Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek erős testi tünetei...

Akiknek erős testi tünetei vannak hogy bírjátok? Én már kezdem feladni, ez gyógyíthatatlan.

Figyelt kérdés

Mindig csak ezt hallom hogy nyugi csak pszichésen vagy rosszul. De nem , nem bírom már ezt. Ha a jóra gondolok is szarul vagyok. Ha próbálok tenni ellene, már pedig próbálok de akkor is mindig visszaesek. Ennél tényleg a halál is jobb... Szervi eltérést EDDIG nem találtak, de én nem hiszem el hogy ez nem szervi betegség. Rengeteg pénz elment már magánrendelésekre csak hogy gyorsan haladjunk és komolyan vegyenek. Borzalmas lelkiismeretfurdalásom van hogy mások terhére vagyok emiatt.



Tüneteim : néha derealizáció , szívdobbanások ,nem kapok levegőt érzés, megfogok halni érzés, gyomorgörcs , hányinger, hasmenés , görcsök , elviselhetetlen közérzet , hőhullámok egyszer megsülök aztán lefagynak a kezeim, lábaim , mellkasban furcsa kellemetlen érzések, gyengeség, félek a semmitől, folyton csak aludnék és alszok is mert most már inkább kiütöm magam frontinnal addig se kell szenvednem.

Ha felkelek már rosszul vagyok, és alváskor is óránként felébredek. Este soha nem bírok elaludni csak reggelre mikor már "összeesek".

Ha beveszem a frontin rá kb fél óra múlva már tudok emberként funkcionálni, ellátni a dolgom és 1-2 óra erejéig talán még a kedvem is jó mert nem érzem a testi panaszokat, vagy ha mégis nem érdekel.

Vannak napok mikor hirtelen javulást érzek általában 2-3 nap, mikor jól ébredek fitt vagyok stb.... Aztán a 4-dik nap akkora pánikrohamot vagy nem tudom mit kapok hogy ügyeletet kell hívni. (ez 2x fordult elő)


Kezeltetem magam jelenleg is, saját akaratomból vizsgáltattam ki magam és kezdtem el pszichiáterhez járni de évek óta semmi sem változik. Arra is hajlandó vagyok hogy 100 km felutazzak Pestre, mivel ott találtam egy klinikai szakpszichológust és hátha tud segíteni a pszichiáter és a gyógyszeres kezelés mellett. (hozzá még nem jutottam el)


Amit tudok hogy van az az hogy alacsony a vérnyomásom állandóan , de azzal nem nagyon foglalkoznak mert azt mondják azért van mert fiatal és sovány vagyok. Ja és az egyik szakorvosnál megkaptam azt a "bókot" hogy jobb lenne ha inkább a fiúzással tölteném a szabadidőm nem pedig az orvosi rendelőkben. ( van barátom 4 éve) Tudom hogy igaza van de ha egyszer rosszul van az ember , nem tud másra figyelni.


Megteszek bármit , ha épp jó passzban vagyok úgy érzem van még remény de aztán jön az összezuhanás és olyankor senkit nem tűrök meg magam mellett csak én vagyok és a szenvedés.


Tudom hogy itt senki nem orvos nem is várok szakvéleményt, csak kíváncsi vagyok más véleményére, tapasztalatára és esetleg ha te is hasonló gondokkal küszködöl szívesen beszélgetnék veled.


2016. aug. 8. 16:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ki kell bírni az elejét,szedjél több xanaxot,magától nem lesz jobb sose,én is dobáltam a kukába az elején míg egyszer már annyira elegem volt a kínlódásból,hogy kibírtam az első heteket,de megérte!
2016. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg a fizetős orvos közel sem biztos,hogy többet ér egy "sima" TB-s pszichiáternél,mert kb. ugyanazt fogja felírni,erre meg a leírásod alapján gyógyszer kell,a terápia max.utána,ha már elég jól vagy. Az antidepit meg lassan is emelheted,ha nagyon rosszul vagy a felírt adagtól,az elejen kezdheted a felével,akár a negyedével is,és egy két hetente emeled,mikor már hozzászoksz.Ezt kell csinálni,nekem is sok volt a 100 mg szertralin az elején,hát kezdtem 25mg vel.És jól lettem 2 hónap alatt.
2016. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Neked milyen mellékhatásokat okozott a gyógyszer? Később ezek rendeződtek akkor?
2016. aug. 9. 08:47
 14/19 anonim ***** válasza:
Sorolom:Remegés,izomfeszülés,hasmenés,gyomorfájás.nem volt könnyű.Ja és persze fokozott szorongás. De egyszer csak úgy 2-3 hét múlva éreztem hogy kezdek jobban lenni.És kb. egy hónap után ezek megszűntek,fokozatosan.Pedig hidd el már menni nem bírtam a gyógyszer előtt szinte,se aludni,se semmi.3 hónap,és 90%-ban elmúlt minden bajom.Mondjuk én férfi vagyok,de sexuális mellékhatás nem jelentkezett,sőt.Amiket írtam,azok voltak.
2016. aug. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Pont ezt nem mondják el az orvosok,ami a lényeg:Mivel az antidepik emelik a szerotonin szintet,az agy érzékeli hogy megnő a szint és az elején visszakompenzálja a kibocsátás csökkentésével,ezért van sok beteg rosszul tőle az elején.A lényeg a lassú emelés,ezt se mondják el.Nem lehet egy pánikost terápiás adaggal indítani mert rosszul lesz,és kivágja a kukába a gyógyszert. lassú emelés,ez a kulcs,nem számít mi van a protokolljukban a dokiknak,így kell csinálni.
2016. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy leírtad nekem ,és a tanácsokat is. Akkor meglátom mit mond holnap a doki és ha valóban gyógyszer kell akkor elfogadom.
2016. aug. 9. 14:46
 17/19 anonim ***** válasza:

Na, gondoltam, hogy pár napig szedted őket.

A 15-ös tapasztalatait én is megerősítem. Én is szertralint szedek, nagyon jól hat. Elején kell a nyugtató, nem vitás. Akkora pánikrohamom volt a 6.napon, hogy majdnem letettem én is. Meg az első héten olyan volt, mintha bent "izzana" az agyam.

2016. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Értem kedves utolsó. Neked nem okozott szexuális zavarokat és testi érzéketlenséget? Mert igazából én emiatt a tünet miatt hagytam abba mindig pár nap szedés után , mert megijedtem hogy ez így marad az orvos pedig tagadta hogy ezt a gyógyszer okozná. Pedig ha nyíltan elmondta volna esetleg megnyugtatott volna hogy ez egy gyakori mellékhatás nem kell megijedni elmúlik stb. akkor nem hagyom abba. De még ő volt felháborodva , ezért is nem mentem vissza hozzá. Ilyen "szakembernek" nem tömöm a zsebét.
2016. aug. 9. 19:43
 19/19 anonim ***** válasza:
Na még mindig a 15-ös,sokat válaszoló vagyok:) Ha már ennyire belementünk a kérdésbe,még egy javaslat: Az újabb,most divatos antidepik semmivel nem jobbak a régebbieknél,a pénz miatt írják fel ezeket. Hitelrontás miatt nem írom ide a neveket.Ha jót akarsz magadnak,javasold a szertralint,vagy a fluoxetint az orvosodnak,nem véletlen hogy amerikában az 1991-ben kiadott szertralin fogy a legjobban a mai napig.Én k.b. 10-gyógyszert próbáltam,ez a kettő használt csak.
2016. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!