Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudok tenni valamit a pók...

Tudok tenni valamit a pók ill. bogárfóbia ellen?

Figyelt kérdés

Ha meglátok egy pókot vagy egy bogarat vagy valamilyen rovart el kezdek félni és írtózni tőlük. Sokszor nem is kell látnom, elég ha tudom, hogy valahol ott bujkál pl az ágyamnál. Mikor pedig ilyenekről beszélünk vagy ha csak rájuk gondolok végig fut egy rángás féle a testemen.

A neten olvastam, hogy úgy lehet megszüntetni, ha mindig egyre közelebb megyünk, és hogy elöszőr kisebb pókokat/rovarokat fogjunk és így jobb lesz. Nekem ez nem igazán jött be. Szóval van valakinek még valamilyen tippje?



2016. jún. 29. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én épp most kaptam sokkot, egy hatalmas sáska pislogott rám a konyhában. Ilyenkor, tudom eléggé hülye dolog, de sírva fakadok, elkezd remegni a kezem, lábam, a szívem zakatol. Pedig tudom, hogy nem bánt, de egyszerűen irtózok tőle és rettegek, hogy rám repül vagy hozzám ér. :-( A poloskákkal is így voltam, ma már eljutottam arra a szintre, hogy ha bent van egy, le merem csapni és nagy nehezen ki is viszem. De a sáskák.. olyan nagyok és marha félelmetesek. :-(


22L

2016. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek, első, én rég láttam sáskát, mondjuk sok éve egy odafialt az ablak alá, volt nagy öröm az ottani póknak s mi is fotóztunk, mint az őrült...


Kérdező, nem hiszem, hogy ezzel sokat lehet tenni, sajna :( Tudod, hogy nem bántanak, ugye? A szokatás nem segített... Maximum valami géniusz pszichológus hipnotizőr segítene vagy semmi :(

2016. jún. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Pszichológus tud segíteni. Amelyiknek szakterülete, szakszerűen alkalmazni tudja, valószínűsíthetően a te esetedben is, a fokozatos hozzászoktatás módszerét.
2016. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Én is félek minden létező bogártól, egyedül a szöcske az amitől maximum megijedek egy picit de attól nem félek, meg a hangyáktól sem, csak ne másszanak rám mert az a halálom. Tavaly nyáron amikor nagy meleg volt meztelenül aludtam, nem takaróztam be és amikor felkeltem az a látvány fogadott hogy egy hatalmas kaszáspók mászik a lábamon, rúgtam, kapálóztam, és sírtam annyira megijedtem. Akkor csak anyós jelöltem volt itthon párom és az apja már elmentek dolgozni, anyós jelöltem volt az aki picit meg vigasztalt és kinyírta a dögöt. Ugyan akkor szintén egy hatalmas molylepke szökött be a házba, már este volt épp munkából jöttem haza, akkor annyira megijedtem hogy a fürdőbe zárkóztam be és nem mertem kijönni onnan.


A párom csak a pókoktól irtózik de azoktól úgy mint én. Idén volt amikor egy pók mászott az asztalon amikor a párom úgy megijedt hogy majdnem lelökte a notebookomat az asztalról. Ő neki gyerekkori rossz élmény okozza ezt. Anyukája mesélte hogy anno a párom nővére kapott ajándékba egy madárpókot ami kiszökött a helyéről és pont a barátomra aki akkor kb 5-6 éves volt ráugrott és a barátom annyira megijedt hogy 3 napig remegett és semmit nem mert csinálni, nem mert kilépni a szobából, nem evett, nem ivott, és majdnem kórházba került szorongás miatt annyira durva volt neki. Azóta minden póktól irtózatosan fél, van amikor nálam is jobban. Én legalább megmerem ölni vagy valami, de a párom azt sem meri férfi létére. Jó ebbe nincs semmi hogy fél valamitől mert mindenki fél vagy undorodik valamitől. Ez ellen tenni nem lehet.

2016. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb koromban szó szerint rettegtem még a legkisebb póktól is.Most ahogy növök,már nem félek annyira,le merem csapni a pókot.Persze mikor elsétál előttem egy kaszáspók vagy keresztespók,nekem se az az első reakcióm,hogy jujj de cuki,hanem csak állok ledermedve.
2016. jún. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Azzal, hogy egymásnak mesélitek a rettegéseiteket, csak a fóbiátokat erősítitek. Forduljatok szakemberhez! Persze csak akkor, ha nem élvezitek a helyzetet!
2016. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy minek. Évtizedek óta vagyok arachnophobiás, de ez ezen az éghajlaton különösebb problémát azért nem okoz a mindennapokban. Nem érzem, hogy emiatt nekem pszichológushoz kéne mászkálni, kétes sikerrel.
2016. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!