Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió lenne?

Depresszió lenne?

Figyelt kérdés
Alapjáraton egy átlagos gyerek voltam, fogjuk rá átlagos családdal. Volt egy nővérem aki szellemi fogyatékos volt. Mikor meghalt (6 éve) elkezdtem eltávolodni az osztálytársaimtól, tanároktól, úgy átlagban az emberektől. Elkezdtem érezni egy súlyt a vállamon mivel a testvérem halála után mindkét szülő eljárt dolgozni. Mondhatom "önállósodtam". Rá 3 évre édesapám is elhunyt munkahelyi balesetben. Ez volt az a pont ahol megtörtem. Hetekig fel sem keltem az ágyból. Hetekig nem szóltam senkihez. Ha megpróbáltam akkor is elkezdtem sírni. Aztán elkezdtek romlani a jegyeim(4-5-ről 3-4-re). Most középiskolás vagyok és több tantárgyból is küzdök csak azért hogy ne bukjak meg. De van mikor rám jönnek a saját gondolataim. Megéri? Miért nem végeztem még magammal? Úgysem ér sokat az emberi élet. Senki sem több nálam, sem kevesebb. Ugyanannyit ér. Egy golyó. Nem tudom legyűrni magamban ezt a szuicid gondolkodást. Sem az élet értelmének többszörös megkérdőjelezését. Egyszerűen azon a ponton vagyok ahol már semmi sem érdekel. Semmi pontos gondolatom nincs a jövőmról.

2016. máj. 13. 18:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Hiszen ha belegondolok. A tanárok is csak csesztetnek, hogy mennyivel kevesebb vagyok náluk, mert nekik érettségijük van meg diplomáik. De őszintén. A diploma nem véd meg a haláltól. Az iskolában is annyi sz@rt tömnek a fejünkbe aminek lehet hogy van értelme, de nem egy olyan embernek aki csak a választott szakához akar munkát találni. Ne mondja nekem senki hogy "alapműveltség". Ha az lenne már általánosban meg tudták volna tanítani. Emiatt is rengetegszer csak szorongok mert egyszerűen nem vagyok képes beletörődni abba, hogy az élet sz@r és az is marad.
2016. máj. 13. 18:30
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem vagdosom magam. Hülyeségnek tartom. Van viszont egy hörgéses "adottságom" amivel nap mint nap levezetem a feszültséget. Nem mindig vagyok csöndes. Amikor tépi az idegeimet az a sok gondolat a fejemben néha már ordítani tudnék. És ordítok is sokszor.
2016. máj. 13. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
A jövő kifürkészhetetlen. Ha folyamatosan ott próbálsz lenni kikészíthetnek a téves gondolatok közben. Próbálj a jelenben maradni.
2016. máj. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!