Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ENERVÁLTSÁG-ból hogyan...

Az ENERVÁLTSÁG-ból hogyan lehet kitörni? Hiányzik a motiváltság az életemből, nehezen tudok úrrá lenni rajta. Nektek mi használ ilyenkor?

Figyelt kérdés

2016. júl. 14. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kedélyjavító meg a pszichoterápia. :)
2016. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt pszichológushoz rohansz, én készíttetnék egy vérképet, és az ételallergiákat külön letesztelném. Az alvási ciklus sem mindegy. Ha a testi okokat kizárhatjuk, utána érdemes felkeresni egy tanácsadó pszichológust, aki utat mutathat.
2016. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
menj el pszichiáterhez. Nekem antidepresszáns használt
2016. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az alvásomra az a jellemző, hogy kb. 3 órát alszom, aztán kb fél 3-kor felébredek és már csak pihenek éberen. Nem tudok rájönni ennek mi az oka.
2016. júl. 14. 23:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Stressz, kimerültség, enyhe depresszió, millió oka lehet. 1 hónapja kerestem fel pszichiátert az alábbi tünetekkel: iszonyú mértékű hipochondria, állandó levertség, pánikrohamok szinte már napi szinten, alvászavarok .. Kb 3x megébredés minden éjszaka, forgolódás, állandó halálgondolatok, izzadás, hőhullámzás, reggelente kibírhatatlan szorongással kelés, ami eltartott du 14-17 óráig.

Felírt gyógyszert, és megkezdtük a pszichoterápiát.


1 hónap után (3 terápia) :

Mint akit kicseréltek, béke, nyugalom, végre alvás, kezd visszatérni a motíváció, pánikrohamok megszűntek, pozitívabb életszemlélet.


Tudod, már régen meg kellett volna lépnem. Szenvedtem évekig, miközben 1 hónap alatt ilyen látványos javulás elérhető.

2016. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kevés alvás miatt nem meglepő ha enervált vagy :D

Nekem se lenne semmihez se kedvem, ha napi max 6 órát töltenék alvással.

Tessék kivizsgáltatni magad orvossal. Ha nincs testi oka, akkor el lehet kezdeni a terápiát. Talán legegyszerűbb pszichiáternél kezdeni eleve. Ő lehet felír altatót, hogy legalább odáig eljuss, hogya terápián jelen tudj lenni.

2016. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én kb. fél éve hagytam el az antidepresszáns szedését - saját elhatározásból, - lehet hogy valami kémiai anyag hiányzik a szervezetemből...(?) Nem akarok gyógyszereket szedni.
2016. júl. 16. 18:07
 8/11 anonim ***** válasza:

"saját elhatározásból"

Veled azt nem közölték hogy ha nekiállsz, akkor legalább 1 évig szedni kell? Nem bántalak, van elég bajod, de általában mindig azoknál van gond, akik nem tartják be az orvos utasítását, hanem önkényesen eldöntik meddig kell szedni a felírt gyógyszert.

2016. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Erm, és konzultáltál erről orvossal??
2016. júl. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem konzultáltam. 10 évig szedtem a gyógyszert, azt mondták, "életem végéig szedhetem". De én ezt nem akartam. Fokozatosan álltam le vele, több évig tartott, mert függőséget okozott.
2016. júl. 17. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!