Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonderek, Nektek miben...

Hipochonderek, Nektek miben nyilvánul meg a problémátok? Mennyire súlyos?

Figyelt kérdés
Én is az vagyok, néha elhatalmasodik rajtam. Szeretném tudni, mennyire rossz a helyzet.
2016. máj. 31. 20:20
 1/7 anonim válasza:
Én sokszor tényleg beteg lettem miatta. Főleg ételallergiákat "képzeltem be" és egy idő után tényleg egy csomó dolog miatt tele lettem kiütésekkel, volt hogy az egész arcom+nyelvem+szám meg minden bedagadt olyan ételtől, amire csak én képzeltem be, hogy allergiás vagyok.
2016. jún. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Remélem, h a múlt idő azt jelenti, h elmúlt.
2016. jún. 14. 06:01
 3/7 Lilith1994 ***** válasza:

szia ha meg aktualis akkor elmeselem a tortenetem. Kiskoromban sokat voltam beteg es a szuleim folyton orvoshoz cipeltek minden kis dologgal. A doki azt mondta hogy hipochonder vagyok.

Jelenleg 22 eves vagyok.

Voltak nagyon zuros idoszakaim akkor a betegsegekkel nem foglakoztam. Rettenetesen depresszios voltam.

Nagyon sokan meghaltak a rokonaim kozul nagymamam rakban (de ebben az orvosok nem voltak biztosak)

gyerekorom ota idegi alapon befulladok a stressztol.

Ha arra gondolok hogy kijon az ekcemam pl gomva fogyasztaskor akkor masnap mar ki is jon.

Mindig valamilyen idoazakos dolgom van. Ugy kezsodik hog panikba esek majd depresszioba sullyedek de eleg melybe. Mast nem akarok traktalni a betegsegemmel. Orvoshoz nem akarok menni mert felek hogy azt mondja hogy rak stb.

nem tudom hogyan gyozhetnem le miota nagymamam meghalt azota dolyton ez megy es ennek mar egy eve es nagyon durvan halalfelelmem is neha amikor ez az egesz elkap.

Egyfolytwban a netes orvosi dolgokat bujom. Volegenyem mar tilt tole mert egyre rosszabb a lelki allapotom.

Nem tudom hogyan gyozhetnem le es tudom hogy mas ezert nem tart normalisnak mert ez csak az ertheti meg aki ilyen problemaval kuzd.

Most pl. egy kis mellfajdalom miatt (ami negy napja tart es rengeteg oka lehet) holnap elmegyekborvoshoz mert rettegek.


Sokan mondjak hogy a hipochonderek ezt a feltunes miatt csinaljak de en nem. Nem is igazan mondom el senkinek egyedul volegenyemnek mert rakerdez hogy miert sirok vagy eppen miert fulladok be.


Valaki tudna megoldast orvos nelkul? (ot sem akarom teaktalni a bajommal hiszen ezer meg egy sulyosabb beteg van mint en es nem akarom elvenni a bajommal az idejet)

