Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SEGÍTSETEK KÖNYÖRGÖM!? Nem...

SEGÍTSETEK KÖNYÖRGÖM!? Nem tudok máshova fordulni. Nem akarok így élni.18/L

Figyelt kérdés

Szörnyen érzem magam. Fáj a fejem, a torkom, a hasam (sok zabálástól), a hátam, és rettentően fázom. De a legeslegrosszabb a lelki fájdalmam. Lelki fájdalom ami magába foglal mindent ami vagyok. Hónapok óta keresem az módját hogy megváltozatassam a külsöm. Plasztika, hajhosszabítás, tornaterem, erős smink, új ruhák, hízás, még munkába is álltam suli mellett. De semmi nem működik. Hogy utálhatom magam ennyire? Mit tettem hogy ennyi gyűlöletet érezzek magam felé? Amikor a tükörbe nézzek egy rakás ürességet látok, egy óriási vesztest. Csúnyának érzem magam tökmindegy mi van rajtam. És nem akarom elmondani személyesen senkinek mert iszonyatosan szégyellem magam.

Egyet tudok biztosan: NEM AKAROK ÍGY ÉLNI!!!!


2010. ápr. 16. 20:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Képet mutatsz?
2010. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
priviben igen ha megmondod hol laksz (melyik város)
2010. ápr. 16. 20:43
 3/21 anonim ***** válasza:
7%
Vess véget az életednek mást nem tudsz tenni. Viszlát.
2010. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

Hát nekem is ez volt,de vettem jó ruhákat,nem sajnáltam rá a pénzt,igazi jókra,elköltöttem 2-300 ezret ruhára,eladtam ezért mindenemet,és igy már nagyon jól érzem magam,csináltam egy divatos frizurát is mellé.

Amugy az én bőröm tiszta anyajegy,az arcom pattanásos de már múlóban van,és igy jo cuccokba csomo lány megnéz,buliba tudok kavarni,barátnőm is lehetett volna,és ez teljesen pozitivvá tett,tehát nemtudom,te írtad ,hogy minden ruhába rosszul látod magad,lehet,hogy neked nem különleges ruhákat kéne venni,hanem mint az átlag,hogy ne érezd magad furcsán mikor megnéznek,hogy most miért néznek meg.Amugy érdemes pszihologushoz is elmenni,lehet te ugy gondolod nincs rá szükség,pedig VAN!!!! 20/F

2010. ápr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Hát minden agyban dől el!Ha erős vagy kellesz a társadalomban, ha nem, hát ne gondolkozz egy percig sem...Persze csak vicc!Meg kell beszélned valakivel, aki nem akar hasznot húzni belőled!Sok sikert!
2010. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
és ki lehet ez az ember?!?!!!! mert lehet már ő is alulról szagolja az ibolyát
2010. ápr. 16. 20:55
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

mi az a dolog, ami miatt bünteted magad?

ha erre sikerül rájönni, meg tudsz magadnak bocsátani.

Lehet, hogy olyat találsz, ami nem is a te hibád...

( a normálisabb plasztikai sebészek elmondják, hogy csinálhatnak világszépét is a nőből, ha önértékelési zavara van, az sem segít rajta.)

Szeresd magad. Persze, csak a megfelelő mértékig.

2010. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kommentelő önértékelési zavarban szenvedel. Ilyen idős koromban nekem is volt egy ilyen érzésem, de nagyot gondoltam és azt mondtam magamnak, miért akarok én más lenni, mint amilyen a valóságban. Mindenki egy egyedi darab, nem kell tucatot csinálni emberekből, divatból. Mert ami másnak jól áll, az nem biztos, nekünk igen. Ne akarj más lenni mint amilyen a kinézeted, a drasztikus változtatás csak egy műdarab lenne, amit hosszú távon nem is éreznél magadénak. Most se nem felnőtt se nem gyerek vagy. Tudod hány olyan fiatal lányt ismerek, akik 18 éves korukban nem voltak még igazán vonzók, és 20 éves korukra szépen kialakult a saját ízlésük, sminkjük, frizurájuk és öltözködési stílusuk. Tehát ne légy elkeseredve. Én már túl vagyok a negyvenen, és ne számlálom a ráncaimat, nem akarok kivetkőzni magamból, és az lepett ma legjobban, amikor egy idős ember rákérdezett a koromra. Csak mosolyogtam amikor tippelt hogy 25 vagyok. Igen mondtam, a lányom pont ennyi. Sok sikert neked és ne legyél elkeseredve, az élet tartogat még számodra sok-sok szépet!
2010. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Dehát pontosabban mi a gond a külsőddel? Nagyon vékony vagy? Nem vagy nőies?

24F

2010. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%

Úgy gondolom, aki kérdez, nem azért kérdez, hogy olyan választ kapjon, hogy vessen véget az életének, de sajnos az ilyen esetekben előfordul az is, hogy a kérdező megfogadja a tanácsot, tehát olyat, hogy "vess véget az életednek" ne mondjunk ha lehet. Aki kérdez segítséget vár, nem pedig szórakozásból ír. Gondolkozzatok mielőtt választ írtok. Ha az ilyen téma bosszant titeket, és türelmetlenné tesz, ne írjatok. Kérlek.

A kérdezőnek.

Bár nyilván nem tudom, hogy nézel ki, vagy hogy mi az amivel nem vagy elégedett magadban, de tudod, sok ember jár hasonló cipőben, valamit mindenki utál magában, de nem a teljes lényét. Neked is biztosan vannak olyan tulajdonságaid amiket szeretsz magadban, legyen az külső, vagy belső, csak az a baj, hogy te csak arra koncentrálsz, amit ki nem állhatsz. Pedig az éremnek mindig két oldala van. Úgy sejtem, neked már pár kedves szó is elég volna ahhoz, hogy jobban érezd magad, és épp az a baj, hogy ebből nem kapsz eleget. Tudod a külső egyáltalán nem minden! Vagy azt gondolod, hogy aki tökéletesen szép, az boldog is? Boldogabb lennél, ha tökéletes külsőd lenne? Fontos kérdés. Gondolkozz el rajta. Ezt azért gondolom a ló túloldalának, mert azt aki szép, a külseje alapján ítélik meg. Arra gondolok, hogy a kutyák sem érdekli annak az embernek a lelke, az érzései a gondolkodása,(tisztelet a kivételt képző "kutyáknak") lényegében csak a külseje mozgatja meg az ellenkező nem fantáziáját, és ez bizony szülhet hasonló érzéseket, mint amiket most érzel.

Neked nem új ruhára, plasztikára, smikre és egyéb amúgy "fölösleges" dolgokra van szükséged. A szépség tudod múlandó. Nem tart örökké. Neked szeretetre van szükséged, és arra hogy valaki törődjön veled. Szerintem a lelki gyógyulásodnak ennyi a kulcsa. Önbizalomhiányban szenvedsz, mégbedig nem csekélyben. Ez súlyos depresszióhoz vezet, ami nagyon veszélyes, úgyhogy próbáld átértékelni a világnézetedet, mert most még nem késő. Úgy sejtem ide is azért írtál, hogy valaki ellentmondjon neked, hogy azt érezhesd, hogy fontos vagy másoknak. De leginkább az ismerőseid nyújthatnak neked segítséget ebben a nehéz időszakban. Mellékesen mennyi idős vagy? 14-16?

2010. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!