Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak öngyilkossági...

Miért vannak öngyilkossági gondolataim?

Figyelt kérdés
Fiatal főiskolás nemsokára egyetemista lány vagyok. Bár idén végeznem kellett volna de lehet jövőre sem fogok az alapszakkal mert túl nehéz nekem (biológusnak tanulok). Tartok attól hogy vissza kell fizetni a féléveket és emiatt stresszelek hogy a ráépülős szakomon hogy fogok végezni időben.Na meg kamaszkorom óta depresszióval küzdök amit nem mutatok a külvilág felé mert kiközösítettek mindenhol szekáltak 6 évig otthon is. Lényeg hogy valahogy a stresszhatás meg a visszatérő depresszió miatt egyre többször öngyilkossági gondolataim vannak. Valahogy el vagyok gyengülve évek óta nem megy normálisan semmi és nem érzem hogy a saját utamat járom nem akarom a felsőoktatással való felelősséget sem vállalni mert nagyon igazságtalannak érzem.Annyira nincs ehhez kedvem hogy lehet le is ugrok valahonnan a fenébe ha ez fog történni mert már néha most ugranék persze ilyen hangulatokba tör ez rám tudom hogy nem ez a megoldás meg szeretnék még élni. Akarok majd saját családot gyereket stb.Abban baromira nem hiszek hogy a pokolra kerülnék öngyilkosság miatt. Ha ez ígyvan isten is egy nagy ro.hadék.Jogom van a két rossz közül a kisebbiket választani.
2016. jún. 25. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Idd le magad vagy tépjél be de akár egy csikot is felszivhatsz
2016. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mert túl sokat agyalsz. Ne gondolkozz sokat a jövőn, inkább az adott problémára/vizsgára koncentrálj és szabadidődben csináld azt ami kikapcsol. A felelősséget meg kell tanulni kezelni, ne stresszelj rá mindenre. A depresszióból ha nem tudsz kijönni akkor lehet jobb szakemberhez fordulni, de van amikor elég csak megbeszélni valakivel a dolgokat.

Az öngyilkosságot nem értem, legrosszabb esetben lesz@rsz mindent és elkezdesz úgy élni ahogy akarod és nem ahogy elvárják.

Volt a családban olyan aki otthagyta az egyetemet mert nem is érdekelte a szak meg az egész egyetemi dolgok, utána "csak" okj-t végzett. Nem keres annyit vele, de szereti azt amit csinál.

2016. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó te válaszoltál egyedül normálisan.
2016. jún. 25. 19:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem az a megoldás hogy leiszod magad.A lényeg az hogy szeresd amit csinálsz.Ha nincs kedved a főiskolához és nehéznek tartod amit tanulsz hagyd a fenébe.Inkább keress egy egyszerűbb szakmát amit szeretsz, és amiben jó vagy.Az öngyilkosságot verd ki a fejedből.Nem szabad e miatt kikészülnöd.Előtted az élet!
2016. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a választ de ha ez ilyen egyszerű lenne már megtettem volna. Ha államin otthagyom a sulit diploma nélkül ki kell fizetni a letöltött féléveket. Na most nem tudok sehonnan ennyi pénzt leakasztani szüleimről nem is akarnék azért meg hogy nem is tudom mi másnak mehetnék teljesen értelmetlen plusz több mint a felén túl vagyok már nem akarom veszni hagyni.A mintatantervert elrontottam a hülye minden mindenre épülős fa.szság miatt és ugye én 2013-ban kezdtem tehát röghözkötést is aláírtam meg 9 állami félévem van. Ha addig nincs meg az oklevél ki kell az összes félév felét fizetni.Ezt majd max munkával törlesztőrészletekbe tudom megtenni.Jövőre lesz kétszer 40 kreditem plusz nincs nyelvvizsgám és szakdogám sem. Teljesíthető lenne ez persze több szakon is de a biosz egy nagy rakás sza.r. Megpróbálom de nem látok sok esélyt hogy sikerülni fog de nem mindegy mennyire nem sikerül. Ha lehet elintézem hogy kilenc féléven belül legyek és meghirdessenek mindent ami nem sikerült.De ehhez az kell csak pár tárgy ne sikerüljön ami nehéz lesz szintén.
2016. jún. 25. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem.(3. válaszíró vagyok).Akkor pedig nincs más választásod ki kell járnod.
2016. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben vagyok mint te ezekkel a gondolatokkal illetve a depresszióval. Ha gondolod, beszélgethetünk, hátha az segít.
2016. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, én két évet csúsztam az egyetem befejezésével, mert egyetemet váltottam és nem tudtam bepótolni a sok különbözetet. Jézusnak van egy igen praktikus tanácsa:

„6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


Csak 30 évesen jöttem rá, hogy létezik gondviselés, nem a vak véletlen irányítja az életemet, ha Istenhez fordulok. Sok szenvedést és aggodalmaskodást megspóroltam volna.

Depresszióval kapcsolatban elolvashatod egy sorstárs önéletrajzát, Elizabeth Wurtzel: Prozac ország.

Még fiatal vagy, ha később szeretnél még valamit tanulni, elvégezheted, OKJ képzések pl. ingyenesek.

Öngyilkosság nem megoldás. Ha igazán a közvetlen közelébe kerülsz tudod meg, hogy nem is olyan könnyű elkövetni (tapasztalat). Isten nem díjazza, hogy feladtad az életed, holott lett volna más megoldás is (a szenvedés, a küzdelem vállalása, ami megerősít, jellemileg formál).


Ha nem sikerül a kísérlet, lenyomordhatsz a következményétől (pl. leugrás), ne kísérletezz, vigyázz, hogy meggondolatlanul ne cselekedj ilyesmit, mert később megbánod, és rosszabb lesz a helyzeted mint előtte.

Gondolj a világ más (szegényebb) országaira és azok nehézségeire, adj hálát a helyzetedért, hogy tanulhatsz egyáltalán. Sokan ugyanannyi vagy nagyobb szenvedéssel találkoznak életükben, és nem adják fel. Isten nem személyválogató, ezért küzdened kell neked is mint másnak, nem feladni.

Olvasd a Zsoltárok könyvét, sokat segít a szenvedő léleknek, hogy rátaláljon az Istenre - akiben egyedül érdemes bízni.

2016. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!