Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióban szenvedők! Volt...

Depresszióban szenvedők! Volt már ilyen időszak az életetekben? Hogyan sikerült átvészelnetek?

Figyelt kérdés

Úgy érezted, hogy lelkileg nagyon padlóra kerültél, és nem maradt elég erőd ahhoz, hogy megannyi esés, után ismét feltápászkodj, mert tudtad, hogy ha sikerül is, akkor a következő sarkon úgyis újra elbotlasz.


Érezted már úgy, hogy mindegy mennyire próbálkozol belekapaszkodni a reménybe, minden egyes nappal egyre közelebb kerülsz ahhoz, hogy végleg feladd, és már minimális erőfeszítésed sem lesz a folyamatos, mindennapos küzdelemhez.

Küzdelem a boldogságért, a sikerért, a gyógyulásért...

Mikor a hétköznapi dolgok, teendők is hatalmas erőfeszítést igényelnek, és a legkisebb negatív események is elszomorítanak.

Fáj a mosoly, mert nem szívből jön, de már a könnyek sem jelentenek megnyugvást, mert úgy érzed száraz a lelked.



2016. júl. 1. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ittam és nem foglalkoztam semmivel aztán idővel elmúlt minden
2016. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért ez nem ilyen egyszerű....


Az alkohol csak ideiglenes kiútat kínál.

Egy időre kizárod a problémát, de aztán mikor feloszlik a köd, újra szembe találod magad vele.

2016. júl. 1. 18:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Felkészültem a halálra annyira mélyen voltam. Elfogadtam hogy vége, mindent feladtam és semmim nem maradt, de ebben az állapotban megjelent valami hihetetlen nyugalom is. Innen kifele vezetett az út.
2016. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Évtizedek óta vagyok sokszor hasonló állapotban.

De én küzdő típus vagyok.Eljutottam odáig,hogy nem akarok benneragadni a depressziós állapotban.

És folyamatosan keresem a kiutat.

Több-kevesebb sikerrel.

Azt is el kell fogadni és megérteni,hogy a dolgok mindig változnak körülöttünk.Így a jó és a rossz is.

Nincs olyan,hogy mindig jól vagy rosszul van az ember.

Éppen ezért sajnos nekünk kell tenni érte,hogy minél többször legyünk jól :)

F45

2016. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Többszörös öngyilkossági kísérlet után végül elkezdtem keresni az élet értelmét, hogy is lehetnék boldog? Valami véletlen folytán elolvastam Eckhart Tolle Most hatalma című könyvét. Az idegösszeomlás szélén megtapasztaltam az igazságot. Soha nem gondoltam, hogy ekkora igazságra jövök rá.

Az állapot sajnos nem tartott sokáig, de azóta is csak azt szeretném.

Sok-sok szenvedéses év, jópár öngyilkossági kísérlet után megtapasztalhattam a valóságot. Az mindent vitt.:)))

2016. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Igen,éreztem már igy. Én nem tettem mást mint,hogy elmentem a nagyszüleimhez,kimentem a kertbe és jó pár órán keresztül csak ültem,elmélkedtem,néztem ki a fejemből.Mikor úgy éreztem,hogy elég időt töltöttem saját magammal hazajöttem.

Azóta minden reggel mikor felkelek összeszoritom a fogaimat mikor eszembe jut,hogy minden ugyanolyan sz*r mint amilyen volt,talán nem is lesz jobb és élem tovább a szánalmas kis életem.

Az egyetlen dolog ami mozgásban tart az talán az álmaimba vetett apró remény...talán.

17/f

2016. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez igazából azért hülyeség, mert ha elesel és padlóra kerülsz, és újra neki futsz... akkor csak hülye vagy. Ha előtte elbuktál, akkor másképp kell neki futni. És mindig másképp. Ha csak fejjel mész neki a falnak örökké semmi sem fog történni.


És az a baj, hogy úgy fogod fel, hogy az élet küzdelem... nem. Az élet egyszerű, könnyű, és csodás. A pénz is könnyen jön, sokszor, és sok.

Minden könnyen jön, és jönni fog ha teszel érte, de a lényeg sosem a fizikai tevés.


Let me tell you... kamionozok, ok? Szóval ez tudod milyen munka kb... kint lenni 3 hetet, itthon 1 et kb... egyszer álmodtam egy lányról, csodás érzés volt az álom, és onnantól kezdve azt a célt tűztem ki magamnak, hogy lesz egy ilyen lány az életemben. Minden nap kb 2 hónapon át az álmomra gondoltam, és az érzésre amit ott átéltem, DE csakis a jó érzést, sose a hiányt és a depressziót. A többi kamionos azt mondta ne is álmodjak róla, ilyen nem létezik, hogy egy kamionos ilyet átélhessen a valóságban is.


2 hónap után jött is "a" (mivel az álmomban lévő lánynak nem volt megjegyezhető arca, ezért akárki lehetett) lány és bumm. Megtörtént. Ha fizikailag próbáltam tenni érte, nőket pesztrálok, facebookon jelölgetek jópofizok semmi nem történt, mindenhol csak elutasítás. És egy nap jött egy ötlet, rápróbáltam, és sikerült, de az az ötlet egy olyan heuréka ötlet volt, és nem az hogy na akkor most hogyan...


A következő nagy célom az az, hogy semmi munkával maximális bevételre tegyek szert. Szerinted nem lehetséges mi? Egy pár év múlva majd kérdezz rá, hogy sikerült-e :)


Erről igazából "A Titokban" többet tudhatsz, de nem akarlak itt ilyesmire buzdítani, szkeptikus világban élünk. :)

2016. júl. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosan ebben voltam én is. Ilyenkor kell egy új cél, ami nehéz és eléggé kihívás ahhoz, hogy kitöröljön minden rosszat a fejedből. Én pl újra érettségiztem és egyetemre mentem. Ez gyógyított meg.

26N

2020. máj. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!