Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon a beka feneke alatt...

Nagyon a beka feneke alatt vagyok lelkileg. Hogy szedjem ossze magam? Tobbi lent.21/L

Figyelt kérdés
Nem szoktam ennyire magam alatt lenni. Altalaban optimista mosolygós vagyok de mostanság egyre tobbet sírok. A barátom teljesen l*szar, van hogy napokig nem is beszelunk, bunkó velem. Szakítani akarok vele de nemtudom hogy kellene, mivel másodjára járunk es elsonek is én dobtam. Pénteken vizsga, nem sokat tudtam tanulni, most meg FOHE van aki fogok pihenni. Mellesleg mehgyulladasom volt a baratom miatt ami most átment fertozesbe, szornyu érzés testileg es lelkileg is. Egyedul vagyok egyebkent koliban, szuleim nincsenek. Hogy szedhetnem most ossze magam?
2016. máj. 18. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hallgass zenét, majd aludj egyet. Holnap szép nap lesz. Nem fogsz búslakodni. Zavard el a pasid, ha ilyen veled. Mit tanulsz?
2016. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógiai segítő munkatárs szak. OKJ
2016. máj. 18. 22:16
 3/15 anonim ***** válasza:

1,Korán lefekszel,előtte meg nézel valami jó vígjátékot.

2,Reggel felkelsz és megmondod a pasidnak,hogy az ahogy bánik veled elfogadhatatlan és ennek a kapcsolatnak vége,ne keressen többet.

3,Annyit tanulsz amennyit tudsz a vizsgára,de nem szabad stresszelni,lesz ami lesz.

4,Elkezded erősíteni az immunrendszered a kezelés mellett és ha vége használsz hüvelyflóra helyreállító készítményt is(akár a dokitól is kérhetsz).

5,Elkezdesz szórakozni járni(ez a diszkótól kezdve egy kiállításig bármi lehet)és próbálsz emberek között lenni.

2016. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

+1

Amikor ideges vagy vagy sűrűbb időszak jön szedj magnéziumot(ha lehet,akkor béres mg-vegyél,mert az ér is valamit,a magne b6 meg társai kb olyanok,mint a cukor,a dobozt fizeted meg)

2016. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek:)
2016. máj. 18. 22:34
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha már átment fertőzésbe a gyulladás, nehogy kidobj hüvelyflóra helyreállító készítményre egy fillért se! Nem értem miért ír valaki ilyen buta hozzászólást, ha ilyen alapvető egészségügyi dologgal sincs tisztában. El kell menni dokihoz, ő megmondja, hogy gomba vagy baci okozta-e a fertőzést, és annak megfelelően kell kezelni a gyulladást. A hüvelyflórád pedig a kezelés után saját magától fog helyreállni.

A srác miatt pedig ne érezd magad rosszul. Tedd lapátra, oda való. Hogy lehet az, hogy egy olyasvalaki miatt vagy padló alatt, aki nehéz időszakod alatt is levegőnek néz? Az ilyen helyzetek teszik nyilvánvalóvá számodra, hogy mennyit jelentesz neki. Még vizsga előtt add ki az útját, és tessék nekiállni tanulni. Könnyebb lesz!

A vizsgához pedig sok sikert!!! :)

2016. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Dobd a barátod ha ennyire kikészít! Magadra gondolj ne másra.
2016. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves Vienetta,egy kis értő olvasás;)

"Elkezded erősíteni az immunrendszered a KEZELÉS MELLETT és ha VÉGE használsz hüvelyflóra helyreállító készítményt..."

(számomra egyértelmű,hogy akinek méhgyulladása van/volt az jár nőgyógyászhoz,szerintem van ilyen okos/felelősségteljes a kérdező)

És nem mindenkinél áll magától vissza a hüvelyflóra sajnos.Főleg akkor nem,ha eleve le van gyengülve az illető immunrendszere egy hosszabb gyulladás,éjszakázás,idegeskedés,megerőltető szellemi munka után.Ha nem használ ilyen készítményt,akkor hiába lett kikezelve a fertőzés/gomba,a hüvely teljesen védtelen lesz mindennel szemben,így könnyen elkaphat újra valamit.

