Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megbirkózni a...

Hogy lehet megbirkózni a sztómával (fiatal korban)?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok és esélyes hogy bélkivezetésem lesz. Nagyon félek a sztómától és szeretném tapasztaltaktól (akár saját akár közvetett tapasztalat) megtudni, hogy hogyan lehet vele együtt élni. Mindenhol azt olvasom, hogy a család megértésével át lehet vészelni, de a mindennapokban (tömegközlekedés, iskola, munkahely) mennyire akadályoz? Mennyire feltűnő? Mikről kell lemondani miatta? És most nem a világ egy hatalmas szivárvány típusú "csak kitartás és önbizalom kell, máris minden lehetséges" típusú válaszokra vagyok kíváncsi. Tisztában akarok lenni a legrosszabb részével. Remélem nem bántottam meg senkit és a segítséget előre is hálásan köszönöm.

#IBD #sztóma #bélkivezetés
2016. júl. 11. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia!Nekem apukàmnak van kivezetve vastagbél daganat miatt,6,5 éve.igaz jóval idősebb mint Te,de külső szemmel senki meg se mondanà hogy sztómàval él.Nem mlàtszik ruha alatt nincs szaga.Eleinte volt hogy érződött,meg kell tanulni kezelni jól felragastani stb,hogy ki ne szakadjon.Ő hetente egyszer leveszi akkor pihenteti egy délutàn.Majdhoigynem teljes életet lehet élni.Vannak akik úszni is jàrnak vele.
2016. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt sztómás a családban, tényleg észrevehetetlen, és miután visszakerül a rend, nyomtalanul elmúlik a dolog. A szagra kell vigyázni egyedül, mert az zavaró tud lenni.
2016. júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Ideiglenes, vagy végleges?


Egyébként kerülni "kell" pl a tojást, halat, sört, mert ezek adnak erősebb szagot, persze ez általános, majd te kitapasztalod. Ha nagyon aggódsz a szag miatt, akkor egyél több sót.

2016. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem volt sztómám ,kilyukadt a vastagbelem és sajnos ki kellett vezetni.Egyáltalán nem feltűnő senki nem mondja meg hogy ott van egy zsák úgyhogy ettől ne tarts.Én nem mondtam le semmiről ugyanúgy éltem az életem mint azelőtt.Arra vigyázz hogy a sztóma ami ki van vezetve nehogy megsérüljön mert nincs benne ideg és nem fáj és nagyon tud vérezni.A szagokról annyit hogyha rendesen fel van ragasztva a sztóma zsák akkor semmi szagot nem lehet érezni.A kórházban fel fog keresni egy sztómás nővér aki meg fogja neked mutatni hogyan kell felrakni a zsákot és hogyan kell tisztán tartani.Nekem is volt még az elején hogy elengedte a ragasztó de fogsz kapni egy kis táskát amiben minden szükséges dolog benn vannak hogy ki tudd cserélni.A legnehezebb az volt hogy megszokjam ezt az állapotot de egy idő után megszoktam/lehet hogy közhelynek hangzik de így volt/.Ha bármilyen kérdésed lenne ezzel kapcsolatban nagyon szívesen válaszolok a kérdéseidre!Írj üzenetet ha kérdésed van!!!
2016. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Még nem tudok részleteket a dologról, van még hátra pár vizsgálat de mivel korábban azt sem tudtam, mi az a sztóma rettentően kétségbe estem mikor itthon elmagyarázták. Most már kicsit megnyugodtam hála a segítségeteknek :)
2016. júl. 12. 22:15
 6/7 anonim válasza:
2016. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi történt veled azóta? Lett sztómád vagy megúsztad?
2017. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!