Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiprobálta /felhivta már...

Kiprobálta /felhivta már valaki a lelkisegély-vonalat?

Figyelt kérdés
vélemény és használt?

2016. máj. 6. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom azt kérdezted,ki hívta őket.Én nem,de ha úgy érzed,bátran beszélhetsz velük.Bár én ha ki szeretném panaszolni magam,ismerősnek,de elsősorban a kedvesemnek mondanám el.De ha te nem tudod kinek,Nekik elmondhatod.Minden jót,erőt!
2016. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbáltam kétszer, két különböző időben és két hölggyel beszéltem.

Semmi értelme nem volt. Azt gondoltam, legalább kicsit megkönnyebbülök. De egyáltalán nem ez történt, hanem ennek az ellenkezője. Teljesen az volt az érzésem, hogy mindkét nő csak 8 általánost végzett és semmilyen lelki szakmai tudásuk nincs.

Azt mondta az egyik nő, ha öngyilkos akarok lenni, az az én saját döntésem, ebbe nem szólhat bele, nem adhat tanácsot, nem fog véleményt mondani, így inkább beszéljünk másról. De az lenne a legjobb, ha baráttal vagy szomszéddal beszélgetnék. Amikor elmondtam, nincs barátom és a szomszédaimhoz nem tudok fordulni, akkor azt mondta, de akkor is tegyem meg. Aztán elköszönt.

A másik nő pedig kifejezetten éreztette, hogy terhes a beszélgetésünk és azzal kezdte, ugye nincs problémája? Amikor azt mondtam, de van és szeretnék benne tanácsot kérni vagy azt, hallgasson meg egy kicsit, akkor azt mondta, neki is vannak gondjai, méghozzá nagyok és azt sem tudja, hogyan jöjjön ki belőle.

Többet nem hívtam fel a lelkisegélyt.

Nem is értem, milyen képzést kapnak, amikor nem hatékonyak, inkább megbetegítők.

2016. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Felhivtam az előbb egy férfival beszélgettem aki nagyon flegma volt szerelem ügybe hivtam fel (lány vagyok) és mondta hogy a mai világba a nő kezdeményeznek én mondtam hogy nincs bátorságom ő meg mondta hogy ha ilyen maradtsz semmit se fogsz elérni és lecsapta rám a telefont ...most ettől jobban kellene éreznem magam?
2016. máj. 6. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom milyen vonalakat hívtatok fel, de szerintem meg nem gzosak. Én régen a Kék vonalat hívtam, mondhatni a vonal függőjévé válltam, mert állandóan hívtam és ugyanazzal a nővel beszélgettem és mindnet ki tudtam vele bezélni, persze ez már nagyon régen volt, vagy 15 éve. A felnőtt lelkisegélyt kétszer hívtam csak, nagyrészt kíváncsiságból, ők kevésbé jöttek be, mert én is azt éreztem az egyiknél kissé gyagyásnak néz, és mar.haság volt amiket beszélt, de nem voltak bunkó. A másik meg teljesen megértő volt velem és egyik sem volt se lenéző és nem csapták rám a telefont Nem tudom melyik tl hívtátok de akkor nagyon mellé nyúlhattatok :/ Sajnálom, ha igaz is amit ide lepötyögtetek!
2016. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha neked sikerült jóval beszélgetni, akkor szerencsés vagy.

Viszont, azzal, hogy azt írod, .....mellé nyúlhattunk, ezt hívják "áldozathibáztatásnak". Ez a mondatot azt jelenti, hogy mi tehetünk arról, hogy rossz segítővel beszéltünk. Tudom, nem így akartad írni, de mégis ezt jelenti.

Szerencsésebb az ilyen mondat: pl. "sajnálom, hogy akivel beszélgetettetek, nem volt szakmailag felkészült".

Nagy különbség!

Érdemes figyelni jobban a szavakra, mert olyan embereket bánthatunk meg, akik nem tehetnek valamilyen kellemetlen helyzetről.

2016. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ok, bocs! Bár szerintem a mellényúlás az nem annak a hibája aki mellényúl, mert ez szerencse kérdése, nem tudsz olyan között válogatni amire nincs lehetőséged, a lelkisegély telefon az szerencsén múlik, hogy ki veszi fel és mennyire szívből, kedvből csinálja dolgát vagy trollkodni van csak ott.
2016. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!