Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Banális dolgokat felejtek el,...

Banális dolgokat felejtek el, milyen betegségre utal?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jó tanulási képességgel rendelkezem, nagyon sokat tanultam kiskoromtól fogva mindenfélét (mondhatni, a szabadidőmet s tanulással töltöm). Az utóbbi egy évben azt vettem észre, hogy egyre gyakrabban felejtek el dolgokat. Aztán odakerültem, hogy nem emlékeztem, kivel mit beszéltem, vagy mikor találkoztunk vagy ilyesmi. Ma már azt is elfelejtem, hogy mikor van a névnapom. A sajátom. Egyszerűen nem tudtam, csak a hónapot. Azelőtt ez fontos volt nekem.

Nehéz időszakon megyek túl, úgy érzem egyedül vagyok minden szempontból, egy hatalmas vizsga előtt állok, több mint 5.000 oldalt kellene megtanuljak augusztus végéig (de ezeket már egyszer mind megtanultam). Teljesen kiürült belőlem a motiváció, már nem is tanulok, nagyon lusta vagyok még felkelni is reggel, pedig azelőtt alig vártam, hogy nekiülhessek tanulni. Vitaminokat szedek, és probálok rendszeresen enni, de nem mindig van étvágyam és kedvem hozzá. Mégis, talán nem normális, hogy a saját névnapomat ki kell google-zzam, és akkor sem jut eszembe, hogy ááá tényleg, hanem rácsodálkozok: mindig ekkor volt? Tudom, hogy az agyunk sem képes mindenre emláékezni, de én már azt is elfelejtem, mint mondtam azelőtt. Érzem, hogy fáradt vagyok, de igazán relaxálni és kikapcsolni nem tudok, igy is rosszul érzem magam, hogy nem tanulok azalatt az idő alatt. Pszichológusnál voltam kettőnel kiskoromban, de nem vált be. Nincs akitől segitseget kérjek. Ti mit tanácsoltok? Kizárólag orvos?

Köszönöm. L


2016. jún. 21. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Betegségtünetet egyet sem írtál. Amit meg írtál azt magadnál megítélni nagyon szubjektív dolog. Talán teszteket kellene végezned, valami szakember segítségével. Gyerekkorodban miért kellett pszichológushoz menned?
2016. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennyik a tünetek. Hogy elfelejtek alapdolgokat. Persze, lehet, hogy azért van, mert nehéz időszak előtt állok, és boldogtalannak érzem magam, de mégis gyanús. Kiskoromban az iskolapszichológusnál voltam. Mindig is a tanulásba menekültem a valóság elől. Ez segitett elfogadni, hogy apu öngyilkos lett. De én nem szeretnék az lenni. Csak felejtek.
2016. jún. 21. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Le is írtad a választ.
2016. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom. Azt hittem, valami betegseg elso jele.
2016. jún. 21. 23:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát... A memória hirtelen hanyatlása és a motiváció hiánya nagyon nem tetszik. Orbáncfűteát próbálj meg, mert lehetséges, hogy depressziód van. Látatlanban sajnos nem tudok többet segíteni.
2016. jún. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!