Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le?

Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Sose féltem senki mellett az autóban mindaddig amíg tényleg csak egy nagyon picike koccanasunk volt húsvétkor a párommal. Ő vezetett nekem nincs jogsim és nem is szeretnék. Húsvét óta hihetetlenül félek az autóban egyszerűen azt nézem ki jön be elénk meg hasonlók. A szívem majd kiesik a helyéről annyira ver. Mikor van egy éles helyzet akkor az anyósülésen beindulnak a reflexeim és állandóan fékezni próbálok. Mikor tényleg egy balfék van előttünk vagy mellettünk akkor elkezdek káromkodni stb...Tudom azt, hogy a páromat nagyon idegesítem vezetés közben ezzel a viselkedésemmel :(.

Nem tudom lefoglalni magam semmivel se már próbálkoztam. Nem a párom vezetési stílusával van baj mert mindenki mellett félek :( . Hamarosan megyünk nyaralni Horvátországba kocsival...600km :/ Arra gondoltam, hogy a hátsó ülésre fogok ülni és veszek be nyugtatót is.

Szerintetek felkeressek egy szakembert ez ügyben ?

Mert ez kezd egyfajta pánikbetegséggé alakulni úgy gondolom.

23/L


2016. júl. 22. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Talán kipróbálhatnád a hátsó ülést és egy izgalmas könyvet! :) Használd ki a barátod iránt érzett bizalmadat, hogy mellette nem eshet bajod, ezt hajtogasd magadnak. Ne láss mindenkiben, potenciális veszélyt. A többi sofőr is ember, éreznek, látnak, nem akarnak rosszat neked. Vannak növényi készítmények, amik nyugtató hatásúak. Más gyógyszert nem ajánlok! Sok sikert és kellemes nyaralást!
2016. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod :) Nagyon kedves toled :)
2016. júl. 22. 20:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezért 0-ra fognak lehúzni:


Én 5 éve a párommal utaztam hazafelé és párszor átfordulva bevágódtunk az árokba. Majd 2 hónap múlva 1 taxiban utaztam és egy kereszteződésnél a szembejövő szabálytalanul fordult ki és totálkárosra törte a taxit. Egyik alkalommal sem sérültem meg, csak pár karcolás és zúzódás.


Azóta rettegek az autókban. Tökmindegy ki vezet, és hogy, én majd besz@rok a félelemtől, de az idő múlásával egyre jobban sikerül legyőznöm ezt a félelmet. Jelenleg ott tartok, hogy "csak" az előzésekkor tépem le a kapaszkodókat, és mászok majd ki az ablakon, ha közel van a szembejövő még sikítok is (halkan), taposom a féket.


Sajnos én azt tapasztaltam, hogy ez nem megy gyorsan. Szóval sok mindent ki lehet próbálni, de ez nem múlik el hirtelen.


Nálam az olvasás, vagy filmnézés egyáltalán nem jött be. Gyakorlatilag hányingerem lett tőle, pedig előtte sose. Az első időkben a hátsó ülésen utaztam kizárólag úgy tudtam megmaradni, hogy becsuktam a szemem és a szuszt is kiszorítottam a párom kezéből, már ha nem ő vezetett. Becsuktam a szemem és próbáltam lazulni, de olyan volt inkább mint a hullámvasúton. Nekem talán az segített sokat, hogy született egy fiam, miatta valahogy könnyebben átlépek a félelmeken. Valamint az hogy elmondtam mindenkinek, hogy félek, még akkor ha hulének néztek miatta. Kipróbálhatod, hogy eltereled a figyelmed, de az csak egy érzék, nem mindig válik be. Viszont a nyugtató segíthet, bár nálam nem jött be, mert én rosszul reagálok a nyugtatókra, (pánikrohamaim lesznek tőle), de remélem neked működik. Érdemes még sokat autókáznod, csak úgy céltalanul a pároddal, hogy azzal is "szokd" az érzést. Másban a pszihomókus sem tud segíteni, beszélgetni meg mással is tudsz a dologról, jó nem ugyan az, de akkor is sokat segít.


33/N

2016. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom neked, hogy ezt leirtad es megosztottad velem !!! Te is tudod akkor en mit erzek hiszen te is atelted. Koszonom szepen !!!
2016. júl. 23. 10:32
 5/6 anonim válasza:
A könyvektől, telefontól, és a többi ilyesmi tárgytól rosszul érzed majd magad, mivel lefelé nézel, egy pontra.
2016. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A félelem ellen küzdeni reménytelen, azt szakszerűen fel lehet oldani.

Itt a félelem mechanizmusa: https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2016. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!