Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizáció/ derealizáci...

Deperszonalizáció/ derealizáció. Sikerült valakinek leküzdeni?

Figyelt kérdés
Akinek volt már ilyen hogyan jutott túl rajta? Én úgy érzem eltudnám engedni a szorongásomat, ha ez a tünet eltűnne, de addig nem tudok megnyugodni amíg azt érzem, mint ha álmodnék nem is a jelenben lennék.
2016. jún. 24. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2-3 év volt kemény, nekem csak rohamszerűen jelentkezik a deperszonalizáció, akkpriban még félre is voltam diagnosztizálva és egyszerű pánikbetegként kezeltek...

De sok rohamnál nem volt pánik rohamom, csak egyszerűen nem éreztem a kapcsolatpt a testemmel, mintha a test valami távirányítós játék lenne, a tudatom pedig "messze" lenne tőle... Ennél jobban soha nem tudtam elmagyarázni azt amit érzek ilyenkor... Aztán 4. Évben már nem voltak tőle pánikrohamok, csak elég gyakran jelentkezett ez a fura érzés, és enyhén de szorongtam tőle...

Az igazi áttörést az hozta mikor megszületett a kisfiam, a mai napig vannak rohamaim 2-3 naponta 1-2 óra hosszúságban főleg elalvás előtt, de tartja a kötelességtudat bennem a lelket...

30/f

2016. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nekem is derealizációm volt egy éve. Nálam ezt az elfojtott feszültség, harag okozta. Mikor valaki kérdezte, hogy mit érzek azt mondtam, hogy gomolyog a fejem, olyan mintha a valóság álomszerű lenne, nem a jelenben élnék. Így próbáltam elmagyarázni. Sajnos a laikusok nem nagyon értették, de szerencsére pszichiáterhez fordultam egy idő után. Elmondtam neki a tüneteimet és azt is, ami a feszültséget okozta. Már a problémáim kibeszélése segített. Az pedig, hogy végre vaklaki igazán megértett és el tudta képzelni min megyek keresztül, még jobban lettem. Aztán kaptam antipszichotikumot, ami teljesen meggyógyított. Szóval mindenkinek azt tudom javasolni aki hasonló problémákkal küzd, hogy bátran forduljon szakemberhez, mert az őszinte segítségkérés aranyat ér. Sajnos ilyen betegségeknél a legtöbb esetben a pszichoterápia mellé gyógyszer is kell, de ha rájössz mi az amit elnyomtál magadban, mi okozta a betegséget, akkor hamar el lehet hagyni a gyógyszert. Ami még sokat segít, az a gondolkodásmód megváltoztatása. A negatív gondolatokat mindig helyettesítsd pozitívumokkal. Nekem sokat segített a betegség alatt, mikor a megőrüléstől való rettegés miatt azt mondtam szép lassan, hogy minden lélegzetemmel gyógyulok. Mikor igazán beleéltem magam, kezdett kitisztulni a köd a fejemből.

Remélem, te is túljutsz ezen a betegségen!:)

2016. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!