Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen elszigetelődtem mit...

Teljesen elszigetelődtem mit tehetnék? SEGÍTSETEK

Figyelt kérdés

Mindig is magányos voltam, olyan magamnak való ,gyerekként is idősek vettek körül ..és sehol sem voltam népszerű ,kp suliban inkább lelki szemetesszák.


Rövid pár napos periódusok voltak mikor megcsillant a fény az alagút végén de aztán minden maradt uúgy..


Most megint nagyon mélyponton vagyok :( .

Nekifutottam megint valaminek amiben hittem h sikerülhet -de most megint nem vagyok képes csinálni. Teljesen magam vagyok egész nap a lakásban .Körülményeim miatt nem kell dolgoznom jelenleg ,de vannak munkák amiket megpályáznék . Ezt is húzom halasztom mert úgy érzem képtelen vagyok kiegyensúlyozott teljesítményre .Újabb kudarcot meg már nem bírnék elviselni .:( Most is egyik nap vilgámegváltó hangulatban vagyok másik nap jön valami külső körülmény, vagy egy rossz álom ,és teljesen agyon csap .nem tudok gondolkodni érezni ,cselekedni .Elkések, elfelejtek dolgokat ,rögeszméssé válok ..


Szörnyű így élni :( Pszichológusnál töltöttem teszteket, és elmebeteg elvileg nem vagyok .DE ilyenkor mikor napokig ennyire képtelen vok bármit csinálni és minden egyes nap KÉSZÜLÖK hogy majd a másiknak tényleg jobb lesz és utána tartósan ..-majd rájövök h eddig sosem sikerült .


Nincsenek kapcsolataim csak a család ,de nem velük élek ,van h egész nap a zöldségesen kívül senkihez sem szólok .Montanába nem is akarok, mert tudom hogy úgy sem keres senki olyan aki nekem fontos lenne(és nem a család) . Ha hívás érkezik v sms az tuti valami üzleti ajánlat,v vmi tök jelentéktelen dolog ..


MA bevettem egy fél xanaxot de nem érzékeltem változást talán picit jobban tudtam aludni ..


Segítsetek mert már 27 éves vagyok és ez a vegetálás ..ennek semmi értelme .Nem akarom h egyszer végleg elszakadjon a cérna ..


2011. júl. 16. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is itt rohadok a panelban egész nap, nincsenek barátaim, akik voltak, mind eltávolodtak tőlem, nekem igazán családom sincs, egyszerűen nincs senkim és semmim, úgy érzem :S Az én hangulatom is ilyen: egyszer az egekben vagyok, máskor meg minden a béka s*gge alatt... :-/ Sajnos segíteni nem tudok, pedig nagyon szeretnék, mert együtt érzek veled, de hátha vmennyire segít, hogy nem vagy egyedül...
2011. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

sokan vagyunk egyedül...

* * * * * * *

"Külön világot alkotok magam.

Mert mint baktériumnak csepp is tenger,

Idegen, messzi bolygó minden ember,

Kinek csak álma, vágya, gondja van.


És, jaj, nem élhet senki gondtalan!

S az erős is forog, de mint a henger,

Mely úttestet simít s dübörg, de nem mer

Fölsírni sírva: Fáj az oldalam!


S mert ez örök-Rendünknek tábla-bronzza,

Eggyét száz más kimért körökbe vonzza.

S csak néhány bús lakója sír e merszen.


Csak néhány gondolat őrül bele,

Hogy mért virít, bár marja Űr szele,

Kerengő bolygó friss humussza, lelkem."


/József Attila/ A kozmosz éneke/ szonettkoszorú

[link]

2011. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
54%

Ezzel, hogy "Egyszer az egekben vagyok, egyszer meg a béka seg*e alatt" nem vagytok egyedül. ;)

Menjetek el egy terapeutához, ez a depresszió egyik fajtája.

Van, hogy a páciens nagyon jól érzi magát, máskor pedig nagyon rosszul.

Semmi szégyellnivaló nincs ebben, nem ti tehettek róla. :)

2011. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Néha nekem is ilyen napjaim vannak. Kezdj valami olyat amit sokan csinálnak... Elveszi az agyadat róla. Valahogy adj értelmet a mindennapjaidnak is. Amitől semmi képpen ne hagyd magad lebeszélni, ne mondd azt,hogy "minek?" csináld. Nekem több is van ilyen dolog. Nekem is egy igazi barátom van. Egyébként, meg amit azt hiszed, hogy rólad gondolnak mások, azt te hiszed magadról. Mások talán nem értik, hogy miért vagy zárkózottabb, de nem azt hogy, ilyen vagy olyan vagy. Szóval régi ismerettségeket, próbálj meg felújítani, máris jobb lesz a hangulatod.
2011. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Akár a neten is kereshetsz olyan embert, aki veled egy cipőben van, és a környékeden lakik.

