Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez pszichózis?

Szerintetek ez pszichózis?

Figyelt kérdés

Az orvosom szerint az.

Gyakran vannak dühkitöréseim, ekkor nem tudom visszafogni magam. Nem rongálok, csak szavakkal dobálózom, de nem teszem meg. Ilyen amikor gyilkossággal fenyegetőzöm, amit nem gondolok komolyan, de igy tudom kiadni a feszültséget. Illetve agressziv gondolatok is gyötörnek, ide tartozik a gyilkosos gondolatok is. Persze nem gondolom komolyan de néha jó elképzelni az egész jelenetet. Olyan emberek iránt akiket gyűlölök. Ez csak akkor van, ha ideges vagyok. Egy másik pillanatban meg hajlamos vagyok az ellenkezőjét gondolni.

Amikor dührohamom van orditozok összevissza és kimondom azokat a rossz gondolatokat. Két perc múlva megnyugszom és megbánom az egészet, bocsánatot kérek. Ismerik már ezt tudják hogy máskor is megcsinálom.

Napi szinten majdnem alvásparalizisem van, illetve 2013 nyara óta lefekvés előtt mikor becsukom a szemem ilyen ijesztő arcok meg lények villannak be, ha kinyitom a szemem akkor elmúlik. Ez hátráltatta az alvást. Félálomban meg jöttek a hangok is de ilyen enyhék, nem tudom mit mondanak. Párbeszéd meg ilyenek, de ez csak félálomban van kizárólag lefekvés előtt.

Vannak kényszereim is, pl mindig ugyanabban az időben kell fürdeni, illetve gépezni. Rászálltam hires emberekre is és élveztem ahogy gyűlöltem, meg élveztem ahogy szenved, ez gyerekkorom óta van de 2014 óta nem foglalkoztam hires emberrel ilyen módon.

Voltak paranoid gondolatok is miszerint mindig azt gondoltam hogy kibeszélnek, vagy nekem támad valaki az utcán. Szorongva mentem el az emberek mellett az utcán. Mivel kisvárosban élek azt gondoltam hogy hirhedt vagyok a városban mondjuk ennek valóságalapja is van mert a facebookos kommentek igazolják. Persze nem gondoltam hogy az egész város utál hanem inkább csak a korombeliek között vagyok utált. Mert elég sokan ismerik egymást és sok a közös ismerős. Előző lakhelyemen ezt nem éreztem, érezhetően mások voltak az emberek mint itt.

Ilyenek hogy megszállt a démon, marslakók meg társai ilyenek nincsenek és mikor olvasom a pszichózis tüneteit, ezek is előjönnek hogy elveszti a kapcsolatát a valósággal. Azért tudom hol a határ.

Gyógyszert irt fel, azóta meg is szüntek ezek szinte. Kis dózist szedek de rám akarja erőltetni a nagyobb dózist



2016. jún. 15. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha az orvosod szerint az, akkor mi a kérdés?
2016. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
mert szerintem ez nem az
2016. jún. 15. 13:09
 3/14 anonim ***** válasza:
És szerinted egy orvos szavát ki tudná itt felülbírálni? Te nem vagy orvos, a másik meg ennyiből nem fogja itt bárki is mondani hogy neked van igazad. A dokid vagy 10 évet tanult, hogy diagnózist tudjn felállítani és ha a gyógyszer amit felírt és hat, akkor az azt jelenti nem xar az orvosod. Tartsd be amit mond, neked is és környezetednek is jobb lesz, valószínű igaz az állítása. Sajnos. Sajnállak ha ilyenekkel küzdessz nagyon rossz lehet :(
2016. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert írt fel? Az orvosod pszichiáter?

Egyébként ennyiből nehéz megmondani. A szorongástól lehetnek rémálmaid, a bevillanó arcok is normálisak, nekem is szoktak lenni, ez nem hallucináció.

