Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire erős a Frontin 0,25...

Mennyire erős a Frontin 0,25 mg? Rá lehet szokni?

Figyelt kérdés
Most váltam,kirúgtak az egyetemről és megszűnt a munkahelyem. Szorongok a válás miatt, olyan mintha a másik felem veszítettem volna el, illetve egész nap itthon vagyok a munkanelküliség miatt. A szorongásra kaptam 0,25 mg Frontint, napi 1 szemet szedek, reggel negyed szem, délbe negyed , félután negyed és este negyed. 2-3 hétig tervezem szedni amig összeszedem magam. Rá lehet szokni? Kicsit félek.
2016. jún. 2. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Rá lehet szokni igen, elég könnyen. Egy idő után a legkisebb stresszhelyzetben, sőt, anélkül is hiányozni fog.
2016. jún. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok mondani, hogy amikor először bevettem akkor szinte euforikus érzés volt, azóta max ha 10 szemet szedtem be, de nem is folyamatosan,hanem mittudomén 1 hónapja max 1-2t, és (pont ma vettem be egyet) és már szinte nem is érzek semmit,szóval a hatását is megszokod..olyan ez mint a dog, több kell belőle a kellő hatás érdekében :// inkább kezdj el sportolni, hogy kitombold a feszkót, vagy valami hobbit keress,mert ez tényleg nem jó. Mamám 18 éves kora óta nyugtatókon él.. és már ott tart,hogy nem bír elaludni altató nélkül,nem bírt elindulni otthonról nyugtató nélkül..! Persze ha nagyon feszkós vagy bevehetsz belőle,mert én is így csinálom, de naponta ne szedd!
2016. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer vettem be alprazolam hatóanyagú tablettát (xanax), nem éreztem semmilyen hatását.

Nervenphlege nevű tabletta baromi erős nyugtató, gyógynövényekből van, nem okoz függőséget és vény nélkül kapható.

Az elmúlt fél évben én is váltam, plusz megszűnt minden anyagi forrásom egy időre. Nem vagy egyedül!

2016. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! A Valeriana Relaxot ajánlották, de beveszem és 5 percem belül hányok.
2016. jún. 2. 19:57
 5/7 Karnun22 válasza:
Gyorsan írasd át Spitomin-ra, még nem késő! Arra nem lehet rászokni. Papam halálakor írtak fel nekem is Frontint, rá is kaptam 18 évesen. Én is 0.25 mg-al kezdtem most 22 vagyok, függő. Reggelente már remeg érte a kezem..! MAX Rudotel, vagy Spitomin, illetve orbáncfű tea. Ne a Frontint...
2016. jún. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én nem tudok rá szokni semmire. Nekem rosszabb dolgok is voltak, szednem kellett volna, de nem éreztem hogy segítene a szorongásomon.

Sőt, nekem öngyilkossági kísérletem is volt frontinnal.

De semmire nem tudok rászokni, se alkohol, volt, hogy szakítás után 2 hónapig folyamatosan ittam és semmi, nem hiányzik, nem szoktam rá.

Egyszer füveztem, arra se szoktam rá, nem dohányzok.

Miért ilyen gyengék az emberek, hogy függtök a gyógyszerektől? :/

Én egy valamitől függök, hogy bár lenne "valakim", szar az egyedüllét és csak ez az egy tesz tönkre.

2016. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyakori kérdések nem a megfelelő hely ilyen kérdések megválaszolására. Mindenki megválaszthatja, hogy milyen kérdésekre figyel, mikre válaszol. Azok fognak előbb írni, akiknek negatív véleményük és/vagy tapasztalatuk van, és így az ő véleményük erősen felülreprezentálódik. (Azaz nem biztos, hogy a többségnek negatív az élménye, de sokkal többen jelennek meg azok közül, akiknek igen és így aránytalan képet ad.)


Hogy a kérdésedre is válaszoljak... Rövid verzió: a 0,25-ös Frontin nyugtatóhoz képest elég gyenge, és nem nagyon lehet rászokni. (Hú de sok lefelé mutató ujjacskát fogok ezért kapni...)


