Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a fóbiámat?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és már egészen kicsi korom óta félek a temetőben. Mikor ott vagyok, egy hatalmas félelem lesz úrrá rajtam, és szinte sokkos állapotba kerülök. De ennél is rosszabb az utána következő időszak. Megjegyzem a sírok formáját, és ha valami hasonlít rá, az félelmet kelt. Emellett gyakran megmaradnak bennem a halottak nevei, és kényszeres gondolatokként előjönnek, ami miatt folyton rettegésben vagyok. Különösen akkor jelentkeznek ezek a félelmek, mikor egyedül vagyok, pl. itthon. Ilyenkor félek egyedül itthon maradni, és az is előfordul, hogy úgy is félek, ha a szüleim itthon vannak, és át kell kísérniük egyik helyiségből a másikba, és aludni sem merek egyedül.

Emellett nemcsak a temető ijeszt meg, hanem minden halállal kapcsolatos dolog. Ha meghal valaki, akkor is előjön a félelmem. Még abban az esetben is, ha idegenről van szó. Nemrég például elütött egy lányt a hév, és belehalt. Nem voltam ott mikor történt, és nem is ismertem, mégis félni kezdtem.

Most különösen nehéz helyzetben vagyok, mert pár napja elvesztettem a nagymamámat. Ennyire hozzám közel álló ember még sosem halt meg, és jobban félek mint valaha. Még ha a nevére gondolok, az is félelmet kelt, és gyakran félek attól is, hogy hallucinálni fogok, és megjelenik előttem. Emiatt most folyton kísérgetni kell megint egyik helyiségből a másikba, és anyukámnak velem egy szobában kell aludnia.

Egy temető látogatást vagy halálhírt hónapokig tart kihevernem, és most, hogy ráadásul egy hozzám közel álló ember halt meg, szerintem még tovább fog tartani a félelmem. Temetőbe már hosszú ideje nem járok, ami sokat segített az utóbbi időben, viszont halálhírek hallatán, különösen most a nagymamám halála miatt teljesen visszaestem a fóbiámba.

Járok pszichológushoz emiatt, de nem sokat segít. Járt valaki hasonló cipőben? Mit tudnék tenni, hogy ne féljek ennyire?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!



2016. máj. 21. 13:16
 1/3 anonim válasza:
Nem mondok hülyeséget, de fordulj az egyik igaz egyházhoz vagy pszichológushoz.
2016. máj. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Necrophobiával nehéz mit kezdeni, elvégre hogyan bizonyítod be valakinek, hogy nincs halál? A lélek halhatatlanságában hívők már régóta vívják a harcot ezen a téren a materialista tudománnyal...

Esetleg regressziós hipnózist tudok javasolni, fogantatás körüli élményekhez vagy előző életbe.

Nameg olvasd el Szepes Máriától a Vörös Oroszlánt (át tudom dobni privátban). Nagyon sok embert meggyőzött.

2016. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves 2. válaszoló, köszönöm a tanácsot, beszerzem Szepes Máríától a Vörös oroszlánt.

2016. máj. 22. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!