Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tud segíteni a barátom...

Hogy tud segíteni a barátom ha pánikrohamom van? Többi lent

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt és tudja hogy szociális fóbiám van viszont a pánikrohamok csak később jelentkeztek. Látom rajta hogy nem tudja kezelni a helyzetet és sokszor nem érti ha hirtelen elsírom magam és vagy nem kapok levegőt . Én nem tudom ilyenkor hogy tud rajtam segíteni mivel ez még nekem is újdonság. Nektek mi vált be. ?

2016. júl. 21. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
A barátod úgy tud segíteni hogy kézenfog és elvisz orvoshoz. (pszichiáter & terapeuta)
2016. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy segítek páromnak hogy odabújok hozzá átölelem és nyugtatom. Plusz vesz be enyhe nyugtatót. Nem xanaxot.
2016. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pánikroham esetén nagy levegőt kell venni és benntartani pár másodpercig, aztán kifújni. Ezt ismételni, amíg kezd megnyugodni az ember, és közben megnyugtató gondolatokat ismételni: nincs semmi baj, mindjárt jobban leszek, stb. Tudni, hogy bár fulladásérzettel, halálfélelemmel járhat a roham, de ezek csak pszichés dolgok, és nem lesz semmi bajod.

Más úgy tud segíteni, hogy pszichés vezetést alkalmaz, tehát mondja neked ezeket a dolgokat kívülről.

Egyébként ha a pánikroham első jelére az ember észleli, hogy mi történik, nem ijed meg és elkezdi csinálni a légzőgyakorlatot, csírájában elfojtható az egész.

2016. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Előző

Látszik, hogy nem volt még "rendes" pánikrohamod. Ott aztán levegőzhetsz nyugodtan, csak a nyugtató segít.

2016. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok az utolsó válaszolônak. A párod sok dologban tud segíteni. Türelmes ilyenkor és melletted van a terápiában. Meg kell találni az okot mert az mindig van. El kell menni terápiára vagy olyan embereket keresni akik átélték de leküzdötték. A gyógyszer pillanatnyi megoldásnak tökéletes de addig szede amíg az okot meg nem találod. 10 év után ha otthon hagyod a gyógyszered rettegni fogsz az utcán és nem a pánikbetegség hanem a függőség miatt. Végső esetben nem lehet teljesen kizárni a gyógyszert de csak ha minden mást végigpróbáltál. Párod ha szeret ebben biztos támogatni fog. Egyedül viszont csodára nem képes. Jó szakember kell.
2016. aug. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kioktató gratulációt.

Én is pánikbeteg vagyok. És nem, nem fogsz rettegni, ha antidepit szedsz, de nyugtató meg nem lesz nálad. Az okot hiába keresed (az szervi), és ha majd egyszer meg is találják (melyik gének, mikor, hogyan), akkor se biztos, hogy azzal bármit lehet majd kezdeni egyelőre. Azt a hülyeséget meg hagyjuk, hogy XY egyszer 20 éve beszorult a liftbe, vagy megtámadták az utcán és attól van. Egyrészt, akkor minden ilyen ember pánikbeteg lenne, pedig közel se, másrészt nekem sem és sokan másoknak sem nem volt semmiféle "lelki" kiváltó oka.

Javaslom, hogy a magas vérnyomással szenvedőknek is javasold, hogy hagyja a francba a gyógyszert és keresse meg az "okot".

2016. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó kèrlek értelmezd már amit írtam. Ha sikerül rájössz, hogy a lényeg az, hogy a gyógyszer végső esetben jöjjön mint megoldás. Azért veszélyes játék és a legtöbbnek mellékhatása az elvonás közben jelentkező pánik. Együtt lehet vele élni, a tüneteit enyhíteni lehet és igenis szinten tartható az állapot mindenkinél. Alap hajlam örökölhető mindenre. Vannak szorongásra hajlamos emberek. Na de a durva rohamok megelőzhetőek. Ehhez szembe kell menni az ilyenkor jelentkező parával. 4 fal között nem gyógyul senki. Szedi a bogyót és ez lesz az élet számára.
2016. aug. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!