Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális dolog?

Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Soha sem éltem igazán és hát úgy érzem az élet már elfolyt mellettem és késő bármin is változtatni.. Barátaim nincsenek.. Ismerkedni nem tudok.. Közösségi életem 0.. Itthon sportolni szoktam, hogy azért ne hízzak el.. De amúgy egésznap itthon ülök, mióta a nyár megkezdődött.. Általában egésznap gépezek, mert más nincs :/.. Csak az ürességet érzem és hogy nekem már késő.. Ez mindig is így volt, de 1 éve megfordult a fejemben az öngyilkosság és ma már nem telik el úgy 5 perc, hogy ne jutna eszembe, hogy ez az egyetlen megoldás.. És nem akarom elhinni, hogy ez a megoldás, de már semmi nincs.. Próbáltam keresni neten más megoldást, de mindenhez akart erő kell, én egy megtört és egy agyonkínzott lélek vagyok, nem hinném, hogy helyem lenne a világban, mert pesszimista is vagyok és ennyi.. Lényegében nincs életem, mert csak gépezek és edzem.. Teljesen antiszociális vagyok, mivel a külvilág felé soha sem nyitottam és engedni se engedem, hogy valaki nyisson, szakemberhez meg nem akarok menni, mert nehéz ezt megmagyarázni, de ha arra gondolok, hogy ott kell lennem, akkor meglátná a bennem lévő gonoszt.. Van valami megoldás, amihez nem kell akart erő és kitartás?? Szerintem én már leéltem annyit, hogy tudjam, hogy ebből már nem igen kérek..

17F



2016. júl. 2. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez normális dolog, rengeteg embert morzsol le ez a sivár és lélektelen társadalom. Sokat nem tudok segíteni, én is hasonló helyzetben vagyok, és már rájöttem, hogy a sok pszichológus meg pszichiáter se tud rajtam változtatni, szóval... én úgy gondolom, hogy szerencse kérdése, hogy az ember ki tud-e lábalni ilyenből. Az öngyilkosságot ne siesd el, hiszen azt bármikor megteheted (számomra megnyugtató az a tudat, hogy kiút mindig lesz, bármilyen rossz is a helyzetem), viszont esetleg még más megoldást is találhatsz az életed problémáira. Kóstolj bele a felnőtt életbe, próbálj találni egy olyan szakmát, ami érdekel, hiszen te még nem vagy felnőtt, sok mindent nem tapasztaltál meg. Ne add fel ilyen könnyen, élj még egy pár évet - a huszadik emelet megvár, ha mégse jön össze ez az élet nevű dolog.
2016. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Szerintem az öngyilkosságot halaszd. Sokszor akkor jön el a változás, amikor már mindenki feladta volna. Várj még 1-2 évet, szerintem.
2016. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2016. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
#3 nyugodtan olvasd el talán segít :)
2016. júl. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
De utálom azokat a prédikátorokat, akik mások szerencsétlen mentális helyzetét akarják kihasználni, hogy bevonzzák őket a szektájukba...
2016. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
mit gondolsz azzal többet segítesz ha az öngyilkosságot megoldásként tünteted fel? és nem szekta hanem vallás. majd ő eldönti hogy segített e neki, én csak jót akartam..
2016. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Engem pánikbetegségből segített ki a vallás, mégsem vagyok "szektatag".Úgyhogy nem kell itt utálkozni.Majd kérdező eldönti, mi a véleménye ez iránt.
2016. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3. vagyok amúgy sem mondtam hogy mostmár a vallásomba kell tartoznia csak elolvassa és talán ez segít neki. és mellesleg miből gondolja bárki is hogy ez szekta?? minden amit tanulunk és tanítunk a bibliában van szóval nem értem ezeket az elméleteket.. aki olvas bibliát az tudja (amúgy 16/L)
2016. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
A vallás sok ilyen és nehezebb állapotból kihúzhat, tehát hatékony. Ha valakit nem érdekel, nem próbálja meg, el tudja dönteni. De sokaknak bevált
2016. júl. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha neked így rossz akarnod kell a változást. Magától nem megy. Kényelmesen esélytelen, de nincs az a szar amiből egy ember ne tudna kimászni ha belekeveredett. Mindenki más úton, nem vagyunk egyformák. Kinek a vallás másnak egy hobbi vagy sport vagy munka... neked kell rájönnöd, hogy neked mi vállik be. Ha nagyon erős az öngyilkossági késztetésed első soron a magányt kell megszűntetni az életedben. Nem lehet fikázni az egész társadalmat csak mert bizonyos rétegekkel bajod van. Hidd el olyan réteg is létezik amelyik âtment azon amin te. Mi lenne ha első körön náluk próbálkoznál?
2016. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!