Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerfüggő vagyok, segítsé...

Gyógyszerfüggő vagyok, segítség! Van megoldás?

Figyelt kérdés

3 éve nyugtatószer függő vagyok, főleg benzodiazepinek. ( Xanax, Frontin, Medazepam). Alkoholt is fogyasztok, nagy mértékben, de nem mindennap. Próbáltam csökkenteni, de valahogy mindig visszaesek. Van megoldás erre??

Szeretném végleg letenni, de eddig nem ment. Van, amikor elvagyok napi 3x1 mg Xanaxon, de van amikor ( nem tudom az okát) többszörösét beveszem. Egészségemre egyelőre nem káros, de hosszú távon ebbe bele fogok halni...

Az orvost felírja, amikor kell, de sosem annyit amennyit szedek és idő előtt elfogy, és akkor meg epileptikus rohamok törnek rám, de neki sem merem bevallani, mert félek, hogy akkor kórházba utal..

Nagyon kérem, segítsetek nekem! Mit tegyek??



2016. máj. 20. 19:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Közel 1 éves ez a kérdés.Az én testvérem is lassan 1 éve, hogy nincs köztünk,meghalt.Szeretném kérdezni, hogy vagy?Sikerült valamerre elindulnod?Vannak olyan rehab intézmények, azt hiszem, megfizetehtő áron, ahol nem kórházi körülmények között, hanem családi házban, nagyon hozzáértő , segítő terepauták tudnak melletted állni, amíg lejössz legalább az alkoholról és valamelyest csökkented a benzokat.Nem fontos letenni a benzot.Van akinek valóban szüksége van rá, hogy élhető életet éljen.de NE ALKOHOLLAL!Kérlek írj akár priviben is!
2017. ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,igaz már jó regi kérdés , de úgy gondolom leírom a tapasztalataim . Most vagyok 22 éves és 5 , igen sajnos 5 éve vagyok/voltam benzodiazepin (Xanax) függő. A napi adagom 20-40 Mg-ig változóan ment . Szörnyű elvonási tüneteim voltak ha ment ki a szervezetembol a szer. Iszonyú kínokat éltem meg. Elhatároztam hogy elhagyom. Akkor meg több szenvedést éltem meg. Sajnos először én buta teljesen elhagytam de azért mert elfogyott és előtte elmondtam magamnak ha elfogy az utolsó üveg/levél akkor nem eszek soha többet. hat sajnos nem is tettem majd 12 óra múlva elkezdett görcsolni a vesém , vert pisiltem, ( fizikai elvonás tünetei) szedultem remegtem nem láttam rendesen fulladtam. Sorolhatnám.... az ügyeletre elvitt apukám felírták majd sok sok győzködés után elmondtam a szüleimnek hogy én nem fogok be feküdni sehova erős vagyok és menni fog egyedül is . (Hat persze nem hittem el akkor hogy én annyira erős vagyok...) gyámság alá is akartak venni hogy ne kelljen hozza a bele eggyezesem de végül nem tettek . Akkor egy szörnyű zulott életet éltem . Ittam is rá. Majd jött egy ember egy kis angyal az életembe . A mostani párom :) aki mellett először elhagytam a felesleges embereket , az italt ezekre nem voltam ra szokva azért annyira :) majd szépen lassan 0,25-ös adagokkal csökkentettem 1-2-3-4 hetente ahogy én jónak éreztem és úgy véltem hogy készen állok. Plusz ajánlani tudom neked hogy (igaz ugyanúgy karos de RITKÁN helyettesíthető ) válts ki Stilnoxot majd Xanax SR-t (elnyújtott hatóanyagú elég belőle kevesebb mert tovább tart) . Néha az esti adagjaim egy szem altatóval helyettesítettem amitől elaludtam és nem éreztem a tüneteket . Figyelni kell hogy ezt nem szabad ész nélkül szedni különben ugyanoda kerülsz mint ahol voltál + 1 karos addiktív anyaggal.

És persze nem elhanyagolható a harmonikus élet :)

Az amit mondtak hogy egészségesebbnek érzem majd magam stb ... ezekből őszintén semmit nem érzek :D de nem kell pánikszerűen gondolnom a pirulakra . Már el tudok nélkülük menni rövidebb időre :) most tartok reggel 0,25 mg minden másnap . Tehát 2 naponta egy 0,25ös :)

Kitartás !!!!

2017. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kenorcsi válasza:
Először probald az okát megkeresni. Ha nem megy egyedül' menj el egy jó pszichologushoz aki felszínre tudja hozni a mùltbéli sérüléseket. Kizárólag gyakorlott' jó szakemberhez menj es soha semmit ne szégyelj! A bátorság itt kezdődik' hogy vállalok önmagad! Az orvos lehet ad először egy masik gyogyszert a frontin vagy a xanax helyett' de pótlásként még ott fog maradni egy ideig. Légy türelmes es az alkoholt le kell tenni! Az igaz' hogy ezek a gyogyszerek senkit nem gyogyitottak még meg! Lelki háttere van az egésznek! Ezt az okot kell mekeresni' hogy mi okozza. Amikor mar többet veszel be' ez kimondottan hozzászokás is már' mert automatikusan az agyad räällt erre. Ezektől a gyogyszerektől még senki nem gyogyulast meg. Segit' de csak idolegesen! Fordulok segitsegert' nem jo ugy elni' hogy jaj mennyi gyogyszerem van még ' megint fel kell iratni' elég lesz e stb.....mar ez önmagaban is egy stressz. Megszokas 'mint a kávé vagy bármi mas. En hiszem azt' hogy tudod segitseggel rendezni a lelki èletedet' törekszel is rá es szepen' lassan helyre fog jönni minden. De idő kell hozza.
2020. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!