Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a depressziót?

Hogyan küzdjem le a depressziót?

Figyelt kérdés

25 F. Talán 3-4 éve vagyok egy mély gödörbe, és úgy érzem, egyre lejjebb sülyedek és nincs kiút. Még egyetemre járok, elhúztam nagyon a dolgot, szinte már nem is járok be órákra. Két év így telt el, hogy szinte semmit nem csináltam. Közben el is költöztem, 3 éve nem járok ki sehova, 5 éve nincs barátnőm. Egész nap otthon szomorkodom. Barátaim már nincsenek, van 2-3 haver, akivel hetente 1x találkozok, és ennyi. Olyan hibába estem, hogy megismerkedtem egy lánnyal, 4 éve, végül is nem lett belőle semmi, mégis nagyon sűrűn eszembe jut, van amikor minden nap, szinte fáj, ha megnézem a FB képeit, talán idealizáltam magamnak, és valamiféle kamu szerelem alakult ki bennem.

Igazából az egyik haver elég sűrűn hiv, hogy menjek ki velük bulizni, voltam is egyszer, viszont azok az emberek barátságtalanok, kivéve egyet, azzal eltudtam beszélgetni, rendes volt, nem mint a többi. Volt olyan, akivel bemutatkozáskor lekezeltem, bemutatkoztam, és ő még a nevét se volt képes mondani...ők inkább egymásközt dumáltak, 1 gyerek volt csak aki barátkozni akart.

Szóval itt tartok, 4 éve se barátok se barátnő, nincs kivel megosztanom a titkaimat. Annyira szomorú vagyok, hogy legszívesebben sírni tudnék, de még az se megy, ezt nem tudom megmagyarázni, csak pár könycsepp csordul ki esténként ha lefekszem, viszont a lelkem ordít és sír.

Az öngyilkosságtól talán még messze állok, bár ki tudja, lehet 1 hét múlva másképp gondolom, nem tudom.

Épp két hete volt egy kivételes alkalom, amikor elmentem egy régi baráttal inni, úgy leittam magam, mint talán még soha, előtte tényleg 3 éve nem voltam sehol szórakozni.

Lehet nem jó ötlet, de azon kondolkodom, hogy az ivást rendszeressé teszem, talán segít megoldani a problémát, persze nem fogom magam hulla részegre inni, csak amennyi kell, hogy ne szomorkodjak. Más megoldást nemigazán tudok elenleg. Ha tudtok ajánlani jobbat, akkor segítsetek.


2016. jún. 2. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon mélyen vagyok, akkor kerékpárral letekerek 200km-t, az egy kicsit segít.
2016. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ivás biztosan nem fog segíteni!!!!! Még jobban beszűkülsz tőle! Járj el inkább a haverokkal, ott persze megiszol 1-2 fröccsöt, az nem baj, és az se, hogy az emberek nagy része "barátságtalan", meg nem vagytok egy hullámhosszon, ha néha 1-1 embert megismersz, az már jó.


"Olyan hibába estem, hogy megismerkedtem egy lánnyal, 4 éve, végül is nem lett belőle semmi, mégis nagyon sűrűn eszembe jut, van amikor minden nap, szinte fáj, ha megnézem a FB képeit, talán idealizáltam magamnak, és valamiféle kamu szerelem alakult ki bennem." - ez k.... jó, hogy ilyen jól tudod értelmezni, hogy mi történt. Akkor nem vagy elveszve.

2016. jún. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ivás nem segít. Még lesz mellé egy alkoholizmusod is, na akkor tényleg nem fogsz barátnőt találni. :)


Nem is tudom, átérzem a gondod, nekem még ennyim sincs. Csak a munka miatt megyek ki a házból de szívem szerint már fel se kelnék mert minek.

2016. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Másodiknak, harmadiknak köszönöm a választ.

Eltekintve attól, hogy tudom, ez nem igazi szerelem, attól még qrva szar, csak annyi, hogy tudom a szerelemhez több kell, de az érzés ettől függetlenül még erősebb. Néha bebuszozok, hátha ,eglátom, és leszólíthatom. Néha magamnak is mondogatom, hogy "te nem vagy normális, 4éve volt te meg még mindig őt akarod". Hát ez van. Az alkoholt szerintem sajnos nem fogom tudni mellőzni, kell valami ami kiránt a sz*rból, inkább ez mint drog.

Talán ha egyszer meglátom, és megkérdezem, hogy van-e kedve meginni egyet, akkor talán megnyugszok, mindegy mi lesz a válasz. Egyébként eljött volna velem ismerkedni, annak ellenére, hogy volt/van barátja, csak én olyan idióta vagyok, hogy a nyers humorommal elijesztettem. Most 4 vagy talán 5 év múlva nem fogom bejelölni ismerősnek, mert tényleg rámhívja a zsarukat vagy valami, vagy csak simán úrültnek néz, amit nem szeretnék.

2016. jún. 2. 23:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el sportolni, vagy keress valami hobbit, ez mind lefoglal és új embereket ismerhetsz meg ezáltal, nem mellesleg a sport által a felgyülemlett feszkót is levezeted! :)
2016. jún. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az alkohol is drog. Sokkal több kárt okoz társadalmunkban, mint a drog.


Ne ebben keresd a megoldást, csak rosszabb lesz, hisz az egy strucc politika, meg nem mennek el a gondok. Tudom. Nekem is jobb ha lebegek tőle, de másnap kopognak ugyanúgy a problémák, egy jó kis macskajajjal társítva. (Ha 1 évben iszom 1x ...) nem ezek a megoldások. Ráadásul ha az ivásba menekülsz akkor kifejezetten taszító leszel az emberek szemében és akkor tényleg magadra maradsz és kilátástalanul. Ne tedd :-)


Próbálj meg beszélgetni emberekkel, én interneten tudom csak a sok gátlásom miatt (nem szólítok le embereket az utcán nyilván :D ) keress valakit, aki meghallgat. Sportolj szokták mondani én is lehet kipróbálom hátha jobb.


De az alkoholt felejtsd el nem megoldás csak probléma! :) Ne azt lásd megoldásnak, nem az. Hidd el, láttam pár alkeszt életemben, akik menekültek bele, ahogy te is szeretnéd. Nem épületes látvány. Teljesen tönkretette őket az egész. :)


Remélem, hogy jobb lesz a helyzeted és megtalálod a kiutat. Ha szeretnél valakivel beszélgetni, aki megért nyugodtan írj. Válaszolok és meghallgatlak szívesen.

2016. jún. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!