Hosszabb verzió. A függőségnek két folyamata van, a dependencia és a tolerancia. Ami szer bármilyen formában hat az agyadra, az érzéseidre, az - vagy egy nagyon hasonló kémiai anyag - már létezik a szervezetedben. Sok esetben ennek az anyagnak a hiánya, vagy leggyakrabban az ellenkező hatású anyagok egyensúlyának felborulása, problémát okozhat, ezért gyógyszerrel kell pótolni. Néha, ha kívülről hozod be az adott anyagot, akkor a szervezeted csökkenti vagy abbahagyja a termelését, és már csak külső forrásból tudja pótolni. Ez a dependencia. A tolerancia az, hogy egy idő után a szervezeted megunja, hogy folyton ugyanazzal az anyaggal bombázod, és azt mondja, hogy elege van belőle, akkor nem lesz többet olyan érzékeny rá. Több bejövő kémiai jelre fog csak ugyanakkora aktivitással reagálni. Ez a tolerancia.


Pszichofarmakológia tanulmányaimból én úgy emlékszem, hogy a Frontin és közeli rokona, a Xanax, nem okoz dependenciát, és kis mértékben épít fel toleranciát. (Kicsit távolabbi rokonaik között van, ami elég kemény dependenciát fel tud építeni, de ez erre a két gyógyszerre kevésbé jellemző.)


Miért mondják mégis sokan, hogy a Frontin és a Xanax függőséget okoz? Valójában azért, mert a gyógyszer "kellemesen" tompító hatással jár a feszültségre, és ezért az elménk egyszerűen kondicionálódik rá. Nagyon könnyű bármilyen stresszhelyzetre azt mondani, hogy na, akkor benyelek egy Frontint. Ez egyfajta érzelmi vagy lélektani függőség, vagy csak szimplán megszokás. A gyógyszer felelőtlen túlhasználata, amit aztán az orvos is nagyon sokszor asszisztál.


Ugyanez a lélektani függőség egyébként kialakulhat gyógynövény tartalmú gyógyhatású készítményekre is. Ami miatt sokan gyógynövény tartalmú anyagokat ajánlják, az a naiv hit abban, hogy ami természetes, az egyben biztonságosabb is. Az igazság az, hogy a gyógynövények és más természetes források a farmakológia mozgatórugói közé tartoznak, azaz a gyógyszergyárak is hasonló molekulákat pakolnak össze. De amíg a gyógyszergyárak pontosan tudják irányítani egy tabletta összetevőit, addig pl. egy citromfű levél hatékonysága függ a talaj összetételétől, az eső mennyiségétől, a hőmérséklettől, stb. Egy adott gyógynövény kapszula hatékonysága emiatt nehezebben megjósolható, szinte minden darab kapszulának egy kicsit más lesz, és a hatása ingadozó. Ennek ellenére sokan nagyon erősen hisznek bennük, és ez a placebohatás hatékonyabbá is teszi őket az emberek szemében. Ha nyugodtabb vagy gyógynövény tartalmú szerektől, használj nyugodtan olyan alternatívát. (Ugyanakkor javaslom, hogy nézd meg az összetevő listákat, és kerüld el az olyan készítményeket, amik orbáncfüvet is tartalmaznak. Nem szeretnék belemenni a részletekbe, de az orbáncfű az antidepresszívumok kevésbé hatékony természetes válfaja, amit nyakra-főre odaadni embereknek hatalmas felelőtlenség. Egyes emberek esetében elképesztően durva mellékhatásai alakulhatnak ki néhány hét szedés alatt, fokozatosan, és ugyanilyen lassan múlnak el a szedés elhagyása után.)


Amennyiben nagyon tartasz a gyógyszer szedésétől, vannak alternatív módszerek. A progresszív relaxáció, a sport, a tudatos megküzdés nagyon sokat segíthet. Tudom, nehéz ilyen stresszes időszakban belevágni bármi újba, vagy elővenni bármi régit, de lehet, hogy pont erre van szükséged. Ne feledd, a mostani krízised pontosan ugyanannyira egy verem és egy csapda, mint amennyire lehetőség! Nehéz itt és most így látni, de sokan úgy jönnek ki a krízisből, hogy jobban állnak, mint az elején. Csak a hónapok a megmondhatói, hogy a te történeted hogy alakul.


Minden jót és kitartást kívánok a megküzdéshez!

2016. jún. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!