Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolom, hogy az...

Miért gondolom, hogy az életem egy nagy katasztrófa? Életképtelen vagyok? Mi baj van velem? Miért érzem azt, hogy semmit sem érek?

Figyelt kérdés

Elkezdem a kis mondókámat:

Mikor beléptem a(z) Általános iskola utolsó évébe, akkor minden megváltozott! Már az osztály fele is rég óta utált engem! Van egy barátom, aki sokat segített! Anyám kiment külföldre és ezáltal elvesztette egyetlen egy munkahelyét, ahol 200.000Ft-ot keresett/hó

Angliában is szenvedett! Ezalatt, sőt már régebb óta, vannak problémáim:

1.: Úgy érzem tájékozódási gondom van! Ha egy ember 20x mutatja meg nekem, hogy mi merre van, csak akkor jegyzem meg, ha meg is mutatja! Múltkor majdnem elkúrt egy autós, mert láttam, hogy megállt és lett volna időm átmenni, de mikor látom, hogy elindul, akkor, valami mást éreztem. Visszafordultam és vártam! Félek átmenni olyan helyeken, ahol van zebra van és lámpa nincsen!

2.: Szörnyen ronda vagyok! Korpás, zsíros a hajam, pedig heti 2x-er mosom a hajamat! Rendesen fürdök, de mégsincsen jó illatom! A buszon is az összes lány, vagy felnőtt mellém se ül!

3.: Van egy lány, akibe beleszerettem. Ismerem jól, sőt a köreit is, amibe néha beleszólnék, na de mindegy! Egyszer megpróbáltam, de mivel volt neki pasija, emiatt azt mondta sajnálja! Rá most tegnap előtt, meg rám ír, hogy szeretne velem beszélni és, hogy megpróbálnánk! Én meg nézek, érzem, hogy picit jobb, de szörnyen nem tudok csajozni! Sosem csókolóztam! Nincs tapasztalatom a csajokhoz, csak látom, hogy mindenkinek van, nekem meg nincsen! Tudom, hogy fiatal vagyok, de szeretném már tapasztalni, hogy milyen egy első szerelem! Verset tudtam neki írni!

4.: Bánatos vagyok, szomorú és összetört! Egy cigány folyton ver engem, bánt és ver,ver,ver! Nem tudok verekedni, mert az apám elvált anyámtól és anyámhoz kerültem! Mamám meghalt! Apám meg a gyogyóban! Anyám meg folyton ordibál, bár kint maradt volna, de hiszen mégis az anyám! Ha tehette volna, bedobott volna, az intézménybe!

5.: Néha úgy érzem leugranék egy hídról, de nem tenném meg, mert nem merem! Gondolkoztam mindenen, de nem akarom megtenni, mert nem tudnám megtenni! Csak negatív dolgokban részesültem, volt, hogy az osztálytársam szó szerint egy csomó kérdéssel kivitte az életemet! A lány testvéreim utálnak! Nem szeretnek, vagy lehet, csak mindig kötözködnek velem! Azt mondom nekik, hogy fejezzétek be, akkor nem fejezik be!

6.: Utolsó: A számítástechnikát is azért választottam, mert van valami tudásom belőle, de semmi máshoz nem értek! Félek a középsulitól! :(

Segítsetek!



2016. jún. 21. 18:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként 15 éves fiú vagyok!
2016. jún. 21. 18:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban..



...ja nem

...bocsi

2016. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Latni h frusztralt vagy, minden mondatod vegen felkialto jel van... Legyen kicsit tobb onbizalmad, a hajad /fejborod karbantartasaval kapcsolatban kerdezz meg egy orvost, bar 15 evesen tok normalis, amit irsz. Elhiszem h rossz most neked, de ha foglalkozol magaddal , tanulsz, stb akkor nem kell belesuppedj ebbe az allapotba!!
2016. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
depressziós zavarod lehet ilyen esetben érdemes pszichiáter szakorvost felkeresned!! :) Jobbulást kívánok
2016. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos... Akkor próbálok segíteni picit. :)

1: Ezzel nincs kifejezett gond, Pápán élek, de Budapesten majd megbuggyantam. És nem változtatna ezen idő sem.

2: Enyhébb testképzavar

3: Ez majd kialakul, hajrá!

4: Az iskolához, ahová jársz, van egy rendőr, akinek a problémás dolgokat, mint pl. ezt a srácot tudod jelenteni, és segíteni fog.

5: Középsúlyos depresszív zavar. Enyhébb antidepresszánst fog felírni a pszichiáter, a dózis beállításáig, illetve a szer helyes megválasztásáig átmenetileg a tünetek súlyosbodását tapasztalhatod, felerősödhetnek a szuicid gondolatok. Fontos tudnod, hogy ha az összes tüneted súlyosbodik, akkor sem szabad abbahagyni a gyógyszer szedését, hanem jelezni kell a pszichiáternek. Vagy csökkenteni fogja az adagot vagy új gyógyszert fog felírni. Mikor ez az egész hercehurca megvolt, és végre valahára tünetmentes leszel, akkor sem szabad abbahagynod a gyógyszer szedését, mert a tüneteket csak akkor szünteti meg, vagy legalábbis akkor enyhíti jelentékenyen, ha folyamatosan, az orvos utasításainak megfelelően szeded azt.

6: Erre van egy egyszerű megoldás! Tanulgass. ;)

2016. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!