Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ahhoz hogy valaki meg tudja...

Ahhoz hogy valaki meg tudja ölni magát hajlam is kell?

Figyelt kérdés
Nem hinném, hogy csak szimplán őrültségből fakad, lehet az élethelyzet, vagy bármi ami oda vezet. De valaki nem képes még akkor sem, ha utcára kerül, vagy halálos beteg, mert ragaszkodik az életéért. Azt mondják ez a természetes. Míg más meg egy szerelmi csalódástól, egy munkahely elvesztésétől, egy élethelyzettől megriadva megöli magát. Ez mitől függ? Ehhez hajlam kell, vagy mi? Mi kell ahhoz hogy az ember megtegye? Vagy nem mindenki képes rá? Miért nem elfogadott ez a fajta döntés? Miért mondják, hogy az nem normális aki ilyet csinál? Ha ez egy döntés akkor miért volna nem normális? Ha valaki azt mondja elég volt és meg van rá az indoka, mert lehet rá bárkinek indoka.

2016. aug. 3. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled. Én például imádok élni, de tudom, hogy bizonyos élethelyzetekben (pl. ha valami olyan történne, aminek a következménye rosszabb, mint a halál, mondjuk életfogytiglanra ítélnének, vagy tudnám, hogy meg fognak kínozni és aztán megölni, és nem kerülhetem el) az öngyilkosságot tartom az egyetlen ésszerű döntésnek. Ha Jézust történelmi személynek tekintjük, akkor nem értem, miért nem ölte meg magát, mielőtt megkíozták volna. (persze ha az egyház szemszögéből nézzük, az más)

És van, aki szerint az öngyilkosság minden esetben rossz döntés, és akkor is élned kell, ha az életed egy szívás. Ezt egyáltalán nem tudom felfogni, hiszen ha nyaktól lefelé lebénulva vegetálnék egy ágyban, könyörögnék, hogy öljön meg valaki (ha tudnék).

Szóval valószínűleg nagyon erős öngyilkos hajlamom van, ami azért nem jön ki, mert az életem csodaszép :D

De ott van pl. a nagymamám, aki nem tud mozogni, vak, és mégis imád élni. Na neki biztos nincs :)

2016. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!