Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Káros az antidepresszáns?

Káros az antidepresszáns?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Káros, és zömmel hatástalan is.
2016. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem káros és zömmel hatásos.

Én szedek is.

Az előző válaszoló nem.

2016. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Károsnak azért mondhatják, mert sok mellékhatása előjöhet (ami NEM azt jelenti, hogy mindenkinél elő is jön!), de nagyon sokféle létezik, minden depressziós betegnek lehet találni megfelelőt. És igenis hatásos.

Ha az influenzásoknak, tüdőbetegeknek stb. nem okoskodtok, hogy "ne mérgezze magát gyógyszerekkel" és a többi, akkor miért pont a depressziósoktól tagadnátok meg a hatékony orvosi segítséget? Nem értem én ezt...

2016. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Azt mondják.

Ha mellékhatások között fel van sorolva az öngyilkosság (ahogy nem egy antidepresszánsnál előfordul), nem erőltetném.

2016. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert az első hetekben, amíg a szervezet "rááll" a gyógyszerre, átmenetileg rosszabb lehet, mint előtte, de utána ezek a tünetek megszűnnek. Nálam is így volt (bár én kényszerbetegségre kaptam antidepresszánst, az SSRI-k arra is jól hatnak).
2016. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

- Egészséges embernek káros.

- Mentálisan beteg embernek károsabb ha nem szedi, mintha szedné, pl a depresszió vagy pánikbetegség nagyon durván elfajulhat (pl. az illető már az utcára sem tud kimenni)

- A kezeletlen depressziósok között sok az öngyilkos, tehát nem kell ahhoz szedni semmit hogy valaki öngyilkos legyen.

2016. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szerintem aki azt érzi, hogy már maga nem tudja megoldani a problémáját, akkor igenis hatásos szedni a gyógyszert. Nekem segített.
2016. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is segített.
2016. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rettenetesen káros.


És nem utolsó sorban: nincs mögötte semmilyen tudományos tény, a szerotonin elméletet soha senki nem bizonyította...kutatások alapján alig hatásosabb, mint a placebo, ugyanakkor maradandó agyi és idegrendszeri károsodásokat okozhat, és okoz is sajnos sokaknál (pl. tardive dyskinesia, tardive dysphoria, szexuális és érzelmi diszfunkció, akathisia, kognitív diszfunkció stb.).

2016. aug. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Alig hatásosabb, mint a placebo"

Honnan szedted ezt a hülyeséget?

"Ha mellékhatások között fel van sorolva az öngyilkosság, nem erőltetném."

Az emberi élet mellékhatásainál is fel van sorolva, akkor azt se erőltessük?

2016. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!