Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek léteznek spirituál...

Szerintetek léteznek spirituális dolgok?

Figyelt kérdés
Amint az emberek körülöttem elkezdtek foglalkozni a spirituális dolgokkal (ebben nőttem fel, anyám nagyon ezoterikus volt, maga szerint spirituális "úton" járt), azóta úgy érzem magam, hogy csak ez irányítja az életem, valóban léteznek energiák, valóban szívják az ember energiáját az energivámpírok, valóban van sötét oldal (ettől azért félek, mert hallottam már, hogy valakik kipróbáltak dolgokat, és működött is). No és én ebben éltem, anyám folyamatosan, mikor nem tudott hova tenni engem, akkor magával vitt a spirituális szekta találkozásaira, és ott csak ezt láttam, majdnem minden hónapban járt, és én vele együtt. Bár gyerekként még nem igazán fogtam fel, de ebben nőttem fel. Most pedig úgy érzem kényszerbeteg vagyok. Ha nem teszem meg ezt vagy azt, akkor valóban valami rossz energia elkap, stbstb. És valóban, ha nem nyúlok oda 15x (ez még a jobbik eset, néha 1000nél forog a dolog), akkorrosszul érzem magam. Mit tegyek? És szerintetek létezik ilyesmi?
2016. máj. 16. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, semmi ilyesmi nem létezik.
2016. máj. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor bolondok? Én is kétségbe vonom, de mégis kihat rám, és ezt csinálom, én is őrültnek érzem magam! Látogassak meg egy pszichológust?
2016. máj. 16. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy bolond és ne félj semmitől! Spirituális dolgokban hiszek, de nem vagyok megrögzött ezo bolond. Próbálok egyezerűen és a szívemmel élni.
2016. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Létezik ilyesmi, de ilyeneket, hogy "sötét oldal", nem jelentenék ki. Ne egy szekta útmutatásait tartsd irányadónak!


Az, hogy ki mennyire érzi az "energiákat", mennyire fárasztanak le az energiavámpírok, egy más kérdés, mint a kényszerbetegség. Valószínűleg arról van szó, hogy fogékony vagy erre a pszichés zavarra, és ez váltotta ki belőled.


Érdemes volna pszichoterápiával kezeltetni a kényszeres gondolatokat/indíttatásokat, nehogy végképp elhatalmasodjanak rajtad.

2016. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Más dolog a lélektani megközelítés, viszont a spiritualitás állandóan elhiteti velem, hogy "mi hogyha mégis?"...ezért olyan kellemetlen, és rossz.
2016. máj. 16. 23:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint mindenben, ebben is erős túlzásokba lehet esni. Függetlenítsük a dolgot a spiritualitástól: kényszerbeteg vagy. Ez esetben egyértelműen terápiára szorulsz. Elképzelhető, hogy ez egy rosszul értelmezett spiritualitás hatása, de nagyobb a valószínűsége, hogy anyádé, és ebben csak egy kis részt képvisel az ő beállítottsága.

Egy jó szakemberrel mindezt tisztázni (és kezelni) lehet.

2016. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!