2016. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lilith1994 ***** válasza:
helyesirasi tevesztesekert elnezest nagyon gyorasan irtam es telefonrol...
2016. júl. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi! Hasonló a helyzetem részben. Nagyapám rákos volt, azóta én is attól rettegek. Soxor depis vagyok egy-egy betegség miatt, rögtön rakra gondolok, akár egy viszketés, kisebb fájdalom esetén is. Szintén az orvosi oldalakat bújom. Ha minden jól megy körülöttem, akkor hetekig, hónapokig elvagyok. Nekem segit a harmóniára való törekvés es az, ha vmi felkelti az érdeklődésem. Szóval keresek témákat, amik elterelik a figyelmem. Es néha erőltetem magam, h legyek" laza", es be vegyek minden rossz jelnek. Mostanában egyre többször sikerül. Kitartást kívánok neked, köszönöm, hogy megosztottad.
2016. júl. 12. 18:14
 6/7 anonim válasza:
WoW, előzők, sokat segítettetek, én 1. vagyok, csak visszanéztem. Nagyon király ilyen közös konklúzió szerűségre jutni. Csak most tudatosult bennem, hogy mennyire hasonlítok rátok. A úgy vesszük nekem is a halálokkkal köthető össze picit. Amikor még kicsi voltam, mindkét nagyapám meghalt mindkettőjüknek tüdő baja volt (az 1. még ovis koromban, a 2. alsós koromban történt). És most nagyon furcsa rádöbbenni, de amikor kicsi voltam, mindíg azt képzeltem, hogy asztmás vagyok. Hogyha valamiért rosszul éreztem magam (mármint lelkileg) mindíg köhögtem, meg úgy éreztem, hogy nem kapok levegőt. (Mondjuk ez az időszak nem sokáig tartott) Nagyjából akkor ért véget, amikor egy családi barátunk szintén meghalt, neki a veséjével volt probléma, de idős is volt már. (Emiatt ha jól emlékszem nem "képzeltem be" semmilyen betegséget, de nem biztos, mert nem voltam valami idős, 4.-es kb.) De nemsokkal utána 11 éves koromban meghalt az apám. A gyomra kezdett vérezni (alkoholista volt), és túl későn ment el orvoshoz. Akkor kezdődtek ezek az ételallergiás dolgok, kezdetben csak tej, fahéj, de amikor 4 évvel később a nagymamám is meghalt, akihez tényleg nagyon közel álltam (Ironikus hogy evés közben. Félrenyelt egy falatot, nem kapott levegőt, és valószínűleg az ijedtségtől megállt a szíve, de nem derítették ki a halál pontos okát, nem vágom miért) még durvább lett a helyzet. Hirtelen "allergiás lettem" a csokira, a mogyoróra, a csapvízre!!(tudom, hogy nincs semmi értelme :D), a húsra (halra is), és néha a tojásra. Még mai napig küzdők vele. A lelki állapotomtól függ, hogy mennyire jön ki (vagy hogy egyáltalán kijön-e szerencsére). Egyedül a tejérzékenység az amitől nem tudok soha szabadulni. Meg emiatt teljesen vegetáriánus lettem, + még ehhez jön hogy ha nem is allergiaként, de félek vagy undorodok (talán mindkettő) a dohányzástól és az alkoholtól (ami elég gáz, hiszen pont most kezdek belenőni a bulizós korosztályba :D ) Emellett rend (és néha tisztaság) mániám is van. Elcseszett egy személyiség :DD. De amúgy normális vagyok (mármint ez egy szubjektív vélemény) de lényeg hogy társaságban próbálom "takarni a fura énem" (sok barátom van így szerencsére). Ők így csak annyit látnak ebből, hogy sokmindenre allergiás vagyok, de általában nem jegyzik meg hogy mikre. Max. 1-2 közelebbi barátom és a családomból 2 ember tud a rendmániámról. A hipochondriámról meg csak ti ketten ;) Mondjuk anyukám lehet hogy sejt valamit, mert általában mérges hogyha valamit nem akarok megenni, mondván, hogy allergiás vagyok rá. Nem szereti tudomásul venni a "bizonyítékokat" mármint amikor tényleg beteg lettem az adott ételektől (kiütések, bedagadt arc/száj/nyelv , hasmenés stb.) Szerencsére ez nem sokat fordul elő, mert mostanra már magamnak készítem az ételt. Ő csak ritkán látja, hogy eszem. Ha bármelyikőtöknek bármi még eszébe jut a dologról, akkor feltétlen írjon!! Most emiatt nagyon elkezdett érdekelni a téma, nagyon sokat segített az önismeretemben. Köszi mindkettőtöknek !!
2016. júl. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon örülök, h hasznodra vált! Az étkezés nálam is kissé....nemtom megfogalmazni. nagyon ragaszkodom az elveimhez, meggyőződésem, h egészségesen táplálkozom, és nincs szükség tartósítószerekre, egyszerű szénhidrátokra, stb. És tejre sem. Mióta kitaláltam, azóta laktózérzékeny vagyok :). És gyakran rámtör a tisztaságmánia is. Szóval még több mindenben hasonlítunk!
2016. júl. 22. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!