Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egész gyerek, fiatal korom...

Az egész gyerek, fiatal korom szorongásban telt a társaim bántásai miatt és emiatt egy idegroncs vagyok?

Figyelt kérdés

De tényleg minden társaságban én voltam a mobbing áldozat, általában az volt a gond hogy nem tudtak elfogadni. Ovodától kezdve középiskoláig mindig voltak olyanok akik bántottak, általában a beszédhangom miatt mert szerintük fura és vicces, emiatt kaptam az alázásokat középiskolában is, amúgy nem vagyok beszédhibás ez elvileg pszichés eredetű az elfojtásból adódó beszédhang.

Elgondolkoztam azon hogy esetleg fogyatékos autista vagyok, mert gyakran megkaptam az ilyen jelzőket is, még a legjobb barátom szerint is fura vagyok.

Nem csak az iskolában kaptam a piszkálásokat hanem a gyerekkori "barátoktól is" akik ha négyszemközt voltak velem normálisak voltak, ha társaságban akkor durván piszkáltak.

Vagy elhívtak magukkal valahova és körbeálltak, lökdöstek, leköptek.

Szerintem a legnagyobb gond az volt hogy hagytam magam, meghunyászkodtam ez talán szülőtől eltanult viselkedés, megfelelési kényszer. Példa: volt egy osztálytársam, qki nap mint nap szekált, barackot nyomott a fejemre, padtársam volt, folyamatosan rugdosott, ütögetett, csúnyán beszétt velem és én ezt tűrtem még barátomnak is gondoltam mert azt mondta mindig hogy csak hülyéskedik, közben szerintem csak feszültséglevezető baba voltam neki. Mások is mondták hogy miért nrm állok ki magamért, de én azt nem tudtam hogyan kell.


2016. júl. 26. 11:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja meg olyan emberek társaságát kerestem akik rosszak voltak, vagy az én szemembe menők és persze hogy én lettem kinézve áldozatnak.
2016. júl. 26. 11:14
 2/5 A kérdező kommentje:
Alacsony, vékony voltam tipikus ilyen anyámasszonykatonája, muja kisfiú.
2016. júl. 26. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy pszihológushoz. Az ilyen mértékű sokáig tartó bántalmazást nem egyszerű feldolgozni.
2016. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gooku válasza:
Szerintem meg bánts vissza nekik b*szod. Szemet szemért, fogat fogért.
2016. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! :)

Nálam is ez volt, én el is hittem hogy sz.r vagyok, olyan szinten bántott mindenki, még a saját családom is....Párkaocsolataimban is főleg rosszat kaptam pedig soha senkinek nem ártottam....Na mindegy. Most új mhelyem van ahol a főnök néha bekattan és akkor rászáll mindenkire, volt aki leoltotta, volt aki ki akart lépni. Emiatt félek vele dolgozni, mindig bénázok (másnál nem). Rohadt nehéz kiállnom magamért, mert én is mindig elhiszem amit mond:( Pedig az egész környezetem a fülemet rágja, hogy nem vagyok droid és ne hagyjam magam:) De nehéz levetkőzni egy gyilkos gyerekkort, ahol senki nincs melletted...Akik voltak, őket el is vette a jóisten nagyon korán . Szóval brutál nehéz. Ha nem lenne a párom, lehet már öngyilkos lettem volna....Ő az aki támogat lelkileg, miatta néha elhiszem, hogy én is vagyok valaki....

2016. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!