Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? (Hangulatingadozá...

Mi lehet ez? (Hangulatingadozások)

Figyelt kérdés

Depressziós voltam egy ideig, de ez elmúlt, mivel az ok is megszűnt.


Most elvileg boldognak kellene lennem, sőt, sokkal jobban is érzem magam, időnként viszont minden ok nélkül rámjön a szomorúság. Ilyenkor nem is csinálok semmit, olyan, mintha megint depressziós lennék, pedig nincs is rá okom.


Máskor meg hihetetlenül boldog vagyok, szóval nem hinném, hogy ez depresszió lenne.


Gondoltam a bipoláris zavarra/depresszióra is, de ott a ciklusok akár hónapokig is eltarthatnak, szóval ez nem hinném, hogy az lenne. Nálam egy-egy nap váltakoznak, minden ok nélkül.


Pár hete például aránylag jól éreztem magam (se szomorú, se kifejezetten boldog nem voltam, szóval ilyen közepesen jól), és éppen egy zenét kerestem, hogy meghallgassam. Nem találtam a neten azt a zenét, ezért természetellenesen mély szomorúság jött rám (még az öngyilkosság is megfordult a fejemben, de rögtön kivertem onnan, hiszen ez mekkora hüüly*ség, egyáltalán nem ok rá).


Most is van olyan, hogy valami semmiség miatt szomorú leszek, és ilyeneken gondolkozom, pedig valójában tudom, mennyire nem lenne semmi értelme.



2016. jún. 3. 15:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: lány vagyok, de nem csak AZOK a napok környékén vagyok így, hanem mindig.
2016. jún. 3. 15:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
18
2016. jún. 3. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Korábban kiegyensúlyozott voltál? Még a depressziós időszak előtt. Hirtelen a kamaszkori hangulatingadozásra gondoltam,az alapján,amit írtál,de nem hinném,hogy az 18 évesen kezdődne,ha korábban nem volt jellemző. Lehet nem jöttél még teljesen helyre,hiába szűnt meg a kiváltó probléma. A lélek gyógyulásának idő kell,sokszor nem is kevés idő. Ha sokáig nem javul a helyzet,vagy épp romlik a hangulatod,esetleg gyakoribbá válnak az öngyilkos gondolatok,mindenképp kérj segítséget szakembertől.
2016. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, ez biztos nem kamaszkor. Vagy lehet, hogy eddig elhúzódik?

Már nem tudom, mennyire voltam kiegyensúlyozott a depresszió előtt. Igazából azt sem nagyon tudom, mikor kezdődött, de legalább fél évig tartott (legalábbis a legsúlyosabb szakasz 4-6 hónapig kb.). Hogy már korábban is depressziós voltam-e, nem tudom, de az a fél év volt a legfeltűnőbb időszak belőle.

2016. jún. 3. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!