Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Prozac oldatot jó ha vízben...

A Prozac oldatot jó ha vízben elkeverem?

Figyelt kérdés
Korábban Zoloft oldatot szedtem, de a tájékoztatón rajta volt, hogy keverjem el vízben, a Prozac tájékoztatóján viszont nem láttam ezt. Előre is köszi a választ!

2016. júl. 22. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

PROZAC 20 mg/5 ml belsőleges oldat - amennyiben erről a készítményről van szó...

Mérje ki a megfelelő adagot az adagolópohárral, fecskendővel vagy mérőkanállal és igya meg.

Felnőttek:

A készítmény ajánlott adagja:

- Depresszió: A javasolt adag 5 ml belsőleges oldat (20 mg) naponta. A kezelést követő 3-4 héten belül orvosa módosíthatja az adagot, ha szükséges. Az adagolást szükség esetén fokozatosan 15 ml belsőleges oldatra (60 mg-ra) lehet emelni. A dózist óvatosan kell emelni, hogy a lehető legalacsonyabb hatásos dózist kapja a beteg. Lehetséges, hogy nem érzi magát azonnal jobban, amikor elkezdi szedni depresszió elleni gyógyszerét. Ez megszokott dolog, mivel a depresszió tüneteinek javulása az első néhány hét után jelentkezhet. Depresszióban szenvedő beteget legalább 6 hónapig kell kezelni.

- Bulimia nervosa: A javasolt adag 15 ml belsőleges oldat (60 mg) naponta.

- Kényszerbetegség: A javasolt adag 5 ml belsőleges oldat (20 mg) naponta. A kezelést követő 2 héten belül orvosa módosíthatja az adagot, ha szükséges. Az adagolást szükség esetén fokozatosan 15 ml belsőleges oldatra (60 mg-ra) lehet emelni. Amennyiben 10 héten belül nem jelentkezik javulás, orvosa újra átgondolja kezelését.

Depresszióban szenvedő gyermekek és serdülők 8-18 éves korban:

A terápiát a betegség kezelésében jártas szakorvosnak kell kezdeményezni és felügyelni. A kezdeti adag 10 mg naponta (2,5 ml Prozac belsőleges oldat). 1-2 hét múlva az orvos emelheti az adagot napi 20 mg-ra. Az adagolást óvatosan kell emelni, hogy a beteg a legalacsonyabb hatásos adagot kapja. Kisebb testsúlyú gyermekeknek alacsonyabb adagra lehet szükségük. Amennyiben kielégítően reagál a kezelésre, kezelőorvosa átgondolja majd a kezelés folytatását 6 hónapon túl. Amennyiben 9 héten belül nem jelentkezik javulás, kezelőorvosa újra fogja értékelni a kezelés indokoltságát.

Idősek:

Orvosa óvatosabban fogja az adagot emelni és a napi adag nem haladhatja meg a 10 ml belsőleges oldatot (40 mg-ot). A maximális adag 15 ml belsőleges oldat (60 mg) naponta.

Májkárosodás:

Ha májbetegsége van vagy olyan gyógyszert szed, mely kölcsönhatásba léphet a Prozac-kal, orvosa alacsonyabb adagot írhat elő, vagy javasolhatja a Prozac szedését másodnaponta.

Egyébként ez a gyógyszer vényköteles, akkor meg a doktor, miért nem irt elő adagolást???

2016. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, kedves kérdező!

Én is Zoloft oldatot szedtem, de szerencsémre jól hatott, és mára már nem kell szednem. Valóban, vízzel felhígitva kellett bevenni. Ezért is olvastam végig a kérdéseddel kapcsolatban, ha már hasonló oldat, mint a Zoloft, akkor miért nem említi azt, hogy vízbe kell beleengedni, és úgy meginni. Valóban a tájékoztató nem említi, így jogos a kérdésed. A leírásban találtam egy részt, ideidézem neked


"Mit tartalmaz a Prozac:

A készítmény hatóanyaga a fluoxetin-hidroklorid. 5 ml (egy adagolókanálnyi mennyiség) 20 mg fluoxetint tartalmaz hidroklorid formájában.

Egyéb összetevők: benzoesav, szacharóz, glicerin, menta-aroma (0,23% alkoholt tartalmaz) és tisztított víz."


Ott van a végén: tisztított víz. Gondolom azt nem tiltja semmi, hogy bevétel után azonnal igyál egy pohár vizet. Szal ha rossz az íze, én bizony felhígítanám, ahogy a Zoloftot is tettem.


Kérdezem tőled, mi volt a baj a Zolofttal? Miért kaptál másik gyógyszert?

2016. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!