Én nem egyszer jártam így sajnos,aztán orvost váltottam és ő minden egyes kezelés után AJÁNLJA,hogy ilyet is használjak,azóta nem is jött még vissza semmilyen fertőzés.

(és nem,nem az volt a gond,hogy az előző orvos rossz gyógyszert adott volna,hanem az,hogy nem figyelt arra,hogy azt amit a gomba elleni kúp szétcseszett rendbe is kéne rakni)

Azóta beszéltem már erről egy szülésznő ismerősömmel is és ő is azt mondta,hogy érdemes ilyen készítményt használni fertőzések után.

Feltételezem ha engem butának is tartasz az egészségügyi dolgozókat nem nézed le ennyire...

2016. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#3:


1., apropó értő olvasás: egy 21 éves lány még nemigen van abban a fázisban, hogy magától ne álljon helyre a hüvelyflórája. Egy okos/felelősségteljes kérdező ezt megemlítette volna.


2., egészségügyis vagyok, ezért nem szorulok kioktatásra. Tisztában vagyok vele, hogy sajnos van, akinek magától nem áll helyre a flórája, de a legtöbb esetben ez azért van, mert hosszú ideig kezelték mindenféle gyógyszerrel.


Örülök, hogy neked segített, de ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek szüksége is van rá.

2016. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves Vienetta.

1,Nekem 18 évesen nem állt helyre magától a hüvelyflórám,tehát simán előfordulhat,hogy neki is rá kell segíteni 21 évesen....

És nem előzte meg hosszú gyógyszeres kezelés,csak én is éppen vizsgaidőszakban voltam(érettségi)és teljesen ki voltam merülve a sok tanulástól,és idegeskedéstől,amitől nyilván az immunrendszerem se volt a legjobb formában,így támogatásra szorult.

2,A kérdező elkapott egy méhgyulladást,ami leterheli az immunrendszert(mint minden gyulladás),kapott rá antibiotikumot,ami roncsolja az amúgy se ép(hiszen a méhgyulladás se a semmiből jön)hüvelyflóráját és ennek következtében most sikeresen összeszedett egy fertőzést,amire megint előfordulhat,hogy olyan gyógyszert kap,ami nem éppen támogató a hüvelyflórájára nézve,de szükséges.Ezek után szerintem teljesen jogos,hogy azt javaslom a kérdezőnek,hogy miután véget ért a kezelés támogassa meg a szervezetét olyan készítménnyel,ami segít gyorsan helyreállítani a hüvelyflóráját.Miért fáj ez neked ennyire?

(egyébként,hogy tőled idézek:"Tisztában vagyok vele, hogy sajnos van, akinek magától nem áll helyre a flórája, de a legtöbb esetben ez azért van, mert hosszú ideig kezelték mindenféle gyógyszerrel."-nekem 2 egymás után történő gyógyszeres kezelés elég soknak számít....,neked nem?)

Ráadásul ez ugyanolyan alap dolog,mint az,hogy antibiotikum használat alatt/után szedünk normaflore-t,hogy ne roncsolódjanak annyira a bélbolyhok.Ennyi erővel az is fölösleges,mert az is helyreáll magától,csak lehet,hogy az illetőnek 2 hétig hasmenése lesz és fogy 5 kilót..

Azért lettek ezek a készítmények kitalálva,hogy meggyorsítsák a gyógyulást,számomra abszurd,hogy a gyógyszereket milyen könnyedén ajánlgatják az orvosok,de azzal a nagy részük nem törődik,hogy mellette mivel kéne támogatni a szervezetet,amikor rengeteg hasznos készítmény van rá.

Ilyen maradi hozzáállással én nem híresztelném,hogy az eü-ben dolgozom.(már ha tényleg ott dolgozol)

Be is fejeztem a beszélgetést,majd a kérdező eldönti,hogy melyikünk véleményére ad.

Egyébként mielőbbi gyógyulást kívánok neked kedves kérdező és elnézést,hogy belerondítottunk a kérdésedbe a kis vitánkkal.

2016. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!