak élvezni szeretném az életet ilyen buta nyugtalankodások nélkül és hiszem hogy ezek egy nap el is múlnak, de felmerülnek bennem a "mi van ha..." kérdések. Túl szeretnék ezen már lenni, legszívesebben csak egy gombnyomással kitörölném az agyamból, de ugye ezt nem lehet :). Normális vagyok? És ezzel nem vagyok egyedül? Ezzel lehet menni pszihológushoz, vagy csak beállít dilinyósnak és elküld a legközelebbi pszihiátriára? Tényleg elnézést, nem akarok hisztisnek tűnni, tűkön ülve várom a válaszokat!

2016. máj. 5. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi baj,ez teljesen természetes ebben a korban. Ezen mindenki átmegy,aki egy kicsit is értelmesebb. Szerintem nem kellene ezen aggódnod,valószínű a kortársaid is átmennek ezen,csak talán ők is szégyellik,és mikor magukban vannak,akkor gondolkodnak hasonlókon. Végülis ártani nem fog a pszichológus,ha felkeresed,legalább megnyugtat,hogy minden rendben veled,csak kamasz vagy.
2016. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nagyon megnyugtatott hogy egy kívülállótól is ezt hallhatom!! :) Most például elsírtam magam a megkönnyebbüléstől!
2016. máj. 5. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy:-)

Ne aggódj! Ezeknek a hangulati ingadozásoknak is vége lesz. Nekem 14-15 évesen kezdődött,kb. 16 voltam,mikor elmúlt. Nálad is minden rendben lesz:-)

2016. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tényleg sokat segítenek ezek a kedves szavak! :)
2016. máj. 5. 21:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon aranyos vagy!:) Ahogy előttem is írták, ezek a gondolatok, hogy mi az életfeladatunk, miért élünk, teljesen normálisak ebben a korban. Te egy egészséges kamasz vagy.:) Nekem is voltak kb. egy éve olyan gondolataim, hogy miért születtem erre a világra, mi a feladatom, és, hogy különleges feladattal áldott meg az ég. Mivel ezek nem mindegyikére találtam meg a választ, néha depresszív volt a hangulatom. De már sokkal jobban vagyok. Próbálok pozitívan gondolkodni, az sokat segít. Te is mikor rád tör a rosszabb hangulat, gondolj szép dolgokra, örülj annak amid van, és ne amiatt szomorkodj, ami nincs meg, vagy nem vagy vele megelégedve. Kitartás! A kamaszkornak a hangulatingadozásokon kívül, szép változásai is vannak. Ilyenkor érünk meg sok mindenre, és válunk felnőtté. Ez egy átmenet a gyerekkor és a felnőttkor között, és szükség van rá, hogy megéljük a kudarcokat is, mert ezekből tanulunk, és leszünk egészséges felnőttek.:)
2016. máj. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsónak is! El se tudnád képzelni, szóról szóra leírtad az érzéseimet, nagyon jól esik hogy nem vagyok egyedül! Még egy apró kérdésem hadd legyen: akkor se kell kétségbe esnem ha a barátaim abszolúte nem beszélnek ilyenekről, ez olyan hogy mindenki elintézi magában? :)
2016. máj. 6. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

A kamaszok általában nem nagyon mutatják ki a barátaik előtt az ilyen érzéseiket, próbálnak menőbbnek tűnni. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy nekik nincsenek ilyen gondolataik. A kamaszkort egyébként mindenki másként éli meg, van aki depressziósabb, valaki meg alig. És mindenkinél más az is, hogy mikor jönnek a tünetek, mennyi idős korban. Szerintem minél korábban kezd valaki az életfeladatával és hasonló témákkal nemcsak a hülyüléssel, bulizással foglalkozni, annál értettebb. Az életkorok, a gyerekkor, kamaszkor, felnőttkor olyanok, mint a lépcsőfokok, egymásra épülnek, és ha valaki nem éli meg rendesen valamelyiket akkor mikor kell, ott kezdődnek a gondok. A kamaszkor természetes velejárója a hangulatingadozás, a lázadás, az élet dolgain való gondolkodás. Ezek mind az egészséges felnőttkor alapjai. Pl. ha valakit hagynak lázadni, és megengedik, hogy néha a saját feje után menjen, akkor sok mindent a saját bőrén tapasztal meg, és ezáltal jóval tapasztaltabb lesz, mint azok a társaik, akiket nem hagynak kibontakozni. Én úgy gondolom, hogy ezeket mind meg kell élni. Ne akard egy gombnyomással kitörölni, mert neked lesz jó felnőttként, ha minél több érzésen, és tapasztalaton leszel túl. Ilyenkor kamaszkorban keressük az utunkat, és kerülünk közelebb önmagunkhoz. Szóval tényleg ne aggódj, veled biztosan nincs baj. Egyébként ha rosszul érzed magad, vagy szeretnél ezekről beszélni valakivel, akkor nyugodtan írj nekem üzenetet, mert jelenleg én is ebben a korban vagyok, és hasonlókon megyek keresztül.:)

2016. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igazad van! :)
2016. máj. 6. 17:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az elmegyógyintézetbe senkit sem lehet kényszeríteni! :)
2016. máj. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!