Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Te is kiábrándult vagy úgy...

Te is kiábrándult vagy úgy mindenből? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
35 múltam... Egyszerűen úgy érzem elfásultam és kiábrándultam mindenből. Az emberekből, a munkából, úgy ámblokk mindenből. Csalódott is vagyok és nincs olyan dolog amiért úgy igazán rajonganék, vagy szívesen csinálnék, mint pl. 10 évvel ezelőtt. Kb 5, 6 éve tart ez, néha kis időre fellángolok aztán el is múlik és feleslegnek, értelmetlennek látok mindent. Mi ez? Van itt valaki aki hasonlóan van?

2016. jún. 19. 19:27
1 2
 1/15 eznemlényeges ***** válasza:

Igen, csak én 16 éves vagyok.

Az egész életemben tanulni kell, aztán pedig majd dolgozni, mint egy robot, azért, hogy ne haljak éhen, hát milyen világ ez? Ha ételt kéne termelni, akkor még látnám is a munkám hasznát, de pl egy takarító nem tesz semmi hasznosat és valószínűleg utálja a munkáját

Nem látom ennek az életnek az értelmét

2016. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

/Minden ember szívében van egy Isten-alakú vákuum, melyet sohasem lehet betölteni semmilyen teremtett dologgal. Csak Isten töltheti be azt, Jézus Krisztus által kinyilatkoztatva./

(Blaise Pascal)

2016. jún. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én 17 éves vagyok és ugyanez van, mindent meguntam abbahagytam a sportolást, minden hobbimat és semmi se történik, akárkit csinálok csak a mély unalom… Nincs értelmes semminek, emberekkel beszélgettem és nem vagyok előítéletes, de szerintem nagyon sok buta ember van a világon.

17F

2016. jún. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 eznemlényeges ***** válasza:
Nekem érdekes módon sem isten, sem jézus nem hiányzik ...
2016. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én 36 múltam és hasonlóan érzek, bár nekem nincs munkám jelenleg. Úgy érzem, amit eddig tettem, szinte tök felesleges volt, és nem hogy előre nem jutottam, hanem inkább hátra.

Kedves nagy élettapasztalattal rendelkező 1-es és 3-as válaszoló! Ha majd 30-40 évesek lesztek és netán épp nem lesz munkátok, mit fogtok mondani? Tanuljatok inkább, aztán ha tehetitek, menjetek külföldre dolgozni! Én már megbántam, hogy suli után nem tettem ezt meg! Ti még megtehetitek! Nehogy már 16-17 évesen így bele legyetek fásulva mindenbe! Még el se kezdődött az életetek jóformán! Ilyen idősen én tanultam meg sportoltam éjjel-nappal, csak én ezt felnőtt koromban nem folytattam, így 'hála' magamnak (meg egy picit a családomnak is), egy rakás szar a jelenlegi életem! Ti ne kövessétek el ezt a hibát! Jóból mondom ám, nem bántásképpen! Fel a fejjel, fiatalok vagytok!

2016. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 eznemlényeges ***** válasza:
Nem olyan könnyű tanulni, s jól érezni magam, ha iskolában is szivatnak és itthon se a legjobb a helyzet, és hiába edzek, ők többen vannak.
2016. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzá szólásokat. A tizenéves korosztály engem is ledöbbent. Persze tudom a tini kor sem könnyű, de akkor még az ember tele van energiával, kíváncsisággal, hittel. Nekem is voltak nehézségeim, de lett több végzettségem, jártam szórakozni, sportoltam én is. Szerettem sok mindnet annak ellenére, hogy a tini kor hangulatingadozásai engem is kínoztak, de azt leszámítva, meg a görcsöléseket, feszengéseket, jó vol. Így idősebb fejjel egészen más és a letargia is egészen más érzés, nincs az a hajtó erő már meg, az a kíváncsiság, a kit a dolgokban. Rá kell jönni sok minden csak átverés, hülyítés, pénzlehúzás, csak egy állom.


Egyébként kedves kortársam! :/ Tudom milyen a munkanélküliség, több évig nem volt munkám. Most van, de nem vagyok boldogabb, volt egy kis fellángolás de nagyon hamar elillant és ez a baj. Lehet akorunk is hozzá játszik, sok mindnet azért már megéltünk, megtapasztaltunk, de xar érzés nagyon. Édesanyám amikor még élt ő nekem azt mondta 40 év fellett is úgy érezte feltudná forgatni a világot, én meg kb. 30 éves korom óta nem érzek semmit, csak a kedvtelenség, a minek is csinálom érzés van bennem.

2016. jún. 20. 13:38
 8/15 eznemlényeges ***** válasza:
Kedves Kérdező, csak nagyon kevés korosztályombeli van ezzel így, mint mi ketten. Engem főleg az tett azzá, hogy annyi bántalmazás ért, hogy elég sok szociopatára utaló jel lett. Én azelőtt egy gyenge, ártatlan gyerek voltam, s ez sajnos nagyon megviselt, de nem bánom,hogy ezt történt velem, hiszen ez is a személyiségem része,s ez tegnap véget ért szerencsére. Általában tudok erőt magamon venni, de azt senkinek sem ajánlom, hogy onnan vegyen, mert utána egy életre megbélyegez.
2016. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves eznemlényeges!

Nos, ez nem igaz. Hogy honnan tudom? Azért mert azok az emberek, akik Jézust követik, ilyen problémával nem szembesülnek sosem, hogy kiábrándulnának bármiből is. A világnak tényleg nincs értelme, minden hiábavaló.


Prédikátor könyve 1:14 (egyszerű fordítás)

Megvizsgáltam mindent, ami a nap alatt történik, és úgy találtam, hogy minden hiábavalóság, időpocsékolás és hasztalan erőlködés.


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy Pascal egyik legbölcsebb mondata amikor kijelentette, hogy Jézus nélkül az emberben mindig lesz egy űr, amit sem barátok, sem barátnők, sem a pénz, sem hobbi soha az életben nem fog tudni betölteni!!!

2016. jún. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nah az ilyen hittérítő agyamentek engem kíméljenek! Köszönöm! Se Isten, se Jézus nem fog senki életén segíteni! A mesékből már kinőttem. Állom világban éltek, akik mindezt elhiszitek. De ez legyen a ti dolgotok. Kaptunk egy életet és azzal mi azt kezdünk amit akarunk és azt csinálunk amit akarunk. Isten nagyívben tesz rá az ember mit csinál, nem fog keresztbe tenni, mert nézd meg hol tart az emberiség!
2016. jún. 21. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!