Akkor máris nem vagy egyedül.


Merre laksz?

2011. júl. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Budapesten élek. Te ?
2011. júl. 17. 14:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok, de Budapesten is éltem már.

Tudom, hogy sok ember él ott veled egy cipőben.


Hoxán, vagy NCL-en vagy hasonló helyeken is kereshetsz barátokat, akikkel közös programot szerveztek.

2011. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Mindig is magányos voltam, olyan magamnak való ,gyerekként is idősek vettek körül ..és sehol sem voltam népszerű ,kp suliban inkább lelki szemetesszák."


Aki lelki szemeteszsák, az meghallgat mindenkit (ami jó jel, mert jó kommunikációs képességek egy részének meglétére utal), de önmagáról fél beszélni, önmagát fél megmutatni, ha beszél is, csak személytelenül beszél, lehet, hogy attól fél, hogy önzőnek tűnik. Így nem tűnik érdekesnek mások számára, és csak addig érdekel másokat, amíg azok könnyíthetnek magukon a vele való beszélgetésben. A megoldás felvállalni magadat, elhinni azt, hogy te is érdekes lehetnél mások számára, ha nem titkolnád el, ki vagy.


"Körülményeim miatt nem kell dolgoznom jelenleg ,de vannak munkák amiket megpályáznék . Ezt is húzom halasztom mert úgy érzem képtelen vagyok kiegyensúlyozott teljesítményre ."


Rossz a hangulatod, esetleg még szorongsz is, így nem csoda, hogy ezt hiszed magadról. Viszont mihelyt elnyernél egy állást, jó lenne a hangulatod és egyből éreznéd, hogy képes vagy teljesíteni. Ezt nem értik néha meg azok a munkanélküliek, akik néhány hónap után lelki rokkantakká válnak és a végén már nem is keresnek munkát.


Egyébként a magány maga is kialakíthatja azt a rossz hangulatot, amiben vagy, és ronthatja a teljesítményeidet. Ezt a magányt meg kellene törni, és szinte mindegy, hogyan (a szervezetednek szüksége van rá, és kész). Felhívhatnál régi ismerősöket, vagy belekezdhetnél valamilyen hobbyba stb., ami összehozhat másokkal.


"MA bevettem egy fél xanaxot de nem érzékeltem változást talán picit jobban tudtam aludni .."


A gyógyszerezéssel nem mész sokra, mert akárhány xanaxot veszel be, attól még ismerősöd vagy barátod nem lesz, meg munkád sem.


"Segítsetek mert már 27 éves vagyok és ez a vegetálás ..ennek semmi értelme ."


A legjobb lenne elkezdeni dolgozni, akárhol. Ez némi társaságot is jelentene. Vagy ha ez nem megy, akkor is társaságba kellene járni. Akármilyen rendezvény, ahol emberek között van és esély van arra, hogy másokkal szóba tudsz elegyedni, megfelelő. Néhány mondatnyi beszélgetés is sokat számíthat, ha az a kérdés, hogy ez vagy semmi. Ha egyedül vagy, akkor nagyon gyorsan elvesztheted az időérzékedet és egyáltalán a realitásérzékedet. A hosszas magány dühössé, ingerültté, szomorúvá stb. tehet, ami megnehezíti a visszailleszkedést, ezért lenne fontos, hogy ne veszítsd el teljesen a kapcsolatodat az emberiséggel. Az is több a nullánál, hogy most itt írogatunk egymásnak, bár csak kevéssel több.

2011. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

megértelek. nem kell magánytszeretőnek meg embergyűlölőnek lenni ahhoz, h ilyen szarrá váljon minden. velem is így van... és nekem is hiányoznak a barátok. nhét a nulláról kezdeni. sztem próbálj egy munkát... ott muszáj lesz csinálnod vmit. mi az, h nem vagy rákényszerítve. ha eltartanak, akkor azokhoz menj élni, aki eltart. egyedül csak megbandzsulsz ;) egyedüllét miatt van ez mind... csoda, h nem lettél anorexiás, pánikbeteg vagy szellemekkel suttogó :)


na, akárki, aki ismer, menj hozzá oda el. meg neten keress társakat! vagy munka! bármi! 8 óra altt legalább beszélsz. mégha a vásárlókkal, akkor is...

2012. aug. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én is így vagyok 25 évesen, barátok ,munka nélkül, egyedül

egy lakásban. Nagyon nehezen telnek így a napok, és nem tudom,hogy lehetne semmiből felépíteni új kapcsolatokat.

Nektek változott valami?

2012. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!