Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy nehezen túljutottam a...

Nagy nehezen túljutottam a szociális fóbiámon, és most vissza tért. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Akkor jöttem rá mikor halotti torra, idegenek közé nem mertem bemenni. Most buliba hívtak, de nem merek elmenni, mert ott is sok idegen lesz. Híztam 14 kgot, csúnyának, kövérnek érzem magam, félek hogy kigúnyolnak, kinevetnek, súgdolóznak rólam.

Nem fogok tudni elmenni, de így a párom sem megy majd, pedig ő szeretne. Mit tegyek?


2016. jún. 19. 16:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Utoljára 8 éve éreztem magam így, azóta jól voltam, de most megint.
2016. jún. 19. 16:09
 2/4 anonim válasza:

Ha egyszer már túljutottál rajta, akkor most hagyni hogy megint visszatérjen a legnagyobb hiba lenne! A halotti tor teljesen megérthető, nem ismerek olyan embert aki szívesen menne oda be, főleg ha sokan vannak. Most kell megindulnod megint afelé,hogy elmúljon. Az embereket nem érekli, hogy hogy nézel ki (már bocsánat) amíg nem öltözöl megbotránkoztatóan vagy nem viselkedsz úgy, ami azt eredményezheti hogy kinézzenek maguk közül vagy ellenszenves legyél. Ha pedig valakinek nem tetszik a külsőd, és ezért nem ismerkedne veled, az már eleve nem méltó arra,hogy barátnak nevezd.

Amúgy meg ha te nem szereted magad,hogyan várod el másoktól hogy ők szeressenek téged?

Szerintem szedd rá magad, hogy elmenj a buliba, biztos jól fogod érezni magad,ha elengeded magad és nem feszengsz ennyit. Motivációnak kiváló a párod (ő is úgy szeret ahogy vagy és elfogad téged), miatta próbáld kibírmi és jól érezni magad. Ha mindig csak nem lesz a válaszod a bulikra, sosem fogsz ezen túl lépni.

2016. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem mindig ellentmondásosak ezek a kérdések, mert az utolsó mondatottal elárulod, hogy párod is van, miközben szociális fóbiás vagy.

Szerintem egy szociális fóbiás örül ha barátja van, hanem, hogy párja is legyen...


Egy szociális fóbiás válasza!

2016. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van párom (férjem), pedig szociális fóbiás vagyok, ez egyértelmű. Miért vonod kétségbe, miért látsz ellentmondást ott ahol nincs? Nincs két egyforma történet, ahogy két azonos problémával küzdő ember sem egyforma. Bocsi, ez kijött. A kérdésedre a választ sajnos nem tudom. Annyit tudok talán hozzáfűzni, hogy nekem is hullámzó az életem során, hogy hogy vagyok. Esetleg, ha megpróbálnád magadban megválaszolni, hogy mi az ami segített kijönni a dologból és mi lehet az oka, ami visszadöntött, az segítene. Talán a hízás miatt "szégyenkezel" most? De az is könnyen lehet, hogy már eleve a hízás egy lelki folyamat eredménye, a szociális fóbiát meg csak látszólagosan magyarázza és sokkal összetettebb dolkok zajlanak benned
2016. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!