Ezek a kicsit paranoid gondolatok is lehetnek még normálisak egy bizonyos határon belül, az agresszióval egyetemben lehet, hogy csak egy eléggé lestrapált önértékelés kompenzálása. Amikor túlsúlyos voltam, meggyőződésem volt, hogy rajtam nevetnek, akik elhaladtak mellettem. Arra kell figyelni, hogy valóban ne lendüljön túl egy határon, ne szakadj el a valóságtól.

Mennyi idős vagy?

2016. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

igen pszichiáter, egy pszichológiai vizsgálat alapján mondja ezt.

25

Ma beszéltem vele azt mondja egy bizonyos fokig normálisak ezek a bevillanások, hypagnon hallucináció a neve. Természetesen ébrenléti hallucinációim nem voltak.

Az a baj h gyilkos gondolataim is vannak és fenyegetőzöm is. Persze nem gondolom komolyan, inkább figyelemfelkeltést akarok és igy adom ki a feszültséget. Megcsinálni már nem tudnám.

2016. jún. 16. 13:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát az ilyen agresszív gondolatok kisebbrendűségi érzésből is fakadhatnak, ezt neked kell tudnod, hogy mennyire igaz rád. Ez esetben érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, ha mást nem, legalább a kontroll megtartásában tudna segíteni, és tanítani stresszlevezető technikákat (pl. kognitív viselkedésterápia a te esetedben hasznos lehet). Persze neki is mondd el hogy jársz pszichiáterhez és kaptál gyógyszert.

Figyelemzavart nem tapasztaltál magadon? Nem voltak tanulási problémáid? Volt valami traumatikus esemény a közelmúltban? Van-e valami folyamatos stresszforrás a környezetedben? Használsz-e drogokat?

Ezeket a kérdéseket a pszichiáternek is fel kellett neked tennie, hogy kizárjon egy csomó tényezőt, a gyógyszer nevét azért kérdeztem, mert nem tűnik egyértelműnek az elmondottakból, hogy akkor most mivel is diagnosztizált. Antipszichotikumot kapsz vagy éppen szorongásoldót?

2016. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ripedont szedtem eddig és néha mikor szükséges frontint. A ripedon antipszichotikum, frontin meg szorongásoldó v nyugtató.

Egybe járok pszichológushoz is és összedolgozik az orvossal.

Diszkalkuliás vagyok, IQ-m 120 ha ez számit.

Gyerekkorom óta vannak kényszereim és agressziv gondolataim de csak később ment át gyilkolós gondolatokba.

Verekedtem is az általános iskolába voltam gyermekpszichiáternél is, ott kényszerbetegséget állapitottak meg, tovább küldtek de nem vittek el.

Most deluziv zavar, szorongás, akut polimorf.

A skizofréniát akarja rám erőltetni, de mondja a személyiségzavart is. Ezeket nem irta rá mert szerinte ez hosszú folyamat.

Egyébként jó tanuló voltam csak lusta, többen mondták jó az agyam miért nem megyek egyetemre, csak a matek nem ment.

2016. jún. 16. 20:57
 8/14 A kérdező kommentje:
ja és soha sem drogoztam hát nekem az egész élet stressz mert minden kis szaron felhúzom magam. Ezért olyan munkát sem tudok vállalni ami alatt nagy nyomás alatt vagyok.
2016. jún. 16. 21:06
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért is kérdeztem, hogy voltak-e tanulási nehézségek, mert még a figyelemzavar jutott eszembe, ez is járhat ilyen impulzív viselkedéssel, és a kényszeresség lehet valami kompenzálás.


A ripedont egyébként agresszióra is adják, úgyhogy emiatt is érezheted jobban magad.

Pszichológussal beszéltél már, hogy hogy érint téged ez a lehetséges diagnózis (ti. pszichózis)?

2016. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Még nem mert eddig elhittem hogy az de egyre jobban nem hiszem el. Biztos hogy nem vagyok skizofrén, de a személyiség zavart elhiszem.

Hát a pszichiáter nagyon állitja hogy ez pszichózis, nem fogok vitatkozni vele.

2016. jún. 17. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!