Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szerezzek felnőttkorban...

Hogyan szerezzek felnőttkorban az ADHD-mről papírt?

Figyelt kérdés
Hogyan szerezzek ADHD-s diagnózist felnőttkorban? 21 éves vagyok gyerekkorom óta fennáltak a tünetek csak senki sem foglalkozott vele mondván hogy ez normális de nem birom ki tanulási nehézségekkel élni meg feledékeny vagyok kéne gyógyszer...de azt nem adnak ha nincs papirom

2016. jún. 17. 16:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
ezt az érdekes cikket találtam angol nyelven: [link]
2016. jún. 18. 20:24
 12/17 anonim ***** válasza:

A kérdésedből az jön le, hogy neked papír kell, és nem gyógyulni akarsz.A kommentjeidből viszont arra következtetek, hogy valóban gondjaid vannak, és ezek megoldása annyira szakosította a gondolkodásod, hogy már képtelen vagy a valódi okokra odafigyelni. A problémáid oka hogy agyad nem kap elegendő oxigént. Oxigén hiányában ugyan is sejtjeink egyre fáradékonyabbá válnak, egyre többet tévesztenek. Nem képesek maradéktalanul ellátni feladatukat. Ott ahol ezek a maradékok halmozódnak ott kialakul valamiféle elváltozás, betegség. A központi idegrendszert befolyásoló orvosságok az agynak pont azon területeit tompítják, bénítják, amelyek már amúgy is sérültek, tehát nem kapnak elegendő oxigént. A függőségek addig állnak fent, amíg ezek a területek ismét elegendő oxigénhez nem jutnak. Ha az agysejtek elegendő oxigénnel lesznek ellátva, az információk feldolgozása idővel sokat javul. De ez nem ennyire egyszerű, mert mint említed, már gyermekkorod óta fennáll az agy oxigénhiányos állapota. Tehát a szervezeted már alkalmazkodott ehhez az állapothoz. A te helyedben elmennék egy agyi MR vizsgálatra. Neurológus szakorvostól kell ezt kérni. Ha ez a vizsgálat nem mutat organikus problémát, az agyműködésed stabil, bármilyen gyógyszert szedsz, a helyzetedet csak átmenetileg javíthatja. A legelső atrocitás is méterekkel vethet vissza, a föld középpontja felé.(padló alá)

Bőséges oxigént barátom!

2016. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
látom nem olvastad el mit irtam!próbálkoztam én már minden módszerrel, nem érdekel az oxigénhiányos dolog én hiába étkezek rendesen meg sportolok meg étrend kiegészítők stb az az én problémámat nem tudja megoldani ezért is fordultam a gyógyszerekhez, na mármost igen is kéne az a szakvélemény hogy nekem ez a bajom, mert amerikában millióknál diagnosztizálják itthon meg figyelmen kivül hagyják ugyan ugy sulyos fogyatekossagnak szamit és kell a sulyos fogyatékossági támogatás is. ha nem lenne elegendő az oxigén akkor már rég nem élnék menj már a tévhiteiddel...hülyeség h a központi idegrendszer serkentők stimulánsok tompítják az agy azon területeit melyek sérültek sztem a ritalin egyébként jó gyógyszer lenne csak nem akarom tönkre tenni az életemet ezért érdekelnek a másfajta enyhébb mellékhatásokkal rendelkező gyógyszerek... a ritalint kipróbálnám de nem akarom tönkretenni magamat vele. az én esetemben arról van szó hogy vagy teljesitek rendesen v elbukok az életben nem kéne ezzel a hülye oxigénhiányos elmélettel bekavarni biztos teiscsak rámakarsz sózni vmi terméket tudod te milyen szar mikor az iskolában mindenki rajtad röhög csak mert képtelen vagy normalisan tanulni es akinek nincs szabadideje nagyba dolgozik leteszi a dolgozatot ötösre már elegem van h én nem értem meg, nem fogom fel a dolgokat ugy ahogy kene, minden osztalytarsam vitte valamire az életben én meg semmire nem vittem, nem tettem le semmit se az asztalra az emberek szét rombolták az önértékelésem egész életemben csak mert nem votlam kepes teljesiteni mindenki mondja h en szerencsetlen vagyok mindig elfelejtem a kulcsom midnent elfelejtek nincs hobbim semmihez se értek szétszórt vagyok nem értem meg a dolgokat dadogok és satöbbi hát igen is gyógyszer kell mert ha olyan egyszerü lenne akkor mindenkinek aki adhds oxigénpalackot adnának a pszichiáterek aztán megoldódna a problémájuk perse...ne is irj többet ugyse segitettél
2016. jún. 19. 10:22
 14/17 A kérdező kommentje:
fogalmad sincs milyen az mikor 100x neki állsz tanulni a szorzótáblát mégse marad meg a fejedbe
2016. jún. 19. 10:24
 15/17 anonim ***** válasza:

Ide valóban gyógyszer kell, de annak nagyon rossz mellékhatásai vannak, csak olvass utána, írd be a keresőbe, hogy antidepresszánsok mellékhatásai.

A pszichoterápia lenne a legelőnyösebb számodra. Kérlek, tedd ezt meg!

2016. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Az ADHD-t nem gyógyítja a pszichoterápia, csak a mindennapi életben felmerülő problémákat segít kezelni.

2016. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. sajnos még nem sikerült pszichiáterhez eljutni, sok helyen olvastam hogy csak OGYEI-s engedéllyel irhat fel pszichiáter felnőtteknek ritalint abból meg csak 6-10 van az egész országban, szerintem a sima felnőtt pszichiáterek diagnosztizálni sem tudják ezt. van vkinek tapasztalata a témában??
2016. jún. 26. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!