Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez pszichózis?

Szerintetek ez pszichózis?

Figyelt kérdés

Az orvosom szerint az.

Gyakran vannak dühkitöréseim, ekkor nem tudom visszafogni magam. Nem rongálok, csak szavakkal dobálózom, de nem teszem meg. Ilyen amikor gyilkossággal fenyegetőzöm, amit nem gondolok komolyan, de igy tudom kiadni a feszültséget. Illetve agressziv gondolatok is gyötörnek, ide tartozik a gyilkosos gondolatok is. Persze nem gondolom komolyan de néha jó elképzelni az egész jelenetet. Olyan emberek iránt akiket gyűlölök. Ez csak akkor van, ha ideges vagyok. Egy másik pillanatban meg hajlamos vagyok az ellenkezőjét gondolni.

Amikor dührohamom van orditozok összevissza és kimondom azokat a rossz gondolatokat. Két perc múlva megnyugszom és megbánom az egészet, bocsánatot kérek. Ismerik már ezt tudják hogy máskor is megcsinálom.

Napi szinten majdnem alvásparalizisem van, illetve 2013 nyara óta lefekvés előtt mikor becsukom a szemem ilyen ijesztő arcok meg lények villannak be, ha kinyitom a szemem akkor elmúlik. Ez hátráltatta az alvást. Félálomban meg jöttek a hangok is de ilyen enyhék, nem tudom mit mondanak. Párbeszéd meg ilyenek, de ez csak félálomban van kizárólag lefekvés előtt.

Vannak kényszereim is, pl mindig ugyanabban az időben kell fürdeni, illetve gépezni. Rászálltam hires emberekre is és élveztem ahogy gyűlöltem, meg élveztem ahogy szenved, ez gyerekkorom óta van de 2014 óta nem foglalkoztam hires emberrel ilyen módon.

Voltak paranoid gondolatok is miszerint mindig azt gondoltam hogy kibeszélnek, vagy nekem támad valaki az utcán. Szorongva mentem el az emberek mellett az utcán. Mivel kisvárosban élek azt gondoltam hogy hirhedt vagyok a városban mondjuk ennek valóságalapja is van mert a facebookos kommentek igazolják. Persze nem gondoltam hogy az egész város utál hanem inkább csak a korombeliek között vagyok utált. Mert elég sokan ismerik egymást és sok a közös ismerős. Előző lakhelyemen ezt nem éreztem, érezhetően mások voltak az emberek mint itt.

Ilyenek hogy megszállt a démon, marslakók meg társai ilyenek nincsenek és mikor olvasom a pszichózis tüneteit, ezek is előjönnek hogy elveszti a kapcsolatát a valósággal. Azért tudom hol a határ.

Gyógyszert irt fel, azóta meg is szüntek ezek szinte. Kis dózist szedek de rám akarja erőltetni a nagyobb dózist



2016. jún. 15. 11:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

hát nem mondom hogy olyan jó volt a ripedon, inkább olyan semmilyen voltam tőle, olyan üres. Hát kb annyira volt jó hogy jobban fárasztott ezért könnyebben eltudtam aludni ezért alvásparalizis sem jelentkezett, na meg nem idegesitettem fel magam mindenen ahogy eredetileg.

De az egész napos álmosság idegesitett, meg hogy alig birtam reggel kikelni az ágyból. A pulzusom meg elment 100-ra, pocakot növesztettem jó nem nagyon de a régihez képest. Ahhoz képest a kilóm nem ment fel. Na meg az üresség érzés is tud zavaró lenni, nem mindig de időnként a depresszió is rám tör miatta meg az öngyilkossági gondolatok. Mondjuk az mostanában nem volt.

Megmondtam hogy nem akarom szedni a gyógyszert, nyilván nem erőltetheti. Csak tüneti megoldás és nem fogom életem végéig ezt a szart szedni. Meg hosszú távon tönkretud tenni ez a fajta gyógyszer.

2016. jún. 17. 09:27
 12/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem azt mondom, hogy ne bízz az orvosodban, de ők is csak emberből vannak, lehet azért erőlteti a pszichózist, mert a történetedből valahogy ez ragadt meg neki a legjobban. Ugyanakkor ezt a legfontosabb kizárni, és ezt nem szabad kezeletlenül hagyni, úgyhogy érthető, hogy ennyi figyelmet szentel neki.

Szerintem beszélj a pszichológusoddal, a szedett gyógyszerek iránti érzésedről meg a diagnózisról, hátha tud valami okosat javasolni.

2016. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
oké. Egyébként a pszichológiai teszt alapján mondja a pszichózist, nem magától találta ki, tehát a vizsgálatokra hivatkozik. Mégsem kerültem be egyszer sem az osztályra és ő is mondta h nekem nem szükségem befeküdnöm egyenlőre. Nincs megtervezve de aztán ki tudja mi lesz, legalábbis szerinte. Szerintem meg nem fogok bekerülni.
2016. jún. 17. 20:59
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt hiszem,túl misztikusnak gondolod a"Pszichózis"diagnózist!Ne foglalkozz azzal!


Ami fontos,hogy ne kelljen olyat tenned,mondanod,ami miatt bocsánatot kell kérned,és szégyellned kell utána magad!


Ennek érdekében meg kell tanulnod jól kezelni a mindannyiunkra ható stresszorokat,s erre egy terápiás kurzus kivállóan alkalmas lehet.


Szintén fontos megismerni magad,hogy mielőtt rádtörne egy akaratoddal kontrollálhatatlan düh,tudd kezelni a helyzetet.


Remélem,egy néhány hetes nyitott pszichiátria megelőzheti,kivédheti,egy zártintézet,vagy börtön terápiáját!Ezért ajánlom,a szanatórium szerű intezetbe jutásodat,melyet kérhetsz a pszichiáteredtől.


Addig,míg meg nem ismerted magad,és nem tanultad meg kezelni a krízishelyzeteidet,SZÜKSÉGES a gyógyszer.Elhagyását javaslom azutánra,de csak állandó orvosi felügyelet mellett,intézményben.


Fiatal,és intelligens vagy.Én bízom benne,hogy teljesen gyógyszer nélkül,kiegyensúlyozott életet fogsz élni,ha kitartasz!Imádkozom érted.

2016. aug. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!