Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak hogy ne legyek...

Mit csináljak hogy ne legyek hipochonder?

Figyelt kérdés
Nem akarok már több betegségről olvasni :( a végén úgy is beképzelem magamnak, tudom egyszerű azt írni hogy ne keresek rá, de erre rá tesz még az is hogy be vagyok zárkózva és hogy nem beszélgetek senkivel, mivel töltsem ki ezeket, hogy ne keljen mindig vmi betegségre gondoljak, mert hogy az agyam fogékony ezekre és idővel vmit tapasztalok magamon :(
2016. júl. 31. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy erről leszokhatsz, de tényleg ne foglalkozz vele, amennyire csak tudsz, kösd le magad mással. Nyilván fontos neked az egészséged, talán ha muszáj valami effélét nézned, csúsztasd át az egészséges életmódról való olvasásra... Ez csak kósza tipp, én majdnem a hipochonder szöges ellentéte vagyok, nehéz beleképzelnem magam a helyzetedbe...

Persze nem lesz könnyű. Ha valamire rákattansz, azt nagyon nehéz tud lenni elengedni, még akkor is, ha alapból normálisan kezeled a dolgot, csak túlzásba vitted. De hipochonderként eleve "veszélyeztetettebb" vagy.

2016. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En is az vagyok reszben.. minden fele betegsegrol olvasgatok, utanna meg ha pl megfajdul a fejem mar rogron valami extrem nevu betegseget kepzelek be magamnak..olvasgass inkabb erdekes sztorikat, nezz filmet vagy sorozatot :)
2016. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Tiltsd le magad a webbetegről és hasonló oldalakról! Először nehéz lesz, de utána sokkal jobban fogod magadat érezni.

2. Keress egy jó pszichiátert, aki a továbbikban tud neked segítséget nyújtani.


Egy volt hipochonder

2016. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!