Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek melyik módszer válik...

9Enikő2 kérdése:

Nektek melyik módszer válik be a kényszerekre? Hogy működik nálatok a stop módszer? Mentek vele vmire?

Figyelt kérdés

#stopmódszer
2016. jún. 29. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha észre veszem, rácsapok a kezemre. Fájdalommal adok negatív visszacsatolást. Így erősebben tudatosodik, hogy le akarok szokni. Észrevenni nehéz. Kollégáimat megkértem, hogy szóljanak, ha sokat karomkodom, vagy rágom a körmöm. Körömrágást észlelni segíti a keserű körömlakk.

Naponta próbálom többször tudatosítani, miről akarok leszokni. Keresek egyéb utakat a leszokásra. Próbálkozom folyamatosan. Körömrágást 1.5 év alatt tudtam magam mögött. Káromkodni meg egyre többet káromkodik a többi kolléga is. :) azzal zsákutcába futottam.

2016. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Hány éves vagy? Te is kényszerbeteg vagy? Ezek olyan rossz szokásnak tűnnek,mint kényszer betegségnek.Fájdalomterápiát még nem alkalmaztam.Elég erős kényszereim is szoktak lenni nem tom mennyire lenne hatásos.
2016. jún. 29. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!