Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugy tunik most mar nem csak...

Ugy tunik most mar nem csak depresszios vagyok hanem jatekfuggo is ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
eleg komoly depressziom van alig birom ki h ne öljem meg magam, viszont ha játsztom jobban leszek foleg ha gta zok tegnap is ez tortent viszont ha nem játszok nagyon szarul tudok lenni még szarabbul mint regen ha játszom utana jobb lesz, akkor most mar fuggö is vagyok?

2016. júl. 16. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de amikor én magam alatt vagyok, akkor nekem még gépezni sincs kedvem, nem köt le. Neked lehet azért jön be mert abban vezeted le frusztráltságod, és lehet játékfüggővé fogsz válni.
2016. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Jársz pszichológushoz/pszichiáterhez? Feltétlen kellene. Hol élsz?

2016. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jartam szedtem gyógyszert is de nem lett jobb úgyhogy mar nem szedem
2016. júl. 17. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos hogy függő vagy, egyszerűen a játékban pozitív élményeid vannak, szerintem ha találnál mást ami ilyen élményeket ad (valami alkotás, olvasás, zene) arra is ugyanúgy rákattannál.
2016. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kb. 13-14 éves korom óta GTA-azok,a GTA 5 mikor PC-re megjelent volt hogy éjféltől reggel 6-ig nyomtam. A legjobb játék a világon. Ha az nem tud feldobni, akkor semmi. És sajnos mikor én is depressziós vagyok az sem. Nem érdekel, hetekig nem játszom és nem is hiányzik. Pedig a GTA Online nagyon jó.


Sokan nem értik és szánalmasnak tartják, hogy 20-30-40 éves emberek virtuális világokba menekülnek. Szerintem ez nem az ő (mi) hibánk, hanem a társadalomé.

Ha lenne az embernek tisztességes megélhetése, szerető felesége, családja, valódi élményei, élhető élete, le se szarná a GTA-t. De basszus a legtöbb ember élete nem szól másról mint a robotról, a pénztelenségről, a hülye emberekről meg a csalódásokról amit okoznak. A való élet nem igazságos, hiába küzdesz, sosem tudhatod, van-e értelme. A játékokban ha kitartó vagy és ügyes, jutalmat kapsz, kinyílnak a lehetőségek, tisztelnek, lehetsz valaki, jól érzed magad, stb. A való életben ez elég ritka.

De nézd csak meg, hány híres és gazdag embert tudsz mondani, aki virtuális valóságba menekül?

Nem mondom, ha minden szuper lenne, nem játszanánk, de nem ennyit.

Ha a való életed egy szemétdomb, jobb ha a virtuális világba menekülsz mint a drogba vagy az alkoholba. A játéktól max elfárad a kezed meg a szemed, de nem okoz maradandó károsodást (kivéve ha napokig megállás nélkül csinálod).

Ez épp olyan minthogy a tanárok mérgesek hogy a Facebook miatt nem figyelnek órán a gyerekek. Legyen érdekesebb és izgalmasabb a suli, akkor hidd el, eszébe se jut a Facebook a gyereknek.

Azért választod a GTA-t, mert jobb, mint az életed. Ez normális reakció.

Ha befektetésből, ingatlankiadásból, stb. úgy jönne a pénz havonta hogy nem kéne foglalkoznom a megélhetéssel, és lenne egy gyönyörű, szerető feleségem meg gyerekeink akiket látnék felnőni, a GTA csak egy heti 1-2 órás 20-adrangú dolog lenne az életemben.

De amíg havi 49 ezerért kínlódok értelmetlenül, évek óta nem jön össze egy normális kapcsolat, és nem tudok otthonról elköltözni mert egyedül képtelenség megélni, addig marad a GTA.

Viszont ha találsz egy kapaszkodót, mint nekem a festés és az írás, amit szeretsz és sikeres meg gazdag lehetsz általa, az mindig ad egy kis reményt. Én már összeraktam a pénzt a könyvem kiadására, részleteket osztogattam meg belőle mindenkinek és nagyon tetszett az embereknek. Elkezdtem festeni, régebben is szerettem a művészetet, verseket is írogatok, ott is nagyon jók a visszajelzések. Elhatároztam hogy híres művész leszek, aki sikeres és gazdag, éli az álmait és nem érdekli a lehúzás meg a szemét emberek.

Lehet hülyeség, de ha elkezdesz felépíteni magadban egy kitalált másik, sikeresebb, jobb személyt, előbb-utóbb valósággá válhat.

5-6 éve elkezdtem hinni, hogy nekem írnom kell. A fősulin a tanáraim, a csoporttársaim csodálkoztak, hogy milyen nyíltan beszélek ezekről, a tanároknak is simán megmondom az ötleteimet, ma már kiadásközeli állapotban van a könyvem. Pár éve kitaláltam hogy nekem kell egy saját autó. 4 éve még egy Kispolskiért indultam a Balatonhoz, aztán az élet úgy hozta, hogy nem jött össze, de utána éven meg egy Merciben ültem már. A gimiben a fél osztály bolondnak nézet hogy szellemekről beszélek, 10 évvel később ugyanerről a témáról beszélgettem R. Kárpáti Péterrel és ő nem nem nézett hülyének, teljesen megértett.

Nehéz az élet de bármikor változhat.

Én azt mondom, nekem eddig, amit nagyon akartam, minden összejött. Kivéve egy olyan társat, aki viszontszeret. Ennek a hiánya fáj a legjobban, és talán oka van , de ha kell, majd megtaláljuk egymást.

Remélem te is helyre jössz kicsit. Én is durva dolgokon mentem keresztül, tudom mi az a depresszió, ami kicsit segít feldolgozni az a jó zene és a Remotiv Extra tabletta. Antidepibogyót nem ajánlom, nagyobb a kár mint a haszon, nem éri meg. A Remotivtól nem leszel függő, recept nélkül megkapod. Azt mondom, akkor szedd ha szarul vagy mert ha jól vagy, akkor előfordulhat hogy még jobban kihozza a depressziót. Kb két hete nem szedem, de ma reggel pocsékul voltam, bekaptam, kicsit leszedált de jobb lett.

2016. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!