Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos gondolataim vannak....

Öngyilkos gondolataim vannak. Hogy lehet ebből kigyógyulni?

Figyelt kérdés
Minden nap többször is. Kb óránként és ez már így megy több éve. A szüleim, ismerősök, barátok semmit nem látnak kívülről rajtam. Nem szoktam panaszkodni, hisztizni, nem mondom senkinek, ha bánt valami. Azonban sokszor azon kapom magam, hogy hülye gondolataim vannak. A metrónál pl hátrébb kell állnom, mert a síneket nézem és mindig elképzelem, hogy vajon fájna? De csak egy másodpercig... Meg ilyen hülye gondolatok, amikből már nagyon elegem van. Úgy gondolom, hogy ez az egész fejben dől el, és ha én nem tudok magamon segíteni akkor pszichológus sem tud... Annyit még leírnék, hogy elég rossz a kapcsolatom a családdal és elég erős megfelelési kényszerem van. Nem, nem vagyok idióta. Két szakmám van, amiből az egyikért most kapom majd a diplomát, de egyszerűen boldogtalan vagyok, butának és "kicsinek" érzem magam. Egy koloncnak. Valaki volt már hasonló helyzetben? Mit lehet egyáltalán tenni? Teljesen érdektelen vagyok az élet és úgy minden iránt.
2016. aug. 10. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Veled is túl szigorúak lehettek a szüleid. Hívd fel a Lelki Elsősegélyt! 116-123. Mindenképpen egy jó pszichológust kell találnod!
2016. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez sajnos depresszió.

Milyen okból van rossz kapcsolatod a családdal?

Ne legyen megfelelési kényszered..valaki mindig beléd fog majd kötni, akárhogy megakarsz felelni..és akkor mégjobban magad alatt leszel.

Menj el pszihológushoz, ő tud segíteni.

Nem minden fejben dől el, azért egy szakember többet tud:)

2016. aug. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 homo ludensz ***** válasza:
Önértékelési probléma és persze hullámzó depressziós epizódok. Pszichiáter tud rajta javítani ha kell akkor némi gyógyszerrel. Abban igazad van hogy minden a fejben dől el de azért aki e területen jártas szakorvos az nagyjából behatárolja a tünetek alapján hogy mit érdemes lépni. Az hogy hányadik diplomád lesz az ha depressziós életszakaszban vagy nem mérvadó. Először egy pontos diagnózis a pszichiáter részéről és azon majd elindulhat a pszichológus hogy segítsen neked kilábalni ebből.
2016. aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor öngyilkossági gondolataid vannak, akkor egyfajta csőlátás uralkodik el rajtad. Ezt kéne tudatosítanod magadban és olyankor megpróbálni a pozitív dolgokra összpontosítani (barátok, szerelmed, hobbi, háziállatok, stb.). Meg még az is sokat tud segíteni ha eljátszol azzal a gondolattal, hogy mi történne ha meghalnál. Mit szólnának a rokonok, barátok, szülők, nagyszülők...


Egyébként elmúlni magától nem fog. Ha már 2-3 hétnél régebb óta jelen vannak a tünetek, akkor klinikai depresszióról beszélünk. Ha pedig öngyilkossági gondolataid is vannak, akkor közepesen súlyos depresszióról beszélünk.


Elég sokan jártak már a cipődben, köztük én is (már 10+ éve btw). Ráadásul ahogy elnézem az önbizalmad is a béka segge alatt van. Szakemberhez kéne fordulni.


(Sajnos azt viszont én sem tudom, hogy ki lehet-e belőle gyógyulni, mert még nekem sem sikerült.)

2016. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyere segítek
2016. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
miert lennel buta kolonc nem ertem tanult ember vagy. nekem viszont csak 8 altalanosom van na en vagyok a buta kolonc senkihazi nem te
2016. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